Pozvánka na ligu - Studénka, Rokytnice, Nezvěstice a Ejpovice


26. 9. 2007 - Petr Votava - Oba naše ligové celky čeká o nadcházejícím víkendu dvojutkání, ženy zajíždějí na Moravu, kde se utkají se Studénkou a Rokytnicí a muže čeká západočeský dvojblok v podobě Nezvěstic a Ejpovic.

A oba celky mají co napravovat, zvláště ženy po špatném výkonu v Modřanech, kde zanechaly oba body i ostudný výkon by se měly bodově činit. A hned v sobotu je čeká Studénka, která se nachází po šesti odehraných kolech se třemi body až za žateckým týmem. Studénka v posledních letech v první lize žen zrovna neprožívá nejlepší časy, minulý ročník dokonce se bojovala o ligovou záchranu až do posledního kola, která se ji nakonec podařila o jediný bod na úkor Žatce.

Poslední utkání na půdě Studénky bylo zcela jasně v režii domácích, kterým se povedl začátek a zápas pak v pohodě dovedli do vítězného konce. Odveta v Žatci pak byla opět v režii domácích a měla podobný průběh jako podzimní souboj s tím rozdílem, že se po výsledku 18:13 radoval Žatec.

Studénce se zatím podařilo bodovat jen ve dvou utkáních, hned v prvním kole brala bod za remízu s Krčínem na domácí půdě a v pátém kole pak jasně rozstřílela poslední Vracov 19:9. Ve zbývajících utkáních odešla poražena, s Modřany, posledním soupeřem Žatce dokonce o 7 branek. Utkání začíná ve 14:30 pod vedením pana rozhodčího Mainwaldera.

V neděli se ženy představí v Rokytnici se kterou již dva roky nepoznaly na vítězství. V průběžné tabulce je na tom však Rokytnice stejně jako Žatec - šest bodů, za dvě výhry a dvě remízy. Družstvo z Moravy zatím dokázalo v průběhu soutěže rozstřílet Vracov 23:3 a zvítězit 21:20 na Spojích. Další dva bodíky přibyli po dvou remízách v Krčíně a Modřanech. Za zmínku stojí i přestřelka s Dobruškou 24:35.

Rokytnice se může pochlubit vyrovnaným útokem, kde nikdo nevyčnívá a spoléhá se na týmový výkon. Střelecky tak tým táhnou sestry Lucie a Alice Kratochvílovy spolu s Pavlíkovou. Obrana však patří k horšímu průměru. V posledních letech má tým Rokytnice vyrovnané výsledky, za poslední 4 roky se tento celek umísťoval buď na sedmém či šestém místě, což jim zaručovalo pravidelnou účast ve vyřazovacích bojích. Zde však pokaždé tým skončil už ve čtvrtfinále. Utkání začíná v 9:30 a řídit jej bude pan Cedidlo.

Muži začnou svoji západočeskou "štaci" na hřišti Nezvěstic, které měli celkem dobrý vstup do letošního ročníku druhé ligy. Dokázali, zatím jako jediní porazit Přeštice a vybojovat bod na půdě silných Řevnic. Po výhře nad Spojemi pak však ztratili doma s Tymákovem a v Oseku. Po šesti odehraných kolech tak mají na svém kontě 5 bodů, stejně jako Žatec a stejně jako další tři týmy. Což svědčí o tom, že letošní ročník je hodně vyrovnaný.

Prapor střelců drží v Nezvěsticích Šilhánek a opět Nachtman, který znamená největší postrach pro jakoukoliv obranu. Utkání začíná v 14:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Hejl z Litohlav, který již jedno utkání Žatci tuto sezonu řídil.

Nedělním soupeřem budou žateckým Ejpovice, které se snaží odčinit loňskou nepovedenou sezonu. Při pohledu na tabulku to však na větší zlepšení nevypadá, zatím. Ejpovice jsou také jedni z početných "pětibodových" týmů, ale při pohledu na soupeře v již odehraných utkáních je zřejmé, že se jedná o silný tým, který bude o body přicházet jen těžko.

V prvním kole Ejpovice sice odjeli s jasnou porážkou z Přeštic, pak však doma porazili ex-ligový Tymákov a vybrali nováčka ze Spojů. Jen těsně pak podlehli v Řevnicích, eliminovali bombery z Oseka a podlehli jednogólovým rozdílem v tovněž exligových Všenicích.

Pro Ejpovice je tento ročník pátý v řadě ve druhé lize od vybojování postupu v sezoně 2002/03. Zatím nejlepšího výsledku dosáhly v předloňské sezoně, kdy se umístily na čtvrtém místě, nejhorším byl pro ně pak loňský ročník, kdy musely, stejně jako spousta jiných mužstev bojovat o záchranu. V útoku se tento tým z malebné vísky u dálnice na Prahu opírá o zkušené borce Kuglera a Mence, v obraně pak vyčnívá Šik. Utkání začíná v 11:30 řídit by jej měl pan rozhodčí Josef Šotner.

Letošní průběh druhé ligy je opět vyrovnaný a toto dvoukolo může hodně napovědět jak si budou jednotlivé týmy dál vést a jaké úlohy se v soutěži ujmou.


Daniel Nociar při exekuci trestného hodu proti Řevnicím

Zpět na předchozí stránku