Pozvánka na I. ligu - SKNH Klášterec


V neděli 10. dubna se opět rozjedou boje o ligové body a v nich nebude chybět ani žatecké družstvo žen, které se bude snažit odčinit neúspěšný podzim. A o zápas půjde nadmíru důležitý, jelikož žatecké družstvo se utká se svým největším protivníkem v boji o záchranu - SKNH Klášterec nad Ohří.

Oba týmy mají po 12ti odehraných kolech shodně 5 bodů, dokonce mají i stejný rozdíl ve skore. V počtu obdržených a vstřelených branek jsou však velké rozdíly. Mezi vstřelenými brankami patří Žatci pátá příčka, zatímco Klášterec je třetí od konce. Oproti tomu v inkasovaných brankách je Žatec s 216 zcela suverénně na poslední příčce, zatímco Klášterci patří sedmá pozice.

Žatec má Klášterci co oplácet, jelikož právě na účet Žatce se v úvodním kole tohoto ročníku zrodilo překvapení, když nováček na svém hřišti omlazené družstvo Žatce porazil 12:9. V onom zápase jasně dominovaly obrany, což se dá očekávat i v odvetě.

Žatci však v tomto důležitém utkání hraje několik aspektů do ruky: Klášterec ze sedmi dosud odehraných utkáních na hřištích soupeřů nezískal ani bod a jeho poslední výhra se datuje k druhému kolu soutěže, kdy rovněž překvapivě o branku porazil TJ Přeštice, bronzový tým z loňské sezony. Klášterec tak na plný bodový zisk čeká 10 kol. Oproti tomu Žatec ve svém posledním zápase bodoval proti Přešticím díky výhře nad Přešticemi 22:19.

Žatecká střídačka rovněž může počítat se dvěmy návraty: do branky se vrací zkušená Bobková ale hlavně do útoku dvounásobná vítězka o nejlepší házenkářku roku a mistryně národní házené Zdeňka Bilohuščinová.

Největší hrozbou pro žateckou obranu bude reprezentantka Judita Myslíková, která ve dvanácti ligových kolech nastřílela 61 branek. Zbylé útočnice se nedostaly přes 30 branek, ale zdobí je vyrovnanost. Předpokládaná sestava Klášterce - brankařky Vanda Zahradníková a Gabriela Chvátalová, obránkyně Renáta Kováčová, Drahuše Uzsáková, Marta Vlachová a Karolina Němečková a v útoku již zmiňovaná Myslíková, Petra Sochorová, Jana Houšková, Petra Černá, Michael Kanická a Jitka Lhotská. Trenérem je m. n. h. Lída Suková a vedoucí Jiří Sochor.

Domácí nastoupí v sestavě: brankařky Jaroslava Bobková a Mirka Pomejová, obránkyně Iva Samková, Lucie Vlčková, Lucie Schneiderová a Kateřina Pourová. V útočku se představí pátá nejlepší střelkyně a kapitánka Miluše Plecitá mladší, desátá nejlepší střelkyně Lenka Wüstová, Andrea Doskočilová a Jarmila Hokrová. Trenérem je Petr Votava, který ma za asistenta Štěpánku Havlovou a vedoucího Jindřicha Samka.

Domácí hrají jeden z klíčových utkání jarní sezony, přijďte je podpořit i vy v bojích o záchranu! Utkání se odehraje 15. dubna v 10:00 na hřišti za Sokolovnou a řídit jej bude Václav Šimice.


Samková brání přeštickou Volákovou na přátelském turnaji v Přešticicích

Zpět na předchozí stránku