Pozvánka na I. ligu - HK Hlinsko a Spartak Modřany


Prvoligové družstvo žen o tento víkend čeká první jarní dvoukolo na hřištích soupeřů. A půjde o velice těžké zápasy, které mohou hodně napovědět v hádance sestupu z nejvyšší soutěže. V sobotu žatecký tým zajede na hřiště HK Hlinsko, příjemného překvapení letošního ročníku první ligy žen. Hlinsko se po po čtrnácti odehraných kolech pyšní na třetí příčce a prožívá tak nejlepší sezonu za poslední léta.

Házenkářský klub Hlinsko si v předchozích dvou jarních utkáních připsal dvě jasné výhry. Na domácí půdě nejdříve rozstřílel Krčín 21:13 a poté v modřanské rokli vymazal domácí Modřany 13:4. Zvláště pouhé 4 inkasované branky budí před soupeřem respekt. Ačkoliv mezi sobotními soupeři zeje 13ti bodová díra, na podzim v Žatci oba týmy odehráli vyrovnaný zápas, ve kterém však byli šťastnější hosté po výhře 17:14.

Co se týče vzájemných duelů, tak Žatec nepoznal vítězství nad svým soupeřem již 3 poslední vzájemná utkání, přesto má vzájemnou bilanci z posledních 4 let, kdy Hlinsko bojuje v první lize, kladnou se čtyřmi vítězstvími, jednou remízou a dvěma porážkami. Hlavní útočnou silou Hlinska je Štěpánka Bonaventurová, která se po podzimní části hry mohla chlubit 94 brankami a třetí příčkou v tabulce střelkyň. Hlinecká střelkyně rovněž slavila úspěch v anketě o nejlepší házenkářku, kde obsadila také třetí příčku.

Předpokládaná sestava HK Hlinsko: brankařka Zubová, obránkyně Kadaníková, Volfová, Poulová a Černá. V útoku pak nastoupí Š. Bonaventurová, Horáčková, Hanusová, Tichá, Melounová a Zezulová. To vše pod taktovkou Ilona Bonaventurové a Lenka Boguajové. Zápas v Olšinkách začíná ve 14:30 a řídit jej bude pan rozhodčí Václavek.

Velice důležité utkání v boji o záchranu však čeká žatecké házenkářky v neděli v modřanské rokli, kde se utkají s místním Spartakem Modřany, který rovněž bojuje o holou ligovou příslušnost. Po dvou odehraných kolech se situace na dně tabulky vytříbila tak, že o sestupujících se rozhodne mezi čtyřmi celky: Klášterec (5 bodů), Žatec (7), Studénka (7) a Modřany (8). Pro Žatec i Modřany tak půjde o existenční zápas.

Modřany, které jsou spolu s Kláštercem staronovým nováčkem v soutěži, zdobí, že v jejich utkáních padá velice málo branek. Svědčí o tom zejména nejmenší počet inkasovaných (175) branek, ale i zároveň i vstřelených (152) v celé soutěži. Spartaku patří s osmi body devátá pozice v průběžné tabulce, kdy 5 bodů vybojoval na domácí půdě a 3 na venkovních hřištích. V předchozích dvou jarních utkáních se Modřanům podařilo získat cenné vítězství ve Studénce 13:10 a jednu prohru na domácím hřišti právě se sobotním soupeřem Žatce z Hlinska 4:13.

V podzimním souboji na hřišti za Sokolovnou byly úspěšnější žatecké hráčky, které po boji zvítězily 16:12. Stejně jako V posledních pěti vzájemných ligových utkáních, kdy družstvo Žatce s Modřany neztratilo ani bod. Narozdíl od Hlinska, třímají Modřany největší zbraň v brance v podobě několikanásobné reprezentatky Marie Duškové, která potrápila již nejeden tým. Modřanský útok se pak může chlubit obrovskou vyrovnaností svých útočnic, který nevisí pouze na jedné střelkyni.

Předpokládaná sestava TJ Spartaku Modřany: v brance Dušková v obraně pak Vališová, Kšírová, Vavřinová a Ambrožová. V útoku se pak představují Kremlíková, Čermáková, Josefusová, Langrová, Kovaříková pod vedení pana Josefa Škvora. Utkání začíná v 11:00 a sudím bude pan Zdeněk Kugler.

Do sestavy Žatce by se po jednozápasové pauze, zapřičiněné zejména pracovními povinostmi, měly vrátit útočnice Wüstová s Hokrovou a brankařka Pomejová. Trenér Votava by tak měl mít k dispozici o něco širší kádr než v minulém kole proti Spojům Praha.


Miluše Plecitá bojuje s obranou Modřan v podzimním utkání

Zpět na předchozí stránku