Pozvánka na ligu - Modřany a Řevnice


20. 9. 2007 - Petr Votava - Oba naše ligové týmy minulý týden bodovali na vlastním hřišti proti soupeři ze středních Čech a tento víkend se o to budou pokoušet opět, tentokráte ve středních Čechách. Ženy zajíždějí do Modřan a muži do Řevnic.

Družstvo žen čeká opravdu nevyzpytatelné družstvo, které již dokázalo potrápit leckterého favorita, ale zároveň i vybouchnout proti relativně slabším soupeřům. Hra Modřan se zakládá na precizní obraně, zvláště pak na brankařce Duškové, kterou prostřelit není vůbec žádný med. Ne náhodou tak v utkáních s Modřany padá suverénně nejméně branek.

O tom se přesvědčilo družstvo Žatce i v jarním utkání, kde se jim podařilo v Modřanech zvítězit až po boji 10:9, když v prvním poločase vstřelilo pouhé dvě branky. Přesto recept na domácí obranu, hrající v Modřanské rokli, našlo.

Celek TJ Spartaku Modřany tuto sezonu za svých pět utkání uhrálo zatím tři body. Všechny ve dvoukole proti moravským celkům. Zcela jasně porazil Studénku 18:11 a vydřel remízu s Rokytnicí za remizu 12:12. V otatních utkáních se již nedělnímu soupeři Žatce nedařilo, když hned v prvním kole podlehl mistrovskému Chomutovu a dále pak v Tymákově a Přešticích.

V neděli od 11:00 se tak bude očekávat velice vyrovnané utkání, ve kterém však budou chtít žatecké ženy potvrdit svoji vzestupnou formu. Utkání bude řídit pan Šimánek.

Jednoho z favoritů celé soutěže přisoudil los na toto kolo družstvu mužů. NH Řevnice patří dlouhodobě ke špičce druhé ligy a asi jen oni sami vědí proč se jim ještě nepodařilo postoupit do soutěže nejvyšší.

Přesto tento tým příliš povedený vstup do sezony neznamenal. Je pravda, že jako jediný z druhé ligy zatím nepoznal hořkost porážky, ale 4 remízy, které se v házené jen tak nevidí, z pěti utkání je přeci jen na tento kvalitní tým málo. Žatec se tak může pokusit využít, že družstvo Řevnic hraje celkem v útlumu a může tak napodobit třeba celek Mostu, kterému se zde podařilo hned v úvodním kole bodovat.

Řevnice svoji jedinou výhru vybojovali proti Ejpovicím na domácí půdě. Ostatní remízy pak zaznamenali proti již zmiňovanému Mostu, Plzni-Újezdu, Nezvěsticím a Litohlavům. Družstvo Žatce by mělo nastoupit ve stejné sestavě jako proti Spojům, opět s Martinem Plačkem na beku, místo zraněného Bilohuščina. Utkání začíná v 15:00 pod vedení pana Kotláře.


Havránek při zákroku proti útočníkovi z Oseka

Zpět na předchozí stránku