Pozvánka na ligu - Hlinsko a Plzeň Újezd B


29. 5. 2008 - Petr Votava - Obě naše ligová družstva čekají o víkendu utkání o holé bytí a nebytí. Zatímco ženy, po roční pauze, budou opět bojovat ve vyřazovacích bojích, muži se představí na půdě Plzně Újezda B, který je rovněž zaměstnán záchranářskými prácemi.

Ženy Žatce se po základní části první ligy žen umístily na šesté příčce, což jim přisoudilo ne zrovna příliš lehkého soupeře v podobě neustále zlepšujícího se Hlinska, které obsadilo příčku třetí. Shodou okolností se právě s tímto soupeřem utkaly v závěrečném dvoukole minulý víkend. V samotném zápase, ve kterém šlo Žatci se dobře připravit na vyřazovací část, bylo úspěšnější Hlinsko po výsledku 23:19. I v podzimním klání těchto soupeřů byly úspěšnější východočešky, které v Žatci zvítězili 20:17. To jen podtrhuje fakt, že Žatci se proti tomuto soupeři nedaří dlouhodobě. V loňském ročníku rovněž obě své utkání proti tomuto soupeři podlehl.

Žatec tak má svému soupeři co vracet. A nemusí jít zrovna o nesplnitelný úkol probojovat se přes Hlinsko do semifinále. Hlinsko totiž do vyřazovacích bojů proti Žatci nastoupí bez své nejlepší hráčky, tahounky a nejlepší házenkářky minulého roku - Štěpánky Bonaventurové, která si musí plnit studijní povinnosti na Slovensku. Bude se jednat tak o velmi citelné oslabení a soupeř Žatce tak přijde o svoji největší zbraň.

Po loňské zpackané sezoně tak žatecké házenkářky mají velmi dobrou možnost toto napravit a po delší době si připsat opět nějaký úspěch. Cesta však nebude rozhodně jednoduchá, zápas play-off mají svůj specifický nádech a nikdo si ničím nemůže být jist. První utkání se odehraje v sobotu v Žatci od 11 hodin, odveta je pak naplánována na neděli od 11:55 v Hlinsku. Postupuje celek, který z obou utkání získá více bodů. Při rovnosti rozhoduje celkové skore.

Předpokládané sestavy: Žatec nasadí do branky osvědčenou dvojici Bobková - Broučková, obrana by konečně měla hrát v kompletním složení Samková, Vlčková, Pourová, L. Schneiderová a Havlová. V útoku se pak představí Bilohuščinová, Wüstová, Plecitá, Doskočilová a Bartoňová. To vše pod dohledem pana Samka. Sestava Hlinska: v brance Zubová, obránkyně Kadaníková, I. Volfová, Černá a Poulová. V útoku pak Horáčková, Kvapilová, Zezulová, Melounová a P. Volfová. Trenérkou Hlinska je Lenka Boguajová a vedoucí Ilona Bonaventurová.

To muži mají jiné starosti, čeká je totiž utkání, které může hodně napovědět v otázce dalšího účinkování ve druhé lize. Soupeřem jim bude rezervní tým Plzně Újezda. Plzeň Újezd byl před minulým víkend jeden z horkých kandidátů na sestup, ale po získaném bodu z rovněž sestupem ohroženého Oseka a téměř "zázračném" vítězství ve Všenicích si tento plzeňský tým značně vylepšil pozici pro záchranu soutěže.

V průběžné tabulce patří západočechům se 17ti body desátá příčka, ale jelikož Osek má rovněž 17 bodů, ale horší bilanci okupuje Plzeň Újezd prakticky první nesestupovou pozici. Žatci patří se 16ti body příčka předposlední, ale má pouhý bod ztrátu na dvojici Osek - Újezd a další bod na Most.

Poslední klání těchto soupeřů na žateckém hřišti skončil smírně 16:16, kde však po dobu celého utkání měli více ze hry hostující hráči. Žatec zachraňoval zisk bodu až v samotném závěru zápasu. Plzeň Újezd B je na jaře týmem překvapivých výsledků. Dokázali získat bod v Řevnicích, rozstřílet na domácí půdě favorizované Přeštice a vyhrát v již zmiňovaném zápase ve Všenicích. Oproti tomu jsou zde však domácí prohry s posledními Spoji, Tymákovem či Mostem. Nikoho tak nepřekvapí, že Újezd, co se týče získaných bodů na domácí půdě, se krčí se šesti body na předposlední příčce druholigového pelotonu.

V neděli se tak v Plzni od 9:30 očekává urputná bitva o záchranu soutěže. Předpokládaná sestava Žatce by měla být: brankáři Tichý a Horník, v obraně vrátivší se Bilohuščin, Plaček, Lučan a Beldík. V útoku pak Nociar, Tomčík, Hradiský, Antol, Bayer a Pavel Sýkora. Utkání bude řídit Jan Málek z Raspenavy.


Nociar při střelbě proti Spojím Praha

Zpět na předchozí stránku