Pozvánka na ligu - Náchod, Krčín, Osek a Litohlavy


10. 9. 2008 - Petr Votava - O následujícím víkendu se obě naše ligová družstva poprvé v tomto ročníku představí na hřištích soupeřů a to hned v rámci dvoukol. Ženy nejprve zavítají na půdu nováčka soutěže Náchoda a poté poměří své síly s Krčínem. Muže čeká západočeský dvojblok, nejprve budou bojovat na Oseckém asfaltu a poté zamíří na šotolinu do Litohlav.

Žatecké ženy, kterým se příliš úvod ligy nepovedl a stále mají na svém kontě nulu tak nastoupí proti soupeři, který může svým bodovým ziskem Žatci zdatně konkurovat. Náchod v úvodním kole pole podlehl na domácí půdě Rokytnici 14:16 a poté mu byl uštědřen výprask v Hlinsku 16:30. Pro oba týmy jde o zápas, ve kterém se mohou odrazit ke světlejším zítřkům. Žatec navíc může hlásit návrat ostrostřelkyně Bilohuščinové, která tak může pozvednout pohaslou slávu žateckých střelkyň.

Ačkoliv je Náchod nováčkem soutěže, pro Žatec rozhodně neznámou není. V loňském roce se s tímto soupeřem z východních Čech potkal hned dvakrát. Nejdříve na náchodském turnaji, kde domácím podlehl 4:9 a poté v kvalifikaci o první ligu, kde Žatec zvítězil 19:18. Náchod byl jediný ze soupeřů, který dokázal naše družstvo potrápit. Utkání záčíná od 16:00 a řídit jej bude pan Jaroslav Holý.

To v nedělním utkání žatecké ženy čeká již soupeř známý - Krčín. Krčín také patří k sortě družstev, kterým úvod soutěže nevyšel a rovněž má na svém kontě nula bodů. V prvním kole podlehl na domácí půdě Hlinsku těsně 16:17, ačkoliv v průběhu utkání měl již tříbrankový náskok. Ve druhém kole pak podlehl na půdě Dobrušky 17:19.

Z měření Krčína a Žatce v loňském ročníku první ligy vyšel lépe Žatec, když nejprve na krčínské půdě zvítězil 21:19 a v jarní odvetě se oba soupeři rozešli smírně po přestřelce 27:27. Zajímavostí rovněž také je, že Krčín od svého působení v první lize žen (2004/2005) ještě nedokázal na své půdě Žatec porazit (17:10, 18:18, 25:18 a 21:19).

Předpokládaná sestava Žatce pro obě utkání: brankařky Bobková s Broučkovou, obránkyně Samková, Vlčková, Pourová, L. Schneiderová a Havlová. V útoku pak Bilohuščinová, Wüstová, Plecitá, Suková a Černá. Utkání v Krčíně začíná od 11:00 a řídit jej bude pan Toman.

I muže čeká v sobotu na horké půdě soupeř, který stále čeká na svůj první bodový zisk - Osek u Rokycan. Stejně jako u žen tak půjde pro oba celky šance na první zisk bodů. V tomto případě navíc okořeněné o skutečnost, že oba týmy jsou adepty, kteří budou bojovat, stejně jako v loňské sezoně o záchranu soutěže.

Osek je pro žatecké družstvo velice nepříjemným soupeřem, což jen dokazuje to, že v obou utkáních loňského ročníku odcházel Žatec jako poražený. Na podzim nejprve s těžkou porážkou 19:27 a na jaře po poněkud lepším výsledku, ale opět porážkou - 17:20. Družstvo Oseka staví svojí hru na silovém pojetí házené a na třech vyrovnaných střelcích, kteří konta soupeřů zatížili třemi sty brankami. Ty byli navíc rovnoměrně rozložené mezi všechny tři zmiňované střelce.

Osek je také znám nepříjemným prostředím, které dokáže pro své soupeře na domácí půdě připravit. Tvrdý asfalt a uštěpační diváci dokáží své. Přesto při pohledu na tabulku loňského ročníku, kdy byl Osek stejně jako Žatec nováčkem, jde o rovnocenného soupeře, který získal pouze o dva body více než mladíci ze Žatce. Utkání začíná od 15:00 a řídit jej bude pan Rusek.

V neděli pak naše družstvo zavítá na hřiště Litohlav. Oproti Oseku má Žatec s tímto týmem dobré zkušenosti a i když se jedná o velice silné družstvo, dokázal v loňském ročníku ze vzájemných klání získat tři body (výhra na domácím hřišti a remíza v rozbahněné odvetě). Že půjde o těžkého soupeře dokazuje, že Litohlavy mají z úvodních kol tři body za remízu na domácí půdě s Tymákovem a za sestřelení loni druhých Ejpovic 21:11.

Jedním z cest jak uspět s tímto soupeřem, je eliminace nejlepšího střelce uplynulého ročníku druhé ligy Radka Tycara, který se svými 237 góly přestřílel své soupeře doslova o parník. Jen pro zajímavost druhý nejlepší střelec ligy, kapitán žateckých Nociar, nastřílel branek 172. I tak se budou muset žatečtí ještě popasovat s tuhou litohlavskou obranou.

Sestava Žatce se bude muset obejít bez zraněného obránce Mocka, který si v zápase s Mostem vyhodil rameno. Předpokládaná sestava: brankáři Tichý a Š. Horník, obránci Lučan, Beldík, Hokr a Šrajbr. V útoku D. Nociar, Antol, Bayer, P. Sýkora, Hradiský a T. Sýkora. Utkání na hřišti z Podvršíčku začíná od 10:45 a soudcovat jej bude pan Paško.


Jitka Suková při exekuci trestného hodu proti Modřanům

Zpět na předchozí stránku