Pozvánka na ligu - Krčín, Dobruška, Stupno a Všenice


29. 4. 2010 - Petr Votava - Po zimní hladovění a malé ochutnávce před dvěma týdny čeká nadcházející víkend pořádná porce národní házené pro žatecké fanoušky. Naše ligová družstva se představí hned ve čtyřech domácích utkáních. Ženy vyzvou Krčín a vedoucí tým ligy z Dobrušky, muži sehrají utkání s posledním Stupnem a Všenicemi.

A právě ženy mají co napravovat, jelikož jim nevyšlo utkání na půdě posledního Božkova, kde podlehly 12:14. A jestli chtějí pomýšlet na pozici zaručující postup do play-off, která se jim pomalu vzdaluje, měly by tento víkend každopádně zabrat. Bránit jim v tom budou dva východočeské celky. Jako první Sokol Krčín s nímž prvoligové souboje vždy lahodí oku diváka. Utkání těchto dvou soupeřů totiž zaručuje, že počet branek neklesne pod 40. Ve dvou utkáních dokonce oba celky atakovaly šedesátku (30:26 a 22:35).

Vzájemná bilance s posledních pěti utkání ja vzácně vyrovnaná, dvě výhry Žatec, dvě výhry Krčín a jeden zápas skončil nerozhodně. I co se týče bilance utkání na domácích či venkovních hřištích, tak oba celky mají naprosto identickou bilanci. Zápas těchto dvou celků je tak vždy velice otevřený a jen velice těžko se dá určit kdo je favoritem. Což dokládá i fakt, že v tabulce oba celky dělí pouhý jediný bod. Mírný optimismus žateckým může přinést bilance Krčína na hřištích soupeřů, kde ze sedmi utkání dokázal pouze v jediném bodovat. Zápas začíná v sobotu od 15:00 pod vedením pana rozhodčího Tomana.

To nedělní soupeř bude z jiného soudku. Žatecké ženy na svém hřišti přivítají vedoucí celek ligy Sokol Dobruška. Tento celek okolo ostrostřelkyně Laštovičkové, patří delší dobu ke špičce první ligy, bohužel zisk titulu je pro něj jak si začarovaný. A začarované je zřejmě Dobruška i pro Žatec, který nedokázal tento celek porazit již dlouhých 9 utkání v řadě, což značí více než 4 roky.

Dobrušce se jako podzimnímu lídrovi vstup do jarní části povedl a ve dvou odehraných kolech si připsal dvě výhry proti Spojům a Rokytnici. To Žatec pouze remizoval doma s Modřanami a prohrál v Božkově. Trenéru Popelkovi by se měla hlásit kompletní sestava: v brance Kateřina Hornová a Jana Vojarová, v obraně Lucie Vlčková, Eva Šíbalová, Lucie Schneiderová a Tereza Kopecká. V útoku pak m.n.h. Zdeňka Bilohuščinová, Míla Plecitá, Lenka Wüstová, Edita Bartoňová a Monika Čítková. Utkání s Dobruškou se hraje v neděli na hřišti za Sokolovnou od 10 hodin a řídit jej bude pan Liška.

Podruhé se ve své druholigové historii utkají žatečtí mladící s exligovým Stupnem. První konfrontace v podzimní části vyšla lépe Žatci, který na stupenské gumě zvítězil 16:14. V podzimní části však Sokol Stupno rozhodně nepatřil k týmům, které by dělal problémy a tak se celkem jasně usadil na poslední příčce tabulky. Že však sobotní soupeř Žatce zbraně nesložil svědčí výhra v prvním jarním kole na hřišti, rovněž se potápějících, Ejpovic. Ve druhém pak padl jen s velice silným Tymákovem.

Šance na lepší předváděnou hru značně stupenským pozvedl ostrostřelec Josef Blecha, který se po pauze vrátil do týmu vypomoci k záchranářským pracem. Stává se tak pomalu jakýmsi „záchranářem“, jelikož hájí i barvy Litohlav v první lize, které rovněž bojují o udržení v soutěži. Za zmínku pak ještě stojí šestnáctibrankový počin Čestmíra Pokorného proti Ejpovicím. Utkání se hraje v sobotu od 13:30 a řídit jej bude pan Toman.

Pokud tuto sezonu muži boří jeden mýt za druhým, tak mají před sebou další výzvu v podobě TJ Všenice. Poslední tým, z rozsáhlého druholigového pelotonu, který ještě před žateckými mladíky nesklonil hlavu. Z dosavadních pěti vzájemných střetnutí se Žatci s tímto nepříjemným soupeřem podařilo vybojovat jediný bod. Že se Žatci proti tomuto sokovi nedaří dokládá i poslední vzájemné utkání, kde Všenice Žatec na své půdě přehrály jasně 21:14.

Přesto všenický tým nepatří v posledních sezonách ke špičce ligy, jak u něj bývalo zvykem. Po třinácti odehraných utkáních se tento tým s hřištěm mimo jakoukoliv civilizaci nacházi na sedmé příčce se 13ti body. A místo dopředu se tak stále musí otáčet za svá záda aby se ho nedotkly záchranářské práce. V dosavadních dvou odehraných kolech v jarní části si Všenic eodvezly příděl z Nezvěstic 22:15 a zvítězily 20:15 s Ejpovicemi.

Trenéru Havránkovi nastaly komplikace se sestavou, jelikož otazník visí nad zraněným obráncem Hokrem, dá se tak očekávat, že bude povolán někdo z mladých rezerv. Ostatní posty již problémy nehlásí a tak v brance bude připraven Štěpán Horník, v obraně Beldík, Lučan a Pavel Nociar. V útoku Daniel Nociar, Hradiský, Pavel a Tomáš Sýkorovi, Peter Antol a Ondřej Bayer. Utkání se odehraje v neděli v 11:3 a odřídí jej pan rozhodčí Liška.


Obrana Žatce v zeleném proti útočníkům Podlázek
Fotografie: Tomáš Sýkora

Zpět na předchozí stránku