Do Žatce míří poslední Litohlavy


2. 5. 2014 - Tomáš Sýkora - V neděli přivítají muži v rámci 15. kola 2. ligy sk. A další celek z Rokycanska, tentokrát TJ Litohlavy. Hosté se s pouhými šesti body krčí na samém dně tabulky, a pokud se chtějí reálně zapojit do bojů o záchranu, musí začít sbírat body. Domácí budou chtít před vlastními diváky získat dva body a hlavně předvést pohlednou národní házenou.

Litohlavy nejsou na posledním místě tabulky náhodou. Velkou měrou k tomu přispělo ukončení kariéry ostrostřelce Radka Tycara, který si dlouhá léta držel průměr branek na zápas nad deset a tyto branky a hlavně zkušenosti hostujícímu týmu nepochybně schází. Oddíl také zaostal ve výchově mládeže a i to se zcela jistě podepisuje pod současným stavem, kdy starší hráče nemá kdo nahradit. Případné posily tak musí přicházet z okolních týmů, např. Pavel Souček ze Stupna, Jan Kozák z Oseka nebo Václav Pouza z Příchovic.

Oba týmy se potkávají pravidelně s výjimkou sezony 2009/2010, kdy soupeř hrál 1. ligu. Litohlavy byly v roce 2007 vůbec prvním soupeřem žateckých mužů ve 2. lize (výhra 16:15). Celková bilance je lepší pro Žatec, který z 11 utkání vyhrál 7x, 2x se soupeři rozešli smírně a jen 2x se radovaly Litohlavy. Celkové skóre je z pohledu Žatce kladné 235:223. V domácím prostředí vyhrál Žatec 4x a jen 1x podlehl. Bylo to v sezoně 2008/2009, kdy Litohlavy vyhrály 2. ligu sk. A (prohra 21:22). Skóre z domácích soubojů je aktivní 113:98, což znamená v průměru skoro 23 vstřelených branek na zápas. Poslední vzájemné střetnutí na podzim v Litohlavech skončilo vítězstvím Žatce 24:22. Diváci se tedy mají na co těšit.

Střelecky táhnou celek Litohlav Pavel Šnajdr (70 branek po podzimu, 4. místo v tabulce střelců) a Jan Kozák (59. branek, 8. místo). Co se týká slušnosti či neslušnosti, patří Litohlavy s 12 ŽK a 3 ČK k nejvíce trestaným druholigovým týmům.

V minulém kole se náš soupeř představil v Mostě a proměněným trestným hodem po čase vybojoval bod za remízu 23:23. Žatečtí taktéž remizovali v souboji o 4. místo doma se Všenicemi 15:15.

Domácí by měli být kompletní, návrat do sestavy hlásí po nemoci obránce V. Pavlas.

Domácí trenér k utkání uvedl: "Čeká nás velmi náročné utkání s velezkušeným týmem, který bojuje o záchranu. V těchto zápasech rozhoduje vždy začátek zápasu, který pokud zvládneme, budeme mít velkou výhodu. Pokud se nám to nepodaří (jako v Řevnicích), bude to problém. Věřím, že jsme se před čtrnácti dny dostatečně poučili. Důležité bude zastavit útočné duo Šnajdr, Kozák. Oba to jsou výborní útočníci a hlavně střelci. Pokud se nám podaří jejich hru eliminovat, položíme základ k zisku dvou bodů. Zápas bude určitě zkouškou obrany, která v posledních dvou utkáních zahrála famózně, takže věřím, že kluci své výkony potvrdí. V útoku očekávám střelecké procitnutí od P. Horníka s M. Janákem, kteří zatím nejsou v optimální pohodě a tak se budeme snažit dát jim co nejvíce prostoru. Budeme opět točit šest útočníků s cílem hrát rychlou kombinační házenou s maximální bojovností a nasazením. Věřím, že si kluci zápas půjdou užít, dáme hodně branek a diváci se budou bavit. Samozřejmě chceme potvrdit roli favorita a získat důležité dva body, které nám dodají klid a sebevědomí před dalšími zápasy.

Utkání začíná v neděli 4. května v 11.30 hodin na hřišti "Za sokolovnou". Rozhodčím zápasu bude zkušený arbitr Jan Václavek. Před utkáním mužů je na programu také 1. liga žen, kde žatecké hráčky přivítají od 10:00 hodin Modřany.

Zpět na předchozí stránku