Pozvánka na ligu - Přeštice a Bakov


17. 9. 2009 - Petr Votava - I následující víkend se naše ligová družstva představí na hřištích soupeřů. Ženy čeká opět těžký soupeř v podobě doposud neporažených Přeštic, muži zajíždí na horkou půdu do Bakova nad Jizerou.

Přeštice po nepříliš vydařené minulé sezoně prožívají obrodu a mají za sebou jeden z nejlepších vstupů do nového ročníku. Čtyři výhry z dosavadních čtyř odehraných utkání, z toho tři na hřištích soupeřů, mluví za vše. Přešticím tak zcela zaslouženě přísluší první příčka v průběžné tabulce první ligy žen.

Žatec má za sebou velice náročný víkend, kdy se doslova hrstce statečných podařilo přestřílet Krčín 30:26 a získat potřebné dva body. Bohužel síly již nezbyly na utkání s Dobruškou, kde tentokráte potupnou "třicítku" obdržel Žatec po výsledku 16:30. Je tak otázkou v jaké sestave se se omluvenkami prošpikovaný tým sejde k výjezdu do západních Čech. Nejistý start visí nad střelkyní Wüstovou i další útočnicí Čítkovou, obránkyní Šíbalovou a Havlovou.

Poslední vzájemná utkání vychází lépe pro západočešky, které v obou kláních minulého ročníku zvítězily (22:18 a 19:18). Poslední vítězství Žatce nad Přešticemi je tak z vyřazovací části ročníku 2007/08 kdy zvítězil na domácí půdě 20:19. Utkání začíná v 9:30 a řídit jej bude pan rozhodčí Sladký.

Ačkoliv Bakov obsadil v minulém ročníku poslední příčku, podobně jako Žatec získal licenci i pro tuto sezonu a tak bude žateckým mladíkům nedělním soupeřem. V dosavadním průběhu se Bakovu podařilo získat tři body ze čtyř utkání, za remízu v oblastním derby s Podlázkami a za domácí výhru nad nováčkem soutěže z Raspenavy.

Vzájemná bilance těchto týmů ve druhé lize vychází zatím lépe pro Žatec, který v loňském ročníku Bakov na jeho půdě porazil 23:21 aby se pak s ním v odvetě odešel smírně po výsledku 18:18. Hostující tým tak jistě bude chtít v těchto úspěšných výsledcích pokračovat, zvláště když prožívá nejlepší vstup do ligové soutěže. S pouhou jedinou prohrou se tak vyhřívá na druhé pozici. Oproti tomu domácí budou mít co napravovat po neúspěšném "plzeňském" dvoukole, kde dostali za vyučenou od dalšího nováčka ze Záluží a od favorita soutěžez Nezvěstic.

Sestava se trenéru Havránkovi již opět pomalu plní, návrat hlásí obránce Beldík, k dispozici bude i Ondřej Bayer a snad i Pavel Nociar, který vinou zranění do letošního ročníku ještě nezasáhl. Zápas začíná v 10:30 a řídit jej bude pan rozhodčí Šimánek.


Edita Bartoňová bojující o míč v utkání se Spartakem Modřany

Zpět na předchozí stránku