Pozvánka na ligu - Dobruška, Krčín, Osek a Všenice


6. 9. 2007 - Petr Votava - Obě žatecká ligová družstva čekají mistrovská dvoukola na půdě soupeřů. Ženy pojedou na východ do Dobrušky a Krčína, oproti tomu druholigový tým mužů čeká cesta na západ do Oseka a Všenic.

Žatecké ženy utkáním v sobotu ukončí svůj trojboj proti třem nejlepším celkům z minulé sezony. Po vítězství na domácí půdě nad bronzovým Tymákovem a těsnou prohrou na půdě mistrovského Chomutova je na svém hřišti přivítají hráčky druhé Dobrušky, která i letos patří k největším aspirantům na titul. Sokol Dobruška měla naprosto bezproblémový vstup do sezony, když "sestřelila" nováčka soutěže Vracov na jeho hřišti 24:7.

I ve druhém utkání se čekal hladký průběh ve východočeském derby proti Krčínu, ale Dobruška na své půdě ztratila bod po remíze 15:15. A že jde o překvapivý výsledek svědčí i fakt, že za poslední rok a půl Dobruška prohrála na své půdě pouze jednou a to s Hlinskem v minulém play-off, kdy už prakticky měla zaručený postup z prvního utkání.

V loňské sezoně oba své duely se sobotním soupeřem žatecké házenkářky prohrály, vždy ale po velice vyrovnaném utkání. Před rokem na domácí půdě 25:26 a na jaře pak 16:22. Dobruška jako jeden z horkých kandidátů na mistrovský titul se může chlubit jak produktivním útokem, ve kterém hraje prim Laštovičká (suverénně nejlepší střelkyně loňského ročníku) ale i pevnou obranou, která patří rovněž k tomu lepšímu co první liga žen nabízí. Žatec se však veze na dobré vlně z předváděné hry z posledních dvou utkání a rozhodně svoji kůži nebudou prodávat zadarmo i když je zřejmě čeká zatím nejtěžší soupeř. Utkání začíná od 16:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Adámek z Přeštic, bývalý trenér prvoligových Přeštic a reprezentace Čech.

V neděli dopoledne se žatecké ženy představí na hřišti Krčína, se kterým mají z posledních let zajímavou bilanci: navrch ve vzájemných soubojích má většinou hostující družstvo. V posledním utkání se Žatci podařilo Krčín na jeho půdě deklasovat 25:18, předtím však pro změnu Krčín vykradl Žatec v poměru 19:15. Očekává se proto velice zajímavé utkání.

Sokolu Krčín se vstup do sezony celkem povedl, když v obou svých utkáních na půdě soupeřů dokázal vybojovat po bodu. Zvláště bod z Dobrušky je velice cenný. V prvém kole si krčínské házenkářky přivezly zisk ze Studénky po výsledku 14:14 ačkoliv v utkání vedly již o 4 branky. Hra Krčína, složeného převážně z mladých hráček, se zakládá na kolektivním pojetí hry a rychlosti, zvláště v útočné fázi. Utkání začíná v 9:15 a řídit jej bude opět pan Adámek.

Pokračovat v bodových ziscích se budou o tento víkend snažit muži v druhé lize a jako první se jim postaví z dalších nováčku - Sokol Osek u Rokycan. I když v tomto případě se jedná o staronováčka, jelikož Osek patří v posledních letech k tradičním účastníkům druhé ligy, pouze předminulá sezona se mu nevyvedla a sestoupil. Ale teď je již zpět. A že se v druholigových vodách umí pohybovat dokázal i v úvodních dvou kolech nového ročníku, ačkoliv ho čekali dva celky, které sestoupili z první ligy. Osek dokázal získat bod na půdě ambiciozního Tymákova a o týden později jen těsně podlehl na svém hřišti Všenicím 17:18.

Osečtí tak budou jistě chtít konečně získat první plný bodový zisk a kde jinde než na domácí půdě by se o to měli pokusit. Utkání začíná v sobotu v 15:00 pod vedením Josef Šotnera. V nedělním utkání pak půjde o souboj prvních dvou celků po dvou kolech soutěže. Všenice, stejně jako Žatec, oba své zápasy vyhráli a díky lepšímu skore okupují první příčku. V prvním kole se soupeři Žatce podařilo vyválčit vítězství na hřišti Nezvěstic a o týden později, opět na půdě soupeře zvítězili o branku nad již zmiňovaným Osekem. V sobotním utkání bude Všenicím soupeřem Most, který je pro dvoukola ve dvojici právě se Žatcem.


Hradiský při střelbě trestného hodu proti Baníku Most

Zpět na předchozí stránku