Pozvánka na ligu - Modřany a Řevnice


28. 8. 2008 - Petr Votava - O poslední prázdninový víkend se opět rozehrají nejvyšší soutěže národní házené a v nich ani letos nebudou chybět žatecká družstva. Ženy svoji obhajobu vynikajícího čtvrtého místa z loňské sezony zahájí na domácím hřišti proti Modřanům. Muži se budou snažit o záchranu a svoji pouť začnou, rovněž na domácím hřišti, proti Řevnicím.

Sestava žen prošla během letní přestávky několika změnami: z hostování v Chomutově se vrátila Čítková, Doskočilová změnila příjmení na Týřová a hlavně by se trenérskému tandemu měly hlásit dvě nové útočnice z Klášterce: Jitka Suková a Petra Černá. Posílené družstvo se tak v premiérovém utkání představí proti sedmému celku minulé sezony. Otázka startu pak visí nad dlouhodobě zraněnou Pourovou a Samkovou, která si obnovila své zranění na přátelském turnaji ve Stupně.

Modřany již rozhodně nepatří k ustrašeným nováčkům, kteří ligové body rozdávali na počkání. Potvrzuje to i jejich umístění v uplynulém ročníku, kdy si poprvé zajistili účast ve vyřazovacích bojích. Že jde o nelehkého soupeře se již několikrát přesvědčili i žatecké hráčky. Zejména velice těžce se hraje na hřišti v modřanské rokli, kde již Žatec zanechal nějaké ty body.

Modřanské družstvo se spoléhá na precizní obranu opřenou o reprezentační brankařku Duškovou. Důkazem toho je i nejméně obdržených branek z celého prvoligového pelotonu v minulém ročníku. Kde však mají hráčky z hlavního města rezervy je hra dopředu. V tomto ohledu co se počtu vstřelených branek týče, byl v uplynulé sezoně horší již jen beznadějný Vracov. Zdání však může mást, jelikož v modřanském útoku i tak operují velice hbité hráčky.

Sestava Žatce by se tak měla vykrystalizovat z celkem široké základny: brankařky Bobková a Broučková, obránkyně Havlová, Vlčková, Samková, L. Schneiderová a Pourová a v útoku pak Wüstová, Bilohuščinová, Plecitá, Týřová, Bartoňová, Čítková a dvě nové posily Suková s Černou. Utkání začíná v neděli od 10:00 pod vedením pana rozhodčího Šimiceho.

I v týmu mužů došlo k několika změnám. Svoji bohatou kariéru ukončil obránce Bilohuščin, další obránce Plaček s spolu s útočníkem Tomčíkem se vrátili do mateřského Litvínova, kde budou bojovat ve druhé lize v barvách chemiků. Více šancí by tak měli dostat mladí odchovanci žatecké házené. A hned na úvod je nečeká vůbec nic lehkého - NH Řevnice. Tento zkušený tým již dlouhodobě patří ke špičce druhé ligy i když v posledních sezonách se zakolísáním nevyhl.

Sílou svého nedělního soupeře jsou obeznámeni i hráči Žatce, kteří z obou klání s tímto soupeřem v loňské sezoně odešli jako poražení. Na podzim na hřišti soupeře o tři branky a v jarní odvetě za deštivého počasí dokonce o branek šest (12:18). Půjde tak opravdu o ostrý start ve kterém mladé žatecké družstvo rozhodně nenechá svoji kůži lacino.

Trenér Bukovský bude určovat sestavu z tohoto okruhu hráčů: brankáři Havránek, Š. Horník a Tichý, obránci Lučan, Beldík, Hokr, Mocek, Fungáč a Šrajbr. Z útočníků pak D. Nociar, Antol, Bayer, P. Sýkora, Hradiský, T. Sýkora a P. Nociar. Utkání začíná v neděli od 11:30 a rovněž ho bude soudcovat pan Šimice.


Wüstová v mlýnici přeštické obrany v bojích o bronz

Zpět na předchozí stránku