Pozvánka na ligu - Náchod, Krčín, Osek a Litohlavy


29. 4. 2009 - Petr Votava - Ligové soutěže jsou již v plném proudu, žatečtí fanoušci však byli o hru svých týmů zatím ochuzeni a tak je pro ně o tento víkend připravena hned dvojitá porce. Ženy ve svém dvoukole přivítají poslední Náchod a na jaře suverénní Krčín. Muži se utkají s týmy z obou pólů tabulky, nejdříve se střetnou o důležité body s posledním Osekem a v neděli vyzvou první Litohlavy.

Ženy budou mít co napravovat a nemohly mít k nápravě příjemnější los než letošního nováčka z Náchoda, který stále ještě čeká na svůj první bodový zisk. K němu však již neměl daleko, například minulé kolo, kdy podlehl na domácí půdě se silným Hlinskem o pouhé dvě branky. Poslední konfrontace mezi Žatcem a Náchodem vždy vyšly lépe pro žatecké hráčky. V podzimní části zvítězily jasně 28:18 a svého sobotního soka porazily i na přípravném turnaji v Čakovicích. Očekávají se tak povinné dva body.

To v neděli čeká naše družstvo tým z jiné výkonostní kategorie a to Sokol Krčín. Toho zastihla jarní část v opravdu dobré formě, kdy tento mladý tým dokázal zvítězit v Hlinsku a i na domácí půdě v derby proti vždy silné Dobrušce. I díky těmto výhrám se krčínské hráčky posunuly na třetí příčku ligového pelotonu. To že Žatec nečeká rozhodně jednoduché utkání dokládá i poslední vzájemné utkání těchto družstev, kdy Krčín přibalil žateckým hráčkám na cestu domů hned 35 (!) branek.

Ke změnám v sestavě by dojít nemělo a tak by trenér Popelka měl mít k dispozici všechny hráčky, do branky Broučkovou a Bobkovou, do obrany Šíbalovou, Havlovou, Vlčkovou, L. Schneiderovou a Pourovou. V útoku pak jsou připraveny Plecitá, m.n.h. Bilohuščinová, Wüstová, Čítková a Týřová. Sobotní utkání za Sokolovnou začíná v 15:00 a řídit jej bude pan Šimice. Nedělní utkání s Krčínem odřídí pan Liška a začne v 10:00.

Muži budou chtít a i musí navázat na svou výhru z Mostu, pokud dále chtějí pomýšlet na záchranu v soutěži. Soupeřem jim totiž bude poslední Osek, který také stále bojuje o záchranu soutěže. A že to myslí se záchranou vážně dokládá i jeho vítězství nad třetím Tymákovem. Osečtí nepodali špatný výkon ani v úvodním jarním kole a Nezvěstice neměli výhru rozhodně zadarmo. Pro osecké hraje i fakt, že Žatci ještě nepodlehli. Ze tří vzájemných utkání získali žatečtí borci pouze jeden bod, za remízu v podzimní části letošního ročníku. Ale i domácí borci předvádějí na jaře velice pěknou hru a tak půjde o velice otevřené utkání.

V neděli pak muži přivítají velice silné Litohlavy, kteří jsou největšími kandidáty na postup do první ligy a druholigový peloton zatím vedou. Na Žatci tak bude jim tuto snahu překazit a připsat si nějaké body tolik potřebné k záchraně. A že to není nereálné dokazují výsledky těchto dvou celku v minulé sezony, kdy si Žatec ze dvou utkání odvezl hned tři body. Ale jako varování pak nad Žatcem visí zatím poslední souboj, kde Litohlavy žatecké borce sestřelili na domácím bahně jasně 25:12.

Trenérské duo Havránek, T. Votava by měl mít k dispozici všechny hráče ve složení: brankáři Tichý a Š. Horník, obránci Hokr, P. Nociar, Lučan a Beldík, útočníci D. Nociar, Antol, Bayer, Hradiský, P. Sýkora a T. Sýkora. Sobotní utkání začíná v 13:30 a nedělní pak v 11:30. Utkání budou rozhodovat stejní rozhodčí jako zápasy žen.


Lučan a Tichý při exekuci trestného hodu Pavlem Gombárem z Mostu

Zpět na předchozí stránku