Severočeské derby je tady!


16. 5. 2014 - Tomáš Sýkora - 17. kolo 2. ligy mužů nabídne pikantní severočeské derby, kde Žatec přivítá házenkáře Baníku Most NH. Zápas, který přitahuje zejména fanoušky obou klubů, bude mít nepochybně náboj i na hrací ploše, protože hostující tým na jaře zapomněl sbírat body a aktuálně se ocitá nebezpečně blízko sestupové hranice. Domácí chtějí uhájit jarní neporazitelnost v domácím prostředí a posílit svou pozici v první polovině tabulky.

Mostečtí házenkáři byli po podzimu na 6. místě tabulky se ziskem 11 bodů s šestibodovým náskokem na sestupové příčky a nikdo nečekal, že se hostům první polovina jarní části ligových bojů hrubě nepovede. Zkušený tým v čele s R. Iblem, J. Kneřem, M. Štumpfem a mnoha dalšími, navíc doplněný několika nadějnými mladíky měl začít atakovat spíše přední příčky tabulky. To se však nestalo a Baník je po 17. kolech s 12 body pouze o bod před dvojící Řevnice, Raspenava na 9. místě tabulky. V posledním kole navíc museli mostečtí doma skousnout potupnou destrukci od Podlázek 18:30. Derby je tak určitě vhodnou příležitostí pro předvedení lepšího výkonu a případný bodový zisk. Stejně jako ve fotbale i v národní házené platí, že derby na hřišti favorita nemá, i když papírovým favoritem jsou domácí a tuto roli musí přijmout. Opět se tak dají očekávat velké bitvy na obou brankovištích, kde si ani jedna z obran určitě nebude brát servítky s útočnými esy obou týmů. Jako v mnoha předešlých vzájemných soubojích bude mít určitě plno práce i delegovaný ligový rozhodčí.

Vzájemné souboje vycházejí lépe hráčům z města chmele. Žatec vyhrál z 11 zápasů 7x, 2x se soupeři rozešli smírně a jen 2x se radovali hráči Baníku. Nutno ale dodat, že obě výhry si mostečtí dovezli z žateckého hřiště, takže přehnaný optimismus není na místě. O zábavu postaráno mají ve vzájemných soubojích hlavně diváci v Mostě, kdy z 6 utkání byla 2x remíza a 4x vyhrál Žatec a vždy o jedinou branku! V domácím prostředí má Žatec bilanci 3x výhra a 2x prohra a jak jinak než také o jedinou branku. Z 11 zápasů skončilo hned šest o jedinou branku na jedné či druhé straně. Skóre z domácí prostředí hovoří pro Žatec 99:84 zejména díky posledním utkání na domácí půdě, které Žatec vyhrál 17:8. Celkové skóre je pak 168:151 pro domácí.

Střelecký prapor v mosteckém týmu drží ostrostřelec Petr Tichý (75 branek po podzimu, 3. místo mezi střelci 2. ligy sk. A), dále mostecká útočná stálice Jan Kneř (57 branek, 11. místo) a třetím do party je nadějné mládí Baníku Michal Nájemník (33 branek, 26. místo). Podzimní statistika "neslušnosti" v počtu udělených karet zařadila Baník Most s 12 ŽK a 3 ČK k nejvíce trestaným týmům druholigové soutěže.

Trenér žateckého týmu k utkání uvedl: "Rozhodně nás nečeká lehký soupeř, jak už značí statistiky. Víme o formě mosteckého týmu, který na jaře tápe, ale my si musíme po představení v Čakovicích zamést před vlastním prahem. Rozhodně se nestane, že bychom soupeře podcenili! Sice budeme opět střídat všech 14 hráčů, to už by ale neměl být z naší strany žádný problém, protože jsme to zvládli i v předchozích zápasech. Očekávám zodpovědný výkon celého týmu a doufám v maximální podporu domácích fanoušků, protože se doma představíme už jen 2x. Věřím, že společně vybojujeme další dva body za vítězství.

Utkání začíná v neděli 18. května v netradičním čase od 10.00 hodin. Rozhodčím utkání bude pan Jan Baumruk z Kyšic. Se stejným rozhodčím se od 11.30 hodin představí v dalším důležitém utkání prvoligové ženy, které taktéž v derby přivítají SK Chomutov NH. Přijďte podpořit oba ligové týmy proti regionálním rivalům!

Zpět na předchozí stránku