Pozvánka na ligu - Přeštice a Řevnice


16. 5. 2008 - Petr Votava - Po jednom utkání čeká obě naše ligová družstva o nadcházejícím víkendu. Ženy se v Přešticích pokusí atakovat pátou příčku, zatímco muži se budou pokoušet na domácí půdě přiživit záchranu v soutěži proti Řevnicím.

Ženy budou chtít navázat na minulý úspěšný víkend kdy na své půdě porazily jak Studénku tak i Rokytnici a definitivně si tak pojistily účast v play-off. A nejen to, mají jistou i šestou příčku a utkání s Přešticemi bude pro ně přímý souboj o pátou pozici. Po odehraných 19ti kolech totiž mají obě družstva na svém kontě stejný počet bodů. Pro Přeštice pak hovoří lepší skore.

Přeštice jsou na tom v jarní části podobně jako žatecký tým. Dokáže překvapit skvělým výsledkem jako byla remíza na půdě vedoucího Tymákova či jasné vítězství nad Hlinskem. Ale také tu jsou herní výpadky v podobě velké porážky na půdě Dobrušky, či domácí prohra v té době s předposledními Spoji. Tato porážka je také jedna ze dvou, které Přeštice utrpěly na domácí půdě v průběhu ročníku. Druhá byla se silným Tymákovem.

Klání obou nedělních protivníků v podzimní části skončilo smírně a překvapivě padlo i málo branek, což u těchto soupeřů nebývá časté. K přeštickým zbraním patří zejména kvalitní útok, kterému vévodí zkušená m.n.h. Bradová, dále podporovaná Volákovou a mladou Živnou. Všechny tyto útočnice se dokázaly vtěsnat do první patnácky nejlepších střelkyň letošního ročníku. V obraně pak kraluje odchovankyně Klášterce a exreprezentantka Lenka Mrnková. Ta se bude snažit našemu útoku, společně s brankařkou Klinerovou, dělat největší potíže.

Sestava Žatce dozná několika změn, když kvůli studijním povinnostem nenastoupí Schneiderová, ale do sestavy by se měla vrátit Samková. Hostující celek by tak měl nastoupit ve složení: brankařky - v poslední době ve formě chytající Bobková s Broučkovou, již uzdravená Samková, Vlčková, Pourová a Havlová. V útoku se budou snažit konto soupeřek nejvíce zatížit střelkyně Wüstová s Bilohuščinovou, dále pak Plecitá, Doskočilová a Bartoňová. Utkání začíná v 11:30 a řídit jej bude pan Kotlář.

Muži nastoupí v neděli proti trápícímu sběrateli remíz z Řevnic. Podzimního mistra NH Řevnice nezastihla jarní část v příliš dobré pohodě. Z dosavadních pěti odehraných jarních kol se tomuto celku ze středních Čech podařilo vybojovat jediný bod za remízu s rezervou Plzní Újezda. Ve všech ostatních utkání přenechaly všechny body soupeři a to jednou i na domácí půdě.

Díky špatným výsledkům tak nedělní soupeř Žatce klesl až na sedmou pozici, ale vzhledem až k neuvěřitelné vyrovnanosti letošní druhé ligy, ztrácí pouhé dva body na vedoucí Všenice. Dívat se bude muset i za sebe protože jeho náskok na první sestupující celek činí již jen 4 body. Je tak otázkou v jakém světle se Řevnice představí v Žatci.

Pro domácí tým to bude jeden z důležitých utkání, ve kterých by měl bodovat aby se mohl zachránit v souteži. V podzimním klání vyšly lépe Řevnice, které na domácí půdě zvítězily 22:19. Žatec by však rád navázal na vítězství z minulého víkendu ze hřiště Spojů. Předpokládaná sestava domácích by pak neměla doznat změn: brankáři Tichý a Havránek, v obraně Bilohuščin, Lučan, Beldík, Plaček a v útoku pak Daniel Nociar, Antol, Bayer, Hradiský, Tomčík, a Pavel Sýkora. Utkání začíná na hřišti za Sokolovnou v 11:30 pod vedením pana rozhodčího Adámka.


Momentka z utkání mužů proti Spojům

Zpět na předchozí stránku