Pozvánka na ligu - Modřany a Řevnice


27. 8. 2009 - Petr Votava - Po slunečné dvouměsíční přestávce přichází opět nový ročník a s ním i účast našich celků v ligových soutěžích. Ženy načnou svou již 35. sezonu v nejvyšší soutěži, oproti tomu muži vstoupí do svého pátého ročníku v druhé nejvyšší soutěži.

Obě družstva doznala přes letní přestávku řadu změn, které tak vznáší otazníky v jaké formě se oba celky v letošním ročníku představí. V tomhlo ohledu byly "aktivnější" ženy, které přišly o obě své brankařky, jak žateckou odchovankyni Bobkovou (osobní důvody) tak i čakovickou Broučkovou, která byla v žateckém týmu na hostování. Těžký úkol v podobě nahradit tyto zkušené hráčky bude tak mít před sebou mladá Jana Vojarová, která v loňské sezoně nastupovala ještě za dorostenky.

Změn doznal i útok. Svoji kariéru se rozhodla přerušit zkušená Týřová a začátek soutěže nestihne ani největší hvězda týmu m.n.h. Zdeňka Bilohuščinová, kterou stále indisponuje zraněné koleno z loňského ročníku. Trenérovi Popelkovi se nebudou hlásit ani posily z Klášterce Suková s Černou. Zbylou trojku v podobě: Wüstová, Plecitá a Čítková, tak budou doplňovat hráčky z B-týmu. Více šancí by tak měla dostat třeba Bartoňová.

Žádná změna nenastala v obraně, kde tak jsou k dispozici Vlčková, reprezentantka Havlová, Pourová, L. Schneiderová a Šíbalová. Výhodou tohoto složení je především pak mladý věk těchto hráček, které pod vedením zkušené Havlové můžou ještě zlepšovat svůj potenciál a výkonnost.

S ohledem na tyto změny tak budou letošní ambice poněkud skromnější , než v loňském ročníku, kdy se družstvo neúspěšně snažilo o postup do vyřazovacích bojů. Přesto s osmou příčkou vládla převážně spokojenost. Hlavním cíle pro letošní ročník je tak hlavně klidná záchrana a zapracování mladých hráček do týmu. Jak se to bude dařit napoví již tato neděle, kdy se Žatec představí na hřišti v modřanské rokli.

Spartak Modřany patří díky své výborné obraně k velice nepříjemným soupeřům, na které si vylámalo zuby již mnoho favoritů. Své mohou přisadit právě i žatecké hráčky, které mají v myslích stále ještě ostudnou prohru 7:13 na domácí půdě právě proti tomuto soupeři z minulého ročníku. Utkání začíná v 11:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Šperl.

Jak bylo poznamenáno výše, změny se přes léto týkaly i družstva mužů. Svoji hráčskou kariéru ukončila opora v brance Josef Tichý, kterého se pokusí zaskočit jako hrající trenér Václav Havránek. Pozice jedničky by tak měla připadnout mladému Štěpánu Horníkovi, který se s podobnou pozicí pasoval již v jarní části minulého ročníku.

Otazník rovněž visí na účastí kapitána Daniela Nociara, který stále doléčuje zranění z loňského ročníku. Poslední změnou by tak mělo být posílení týmu hráčem z oblasti, což je však stále v jednání. V obraně by se měli opět objevovat Lučan, Beldík, Hokr a zřejmě i Pavel Nociar. V útoku vedle zmiňovaného Daniela Nociara ještě Hradiský, Antol, Pavel Sýkora, Tomáš Sýkora a Ondřej Bayer.

Cíl pro letošní ročník, se nijak neliší od těch minulých a tím je záchrana. Ta minulá se nakonec udála až u zeleného stolu, kdy svou přihlášku stáhl Litvínov a Žatec jako první sestupující tak zaujmul jeho pozici v letošní sezoně. Žatečtí si přejí aby letošní boje nebyli tak hektické jak ty minulé, přeci jenom tým nastupuje do třetí sezony v řadě a tak již pomalu může čerpat z nabitých zkušeností.

Prvním soupeřem v jejich snažení jim tak budou silné Řevnice, se kterými v dosavadním účinkování ve druhé lize ještě nebodovali. Tuto černou sérii se žatečtí mladící pokusí prolomit v neděli právě na řevnické gumě. Rozhodčím bude pan Rys a utkání začíná v 15:00.

Zpět na předchozí stránku