Pozvánka na ligu - Hlinsko, Dobruška a Všenice


15. 10. 2008 - Petr Votava - Své učinkování v podzimní části soutěže zakončí družstvo žen, které se představí v Hlinsku a v Dobrušce. Po týdení přestávce do bojů zasáhnou pak i muži, kteří sehrají zápas o mistrovské body ve Všenicích.

Družstvo žen, které v krátké době opět představí nového trenéra a svými rošádami na tomto postu se tak velmi podobá fotbalové Spartě, nečeká nic lehkého. V posledních utkáních se totiž střetne s druhým a třetím celkem tabulky. V sobotním zápase se tak žatecké ženy pod vedením staronového trenéra Tajbla představí na hřišti v Hlinsku.

Hlinsko v posledních letech pravidelně okupuje horní příčky tabulky a ani v letošním ročníku tomu není jinak. Cílem družstva z východu Čech jsou tak opět medailová umístění. Žatec se s hlineckými házenkářkami tento rok utkájí již po čtvrté. V jarní odvetě minulého ročníku bylo na svém hřišti úspěšnější družstvo Hlinska, pak se však obě družstva setkala ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů. Zde pak po velice bojovném výkonu byl již úspěšnější Žatec, který po domácím vítězství a remíze v odvetě slavil postup do semifinále.

Nutno však podotknout, že tento celek se musel obejít bez své největší hvězdy - Štěpánky Bonaventurové. Ta patří k hlavním tahounům svého družstva a rovněž se pravidelně umisťuje na předních příčkách střelecké tabulky. Hlavním úkolem tak bude pro žatecké obránkyně eliminovat tuto útočnou sílu domácích.

Předpokládaná sestava Žatce: brankařky Broučková a Bobková, obránkyně Havlová, Vlčková, Pourová, Schneiderová a Šíbalová. V útoku pak Bilohuščinová, Plecitá, Wüstová, Týřová, Čítková a Suková. Utkání začíná ve 14:30 a řídit jej bude rozhodčí Leugner.

I nedělní soupeř patří k těm nepříjemným a vždy neskrývá své ambice na posty nejvyšší - celek Dobrušky. I toto družstvo sází na jednu ostrostřelkyni, kterou je nejlepší střelkyně soutěže Petra Laštovičková. K silným stránkám dobrušského týmu je i hra obrany a i proto nečeká žatecké hráčky nic lehkého.

Přesto s tímto soupeřem dokázaly hrát v posledních letech vyrovnané zápasy, ve kterých jim k úspěchu chybělo více štěstí či menší nepřízeň osudu. V jarní souboji těchto soupeřů odešly vítězně z domácího hřiště hráčky Dobrušky po vítězství 23:22.

Dobruška se bude snažit o udržení svého průběžného druhého místo a jistě si nenechá ujít příležitost sesadit z pozice leadra zatím suverénní Chomutov. Oproti tomu Žatec se bude chtít co nejvíce vzdálit sestupovým příčkám a pokud možno se více držet klidnějšího středu. Utkání začíná od 10:30 a řídit jej bude pan Paško.

Mužům do konce podzimní části chybí ještě tři utkání a jedno z nich odehrají o následujícím víkendu, když se představí na písčitém hřišti družstva Všenic. Žatečtí mladící budou chtít navázat na své předchozí tří výhry a rovněž se o pár stupínků vydrápat vpřed v tabulce aby se co nejdále odtáhli od sestupových starostí.

Zatím klidného středu si užívá družstvo Všenic, někdejší účastník první ligy, který by se jistě rád vrátil mezi elitu. Tento tým hlavně čerpá z vítězství získaných na domácím hřišti, což dokazuje i v tomto ročníku, kde ze čtyř utkání tři vyhrál a jeden zremizoval (Nezvěstice). V zápasech na hřištích pak tomuto západočeskému celku chybí trochu štěstí, když ve dvou utkáních podlehl pouze o branku (v Litohlavech a Řevnicích). Jedinou větší prohru tak tým všenických házenkářů zaznamenal hned v prvním kole s rozjetým Mostem.

Všenice se můžou pyšnit kvalitou na všech postech, od vyrovnaného útoku, přes tvrdě hrající obranu až k dobře chytajícímu brankáři. Ve všech těchto aspektech pak patří k tomu lepšímu co nabízí letošní ročníku druhé ligy. A vzhledem k opětovné vyrovnanosti soutěž se budou chtít dotáhnout na vedoucí celky.

V předpokládané sestavě Žatce by měl chybět pouze dlouhodobě zraněný Mocek, jinak by trenér Bukovský měl mít k dispozici kompletní kádr, jenž se skládá z brankářů Tichého a Horníka. V obraně se představí Šrajbr, Lučan, Beldík a Hamous. V útoku pak již uzdravený Pavel Sýkora, Daniel Nociar, Hradiský, Antol, Tomáš Sýkora a Pavel Nociar. Utkání záčíná ve 14:30 a rozhodčím bude pan Toman.


Daniel Nociar při střelbě v utkání proti Nezvěsticím

Zpět na předchozí stránku