V neděli bude o motivaci postaráno


23. 5. 2014 - Tomáš Sýkora - Už 18. kolo 2. ligy sk. A zavede žatecké házenkáře do Ejpovic na Rokycansku. Zvláštností těchto střetnutí je skutečnost, že si jen málokdy odváží nějaký bod, natož dva, hostující tým. Žatec v Ejpovicích ještě nikdy nevyhrál a to se oba soupeři potkávají pravidelně od postupu žateckého týmu do 2. ligy. Hosté tak mají o motivaci postaráno.

Největší úspěchy TJ Sokol Ejpovice jsou spojeny s léty 1971-1972, kdy se stali muži mistry ČR, když vyhráli 1. ligu a o rok později získali titul přeborníka ČR také dorostenci. V posledních letech patří domácí tým mužů ke stálicím 2. ligy, kde hraje převážně v horních patrech tabulky.

Ejpovický tým je velmi zkušený a hlavně vyrovnaný ve všech řadách. V brance se na Žatec vždy těší brankář Trnka, který je dlouhodobě postrachem žateckých střelců, v obraně jsou nepříjemní zejména ostřílení záložníci M. Hucl a O. Šik. Střelecky pak Ejpovice táhnou mladý objev letošní sezony J. Andrlík (75 branek po podzimu, 2. místo mezi střelci 2. ligy), V. Klajl (65 branek, 6. místo) a R. Langmajer (19. branek, 45. místo). V tabulce slušnosti patří Ejpovice dlouhodobě k nejslušnějším týmům 2. ligy a nejinak je tomu i v probíhající sezoně, kdy po 11. podzimních zápasech mají 9x ŽK a 1. ČK.

Statistika vzájemných zápasů je velmi vyrovnaná. Oba soupeři se utkali 13x z toho 5x zvítězil Žatec, 5x Ejpovice a 3x se body dělily. Celkové skóre je z pohledu Žatce aktivní 223:218. Na Ejpovickém hřišti je však nepříznivá bilance 2x nerozhodně a 4x vítězství domácích, s celkovým negativní skóre 93:108.

Žatecký trenér k utkání poznamenal: "Ejpovice jsou pro nás v domácím prostředí opravdu noční můrou, protože jsme zde ze šesti pokusů ani jednou neuspěli a to samozřejmě chceme změnit. K dispozici máme kompletní kádr. Očekávám taktický a vyrovnaný zápas a přál bych si, aby byl s vítězným koncem pro nás. Děkuji Ejpovicím za posunutí výhozu zápasu, které jsme iniciovali, aby mohli naši hostující hráči na prvoligové dvoukolo.

Utkání začíná v neděli 25. května od 16.00 hodin na hřišti v Ejpovicích. Rozhodčím utkání bude L. Zimmermann z Plzně.

Zpět na předchozí stránku