Pozvánka na ligu - Hlinsko, Vracov, Nezvěstice a Ejpovice


21. 5. 2008 - Petr Votava - Obě naše ligová družstva o nadcházející víkend čekají dvouzápasy. Zatímco ženy zakončí svoji základní část dvojzápasem v Hlinsku a ve Vracově, muže čeká velice důležité dvojutkání na domácí půdě se západočeskými celky z Nezvěstic a Ejpovic.

Ženské družstvo se bude pokoušet o opětovné atakování páté příčky, která by tomuto celku mohla přinést do vyřazovacích bojů o něco přijatelnějšího soupeře. Po neúspěšném boji v Přešticích jim tentokráte bude v cestě stát silné Hlinsko.

Hlinsko, které se svými výsledky vyšvihlo do popředí již loňskou sezonu, úspěšně navazuje na tyto výsledky i letošní ročník a opět okupuje čtvrtou příčku s pouhou jednobodovou ztrátou na třetí Chomutov.

Tento východočeský celek, který svou hru staví na střelecké potenci nejlepší házenkářky pro rok 2007, Štěpánky Bonaventurové, si oproti podzimní části o jednu příčku polepšil. A to zejména díky výkonům během jara na domácím hřišti, kde z dosavadních pěti všechny vyhrál. Tři porážky pak tento tým utrpěl na hřištích favoritů soutěže - Tymákov, Dobruška a Přeštice.

V neděli pak Žatec čeká utkání s beznadějně posledním Vracovem, který za odehraných dvacet utkání, nedokázal vybojovat ani bod a je tak jasným sestupujícím. Utkání Vracova končívají většinou jasným vítězstvím soupeřů tohoto mladého jihomoravského celku. Zatím nejblíže byly jihomoravanky blízko bodům v 19. kole, kde na domácím hřišti hostily Modřany a podlehly pouze o dvě branky po výsledku 10:12.

Žatec by měl v tomto utkání potvrdit roli favorita a připsat si povinné dva body. Pravděpodobná sestava žateckého celku: v brance Bobková s Broučkovou, na obraně Samková, Vlčková, L. Schneiderová a Pourová. V útoku pak čtyřlístek v podobě Bilohuščinové, Wüstové, Doskočilové a Plecité. Sobotní utkání začíná v Hlinsku od 14:30 pod vedením pana Šimiceho, v neděli pak ve Vracově od 9:30 a soudcovat bude pan rozhodční Schmidt.

To žatecké muže čekají utkání z jiného soudku. Souboje se západočeskými celky můžou hodně napovědět, zda muži neodehrají na domácím hřišti na delší čas poslední ligová utkání. Jako první přivítají na svém hřišti Nezvěstice, na které nemají příliš dobré vzpomínky. Poslední klání těchto celků na hřišti v Blovicích se totiž nedohrálo a bylo kontumováné ve prospěch hostujícího celku, který se svými jarními výkony zařadil do početného pelotonu adeptů na postup do první ligy.

Nezvěstice, které přezimovaly až na deváté příčce, měli perfektní vstup do jarní části soutěže, kdy v prvních čtyřech utkáních poznaly jen vítězství. A soupeři to nebyli jen tak ledajací - exligové Všenice, hlavní favorit soutěže Přeštice, vždy o špičku bojující Řevnice a Spoje. Jejich řádění pak přerušil až Tymákov. V poslední odehraném kole pak na domácím hřišti přehráli o záchranu hrající Osek.

V průběžné tabulce tak Nezvěstice okupují třetí příčku s dvaceti body a pouhou jednobodou ztrátou na vedoucí dvojici Litohlavy - Ejpovice. A právě Ejpovice budou nedělním soupeřem žatecké družstva. Pokud někoho překvapilo umístění Nezvěstic, tak pozice Ejpovic ho musí doslova šokovat :-) Týmu, který se loňskou sezonu strachoval o svoji druholigovou příslušnost, a před sezonou neměl ambice bojovat o nejvyšší příčky, patří druhá pozice a to jen díky horšímu skore než mají vedoucí Přeštice. A opět se tak po roce, s trochou nadsázky, může strachovat o své účinkování ve druhé lize, tentokráte z příjemnějšího pohledu.

Na této vynikající příčce mají pak zejména velký vliv výsledky v jarní části sezony, kdy tento celek zaváhal pouze v úvodním kole na domácím hřišti s Přešticemi. Pak již Ejpovice své soupeře "sestřelovali" jak terče na střelnici - výhra v Tymákově, povinné vítězství se Spoji, vygumování Řevnic, šťastná výhra v Oseku a nakonec poražení Všenic. Teď tento ve formě hrající tým čeká severské dvoukolo, tudíž utkání se dvěma ohroženými celky.

Žatci v průběžné tabulce po 17. kolech patří předposlední příčka a ze čtyř týmů, kteří jsou reálně ohroženi sestupem a bojují o dvě nesestupová místa, mají nejhorší pozici. Zatím nejlépe se drží na 8. místě Most s 15ti body, se kterým má však Žatec lepší vzájemnou bilanci. Devátou pozici drží Osek se 14ti body a lepší bilancí se Žatcem, desátý pak je pak béčko Plzně Újezda, se kterým se Žatec utká přístí víkend. Jedenáctý je pak Žatec, také se 14 body.

Přijďtě tak podpořit náš tým v bojích o záchranu, v sobotu se hraje od 13:30, pískat bude pan Šperl. V neděli se pak začíná v 11:30 a rozhodcovat bude pan Pechal. Předpokládaná sestava: brankáři Tichý a Horník, v obraně se představí Plaček, Beldík, Lučan a Mocek, v útoku pak Nociar, Tomčík, Hradiský, P. Sýkora, Bayer a Antol.


Zdeňka Bilohuščinová se snaží prosadit proti obraně Rokytnice

Zpět na předchozí stránku