V Kyšicích chceme odčinit podzimní porážku


29. 5. 2014 - Tomáš Sýkora - V neděli čeká žatecké házenkáře ambiciózní nováček soutěže z Kyšic. Domácí dokázali na podzim přesvědčivě vyloupit Žatec, jehož hráči se tak mnohem pečlivěji přichystají na odvetu v rekonstruovaném areálu, který se zařadil mezi nejhezčí stánky národní házené v ČR.

Národní házená se začala v Kyšicích hrát na jaře roku 1925, kdy se uskutečnilo přátelské utkání proti sousednímu Červenému hrádku. Jako léta největšího rozvoje házené uvádí dostupné zdroje období 1949 - 1975, kdy kromě dospělých družstev úspěšně započala také práce s mládeží. V novém miléniu se muži v letošní sezoně probojovali do 2. ligy, kde jako většina nováčků v první sezoně bojují o udržení. Určitě by Kyšicím tato soutěž slušela i do dalších let, protože disponují mladým hráčským kádrem, hrají v pěkném areálu a jejich domácí utkání mají vysokou návštěvnost.

Mezi opory týmu patří hráči, kteří již ligové soutěže okusili v minulosti. V brance je to Jiří Fremr, který byl několik let oporou prvoligového TJ Plzeň - Újezd, v útoku dvojice Ondřej Smola a Miroslav Petrák, kteří si zahráli v Litohlavech, respektive Nezvěsticích. Asi není žádným překvapením, že Kyšice hrají s většinou soupeřů vyrovnaná utkání, která se mnohdy rozhodují až v posledních vteřinách. V dosavadní sezoně nasbírali domácí po 18. kolech 16 bodů za 7 výher a 2 remízy. 9x odešli hráči Kyšic poraženi. Na Žatec mají výborné vzpomínky, protože ho dokázali porazit na jeho hřišti a vůbec nejvyšším rozdílem z doposud odehraných zápasů, o 9 branek 24:15 (12:7). O motivaci tak má Žatec před odvetou postaráno.

Kyšice se prezentují pohlednou kombinační útočnou hrou. Mezi nejlepší střelce patří O. Smola (54 branek po podzimu, 14. místo v tabulce střelců 2. ligy), M. Petrák (46 branek, 21. místo) a M. Šleis (34 branek, 25. místo). V podzimní tabulce slušnosti se Kyšice s 12 ŽK a 3 ČK zařadily až na její konec.

Žatecký trenér k utkání uvedl: "Čeká nás velmi ambiciózní tým. Kyšice mají podobně jako my mladý tým, který se vyznačuje výbornou útočnou hrou a kvalitními brankaři. Zejména v domácím prostředí jsou velmi nebezpeční a body se z Kyšic rozhodně nevozí lehce. U podzimní domácí porážky ve vzájemném zápase jsem ještě jako trenér nebyl, proto se k ní moc nechci vracet. Čeká nás nový zápas a my ho chceme stejně jako každý jiný vyhrát. Uvidíme, v jaké odjedeme sestavě, protože kvůli kartám i pracovním povinnostem budeme postrádat pilíř obrany P. Nociara. Lehká zranění by snad během týdne měli doléčit M. Janák a J. Habr. Ať už bude sestava jakákoli, jsme odhodlaní do poslední minuty bojovat o vítězství v utkání.

Utkání začíná v neděli 1. června od 15.00 hodin na hřišti "Pod skalkou" v Kyšicích. Delegovaným rozhodčím utkání je pan Stanislav Zadražil z Přeštic.

Zpět na předchozí stránku