Pozvánka na ligu - Krčín, Dobruška, Stupno a Všenice


10. 9. 2009 - Petr Votava - Obě naše ligová družstva zavítají během nadcházejícího víkendu na hřiště soupeřů. Ženy čeká dvoukolo ve východních Čechách, kde se utkají s Krčínem a Dobruškou. Oproti tomu muži se představí ve druhé lize proti exprvoligovému Stupnu a Všenicím.

Ještě teď si jistě mnohé žatecké hráčky vzpomínají na setkání s družstvem z Krčína, s kterým na jejich hřišti drtivě podlehly 22:35. Jarní odveta byla z pohledu obdržených branek o něco přijatelnější, přesto se jednalo opět o prohru 20:24. Celkově pak byla loňská sezona pro Krčín jedna z nejúspěšnějších, když po základní části a posléze i po vyřazovací části v celkovém umístění skončil na čtvrté pozici.

Východočešky tak rozhodně budou chtít navázat na svůj úspěch a také napravit svůj nezdar v minulém kole, kde podlehly na půdě outsidera ze Studénky 15:16. Vstup do sezony tak mají bodově nastejno jako žatecký tým, když své dva body vybojovaly na domácím hřišti v utkání s Rokytnicí v poměru 22:16. Utkání začíná ve 14:30 a řídit jej bude Jaroslav Holý.

V neděli pak žatecké ženy čeká jeden z nejtěžších protivníků letošního ročníku a to Sokol Dobruška. Dobrušský tým opírající se zejména o střelkyni Laštovičkovou získal v loňské sezoně bronzové medaile a již několik posledních let se, zatím marně, snaží dosáhnout na titul. Ne jinak tomu bude i v letošním ročníku.

Sokol Dobruška se v letošní sezoně představil zatím pouze jednou, když své utkání z prvního kola se Spoji se odložilo, zvítězil tak v Rokytnici 21:11. Žatec však hlásí jeden návrat, do sestavy se vrací, po delší době zaviněné zraněním, jeho excelentní střelkyně Zdeňka Bilohuščinová. Bohuže bude chybět Čítková. Žatecká skupina statečných tak bude mít před sebou nelehký úkol v podobě přetržení černé série, kdy svého nedělního soka neporazily již osm utkání v řadě. Zápas bude od 9:15 rozhodovat opět Jaroslav Holý, který tímto završí svůj "žatecký trojboj".

Muži notně natěšeni po dvou vítězných zápasech poznají trochu západočeského vzduchu a rozhodně to nebude jarní vánek. Jako první se zraněními decimované družstvo Václava Havránka představí proti loni ještě prvoligovému Stupnu. To však zřejmě po úvodních dvou utkáních nepomýšlí na návrat zpět do ligy, ale spíše má důvod se strachovat i o svou druholigovou příslušnost. Vždyť v obou odehraných utkáních stupenští střelci nepřekonali hranici dvanácti branek, což je na druhou ligu žalostně málo. Není se tak čemu divit, že na jejich kontě získaných bodů ční nula.

Žatec si však nemá, navzdory papírovým předpokladům co výskat. Po zraněném obránci Pavlu Nociarovi, hlásí nemoc i Zdeněk Beldík a bez šrámů nejsou ani oba zbývající členové obrany Lučan s Hokrem. Trenér Havránek tak bude muset řešit rébus koho vůbec do obrany postavit. Útok je na tom o něco lépe, jelikož návrat do sestavy hlásí Pavel Sýkora. Zápas na stupenské gumě začne v 15:00 a řídit jej bude pan Šotner.

Pokud se dá říct, že žatečtí mladící o svém sobotním soupeři ze Stupna nevědí nic, tak o všenických protihráčích to ho ví mnoho. A hlavně asi to, že družstvo Všenich v dosavadních čtyřech vystoupeních nedokázali ani jednou porazit. Pouze v posledním vzájemném klání dokázali borci ze Žatce na domácím hřišti urvat alespoň bod za remízu 19:19.

Všenicím úvod sezony nevyšel rozhodně podle jejich představ, v úvodním utkání na domácím pískovišti utrpěli ostudnou prohru s Nezvěsticemi 7:16 aby tu pak alespoň částečně napravili remízou v Ejpovicích 17:17. Šestý tým loňského ročníku se tak bude snažit podstatně rozšířit své bodové konto a jeho specifické hřiště mu v tom bude jenom pomáhat. Utkání začíná v 10:30 a řídit jej bude opět pan Šotner.


Zdeněk Beldík brání útočníka Podlázek
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku