Pozvánka na ligu - Modřany a Řevnice


15. 4. 2009 - Petr Votava - Po dlouhé zimní přestávce se k životu probouzí opět naše ligová družstva. A obě se v prvém jarním kole představí na hřištích soupeřů. Ženy zavítají do Modřan a muži se představí v Řevnicích.

Ženy, které se netají svými ambicemi na postup do vyřazovacích bojů, čeká z kraje sezony hned nepříjemný celek Modřan. Tento tým je celé házenkářské obci znám hlavně svým defenzivním stylem hry, kdy dobře organizovanou obrannou řadu svými skvělými výkony podporuje brankařka Dušková.

Žatec ve svých řadách hlásí jednu zásaní změnu a to na postu trenéra, kdy po podzimních peripetiích s hledáním se přeci jen podařilo sehnat akvizici hodnou tohoto úkolu. Pan Ing. Josef Popelka tak může zúročit své dlouholeté trenérské zkušenosti a pokusit se tento celek posunout o něco výše.

Celek Žatce má svému soupeři co oplácet, když v prvním kole tohoto ročníku podlehl na domácí půdě Modřanům, až ostudně, 7:13. Sestava která bude tento zlý počin odčinit by měla být tato: brankařky Broučková a Boboková, třetí do party je pak dorostenka Vojarová. V obraně jsou trenérovi k dispozici Vlčková, Pourová, L. Schneiderová, Havlová a dorostenka Šíbalová, která se bude pokoušet nahradit dlouhodobě zraněnou Samkovou.

V útočných řadách by se pak měly prostřídávat Bilohuščinová, Wüstová, kapitánka Plecitá, zkušená Týřová, Čítková a na hostování Suková. V záloze je pak ještě k dispozici E. Bartoňová.

To muži mají poněkud odlišné ambice oproti svým kolegyním. Rovněž jako ony vyměnili trenéra, kdy odstoupivšího Bukovského nahradil po vzoru české fotbalové reprezentace jeho asistent Havránek. Snad jen doufat, že na svém postě vydrží déle než jeho fotbalový protějšek...

Je velkou otázkou s jakou formou se žatečtí borci představí, jelikož během dlouhé zimní přestávky se nezúčastnili jediného turnaje a svou formu tak dokonale před svými soupeři skryli. Trenér Havránek bude v následující jarní části sázet zejména na žatecké odchovance. Jediným "krajánkem" tak je velezkušený Josef Tichý v brance, kterému bude krýt záda mladý Š. Horník. V obraně se představí Lučan, Beldík (ten však díky karetnímu trestu až ve druhém utkání), z útoku stažený dorostenec Pavel Nociar a navrátilec Hokr. Je otázkou kdy se v sestavě objeví nadějný, ale dlouhodobě zraněný František Mocek.

Do útoku je to pak osvědčená šestice, vedená kapitánem Danielem Nociarem, bratry Tomášem a Pavlem Sýkorovými, Peter Antol, Ondřej Bayer a Jakub Hradiský. To vše pod novou trenérskou dvojicí Havránek a Tomáš Votava, který se tak k týmu vrací po roce a půl, kdy s ním vybojoval postup do druhé nejvyšší soutěže. Uvidíme jestli léčba Votavou bude fungovat.

Muži se představí v Řevnících, které ve své krátké druholigové příslušnosti ještě nedokázali porazit. A vzhledem k síle nedělního soupeře nepůjde ani teď o snadnou záležitost. Žatec však není vůbec ve snadné pozici a pokud bude chtít udržet druhou ligu i pro příští ročník, bude muset sbírat body i z hřišť silných soupeřů.

Utkání žen začíná v modřanské rokli od 11:00 a řídit jej bude pan Toman, muži v Řevnicích začínají až v 15:00 a to pod vedením pana Kuglera.


M.n.h. Zdeňka Bilohuščinová při exekuci trestného hodu proti Dobrušce

Zpět na předchozí stránku