Poslední domácí utkání bude stylové - hostíme lídra soutěže!


6. 6. 2014 - Tomáš Sýkora - V neděli rozhodně doporučujeme všem fanouškům národní házené v Žatci a okolí navštívit utkání 20. kola 2. ligy mužů sk. A, ve kterém domácí TJ Šroubárna Žatec hostí lídra soutěže a 3. kola před koncem zřejmě hlavního kandidáta na postup mezi prvoligovou elitu TJ Sokol Podlázky.

Tým z blízkého okolí Mladé Boleslavi už několik sezon hraje ve špičce tabulky, dlouhodobě drží pohromadě kvalitní hráčský kádr a od začátku sezony se netají ambicí nakouknout v příštím ročníku do nejvyšší soutěže. Žatec na jaře doma ztratil pouze jediný bod za smolnou remízu se Všenicemi, nutno ale dodat, že nikoho z vedoucí trojice na svém hřišti nehostil.

Podlázky vstoupily do 2. ligy v sezóně 2009/2010, kdy se nadějná generace dorostenců spojila s několika matadory, kteří již okusili 2. ligu v minulosti a hned v premiérovém ročníku z toho bylo 6. místo a na nováčka hodně slušných 24 bodů. Se Žatcem, pro který to byla nejúspěšnější sezona v historii mužské házené, když se házenkáři Šroubárny stali podzimními mistry 2. ligy a nakonec skončili třetí, v té době Podlázky 2 x prohrály. Dnes je ale situace úplně jiná. Středočeši od té doby nabrali směr vzhůru, postupně skončili 2x druzí a v loňské sezoně, kdy si někteří z nich "osahávali" 1. ligu, přišel propad na 5. místo. Základní kostra týmu však po celou dobu zůstala stejná, navíc byla ještě vhodně doplněna, což se projevilo v letošní sezoně, kdy po trošku rozpačitém podzimu v jarní části potvrzují roli hlavního adepta na postup a 3 kola před k oncem vévodí 2. lize. Žatec od té doby nabral spíše sestupnou tendenci, navíc došlo k velké hráčské výměně. Ze sestavy, která bojovala o postup do 1. ligy v sezóně 2009/10, polovina hráčů skončila, došlo k výraznému narušení kostry týmu, výrazně se omladilo a právě mladíci teď musí ukázat, co v nich je.

Statistika vzájemných zápasů je celkem vyrovnaná. 3 x vyhrál Žatec, 1 x nerozhodně a 5 x Podlázky. V posledním utkání se však naplno ukázalo, že vyrovnanost obou soupeřů je už minulostí a vzpomínky na minulost zápas nevyhrají. Žatečtí schytali na podzim potupný debakl 25:12 (14:5), který alespoň přiměl všechny hráče zamyslet se nad budoucností. Nyní budou mít šanci dokázat, o kolik jsou po zimní přípravě a zkušenostech získaných v probíhající jarní části sezony dál. Z týmu Podlázek je těžké někoho vyzdvihovat. Zdobí je především týmová hra. Dříve se říkalo, že mají dobrý útok, ale obrana pokulhává, ani to už dnes neplatí. Důkazem jsou dvě semifinále v Českém poháru, kdy si dokázali poradit i s prvoligovými soupeři v plných sestavách. Opravdu tento tým dospěl, zapracoval na svých slabinách a je připraven okusit nejvyšší soutěž.

Domácí trenér před utkáním uvedl: "V zápase je favorit jasný, my můžeme pouze získat. Před utkáním máme velký problém se sestavou, když budeme opět "lepit" obranu. Naše šance tak bude zřejmě stejně jako před týdnem závislá na hře útoku. Do zápasu jdeme samozřejmě plně koncentrovaní na svůj výkon a samozřejmě s cílem uspět a rozloučit se s domácími fanoušky, kteří nás celou sezonu podporují, kvalitním výkonem. Jakýkoli bodový zisk bereme jako velký úspěch našeho mladého týmu, o který budeme 60. minut bojovat."

Utkání začíná v neděli 8. června v 10:00. Rozhodčím utkání bude pan Jan Baumruk z Kyšic.

Zpět na předchozí stránku