Pozvánka na ligu - Litvínov a Přeštice


17. 9. 2008 - Petr Votava - Po dvoukolech na hřištích soupeřů se naše ligová družstva vrací opět na domácí půdu. Vyjímečně odehrají své utkání dříve muži a to již v sobotu v derby proti Litvínovu. Ženy pak v neděli přivítají na svém hřišti tým Přeštic.

Muži, kteří o minulém víkendu konečně bodovali, odstartují v sobotu šňůru utkání proti nováčkům druhé ligy. Postupně se utkají se staronovým účastníkem z Litvínova, zajíždějí do Bakova a doma pak přivítají Rožmitál. Tato serie s relativně srovnatelnými soupeři tak může výrazně naznačit ambice žateckého celku v letošním ročníku druhé ligy.

Prestižnějšího soupeře k sobotnímu utkání los žateckým ani již nemohl přiřadit. Řada litvínovských borců ještě v loňském ročníku hájila ve druhé lize barvy právě Žatce. Navíc v dřívějších sezonách pro změnu za Litvínov nastupovali žatečtí Nociar s Antolem, později i Bukovský, který Litvínov pak ve druhé lize i vedl. Třešničkou pak bude, že proti "svým" nastoupí i nynější brankář Žatce Tichý, který má v Litvínově odchytánu nejednu sezonu.

Na začátku sezony si spousta druholigových útočníků oddechlo, že svoji aktivní kariéru ukončil řízný litvínovský obránce Bilohuščin. Teď by se však opět měli mít na pozoru, jelikož Bidlo ohlásil návrat. I jeho zásluhou v minulém dvoukole Litvínov na domácí půdě dokázal získat první tři body v sezoně. V sobotu od 16:00 se tak na hřišti za Sokolovnou dá čekat velká taktická bitva, jelikož oba soupeři se velmi dobře znají, i když se v posledních letech v žádných ze soutěží nepotkávali. Rozdhočím bude pan Toman.

Předpokládaná sestava Žatce: brankáři Tichý a Š. Horník, obránci: Hokr, Lučan, Beldík a Šrajbr. V útoku nastoupí D. Nociar, P. Sýkora, Antol, Hradiský, T. Sýkora a Bayer. To vše pod vedením trenérské dvojice Bukovský - Havránek.

Z prvních bodů se po minulém víkendu mohou těšit i ženy, ale ty spíše straší debakl, který utržily v Krčíně (22:35). Zvláště s ohledem na to, že jejich nedělní soupeř Přeštice se mohou chlubit velice solidním útokem. Žatecké ženy tak mají před sebou výzvu v podobě zda obstojí a úkol by to rozhodně neměl být nesplnitelný, jelikož třetí celek z minulého ročníku nemá na svém kontě po čtyřech kolech ani bod!

I to však nelze přeceňovat, protože Přeštice se utkaly s opravdu silnými protivníky (Chomutov, Dobruška a Hlinsko) a v žádném z těchto utkání vyloženě nezklamaly. Budou tak jistě chtít svojí bodovou ztrátu rychle dohonit. V minulé sezoně se tato družstva utkala celkem čtyřikrát (dvakrát v základní části a dvakrát v boji o třetí příčku) a s lepší bilancí se může chlubit družstvo ze západu Čech, které dvakrát zvítězilo, jednou remizovalo a jednou Žatci podlehlo.

Důležitou zprávou rovněž je, že Žatec chystá změnu na trenérském postu a pokud všechna jednání dopadnou dobře, stávající hrající trenérka by měla být nahrazena. Předpokládá sestava Žatce: brankařky Broučková a Bobková, obránkyně Samková, Vlčková, Pourová, L. Schneiderová a Havlová. Z útočnic pak Plecitá, Bilohuščinová, Wüstová, Suková, Černá a Čítková. Utkání začíná v neděli od 10:00 a řídit jej bude pan Toman.


Josef Tichý při jednom z mnoha zákroků proti Oseku

Zpět na předchozí stránku