Pozvánka na ligu - Dobruška, Krčín a Most


24. 4. 2008 - Petr Votava - Poprvé v jarní části sezony se obě naše ligová družstva objeví společně na domácím hřišti. Ženy čeká východočeské dvoukolo v podobě Dobrušky a Krčína a muže oblastní derby s Mostem, které může hodně napovědět v otázce udržení se v soutěži.

Ženy v sobotu dokončí třízápasovou šňůru utkání s celky ze samotné špičky tabulky. Soupeřem jim bude Sokol Dobruška, které patří zatím průběžné druhé místo za suverénním Tymákovem. Dobrušce se zatím v jarní části daří, ze dvou odehraných utkání obě vyhrála, kdy na své půdě rozstřílela outsidera z Vracova a poté těsně zvítězila na půdě nedělního soupeře Žatce, Krčína 22:21.

Sokol Dobruška v posledních letech patří k tomu lepšímu co může první liga žen nabídnout. Důkazem toho je i loňské druhé místo, kdy v dramatickém finále tento tým podlehl Chomutovu. Své zastoupení měla Dobruška i ve vyhlašování Nejlepšího házenkáře, kde nejlepší střelkyně ligy Petra Laštovičková obsadila druhou příčku. Desátým místem jí pak podpořila zkušená Jana Králíčková.

Žatec příliš dobré zkušenosti s Dobruškou nemá, v posledních utkáních spíše odcházel s výpraskem než se vztyčenou hlavou. Na podzim na půdě sobotního soupeře podlehl vysoko 11:28. Poslední utkání na žateckém hřišti však bylo již o něčem jiném, zde Žatec na podzim roku 2006 podlehl smolně jen o jednu branku. I domácí prostředí tak vlévá vlnu optimismu do utkání s tímto těžkým soupeřem a zvláště poté, co se žateckým ženám podařilo v minulém kole senzačně na vlastní půdě sestřelit mistrovský Chomutov.

Předpokládaná sestava Dobrušky: brankařky Kubcová a Kosinová, obránkyně Štěpánová, Kastnarová, Peřinová a Sychrovská. V útoku se pak představí Králíčková, Laštovičková, Červinská a Henclová. Vše pod taktovkou paní Laštovičkové a pana Sychrovského. Utkání začíná v sobotu od 16:30 a řídit jej bude pan Jaroslav Holý.

Nedělní utkání bude ve znamení souboje sousedů z ligové tabulky. Žatec na šestém místě bude totiž hostit sedmý Krčín. Rozdíl mezi oběmi družstvy jsou 4 body. Zápolení těchto soupeřů je vždy velice zajímavé pokoukání, kterého se v posledních letech drží jedno pravidlo - a to že nevyhrává domácí tým. Tato statistika v posledních utkání právě hovořila pro Žatec, který na podzim i před rokem dokázal v Krčíně vyhrát. Poslední utkání na žatecké půdě však vyzněl lépe právě pro Krčín.

Krčín v dosavadních dvou jarních kolech dokázal na domácím hřišti porazit tápající Studénku 18:13 a zatopit favorizované Dobrušce na jeho hřišti. V tomto ročníku se mu pak na hřištích soupeřů příliš nedaří. V prvních kolech dokázal sebrat po bodu Studénce a Dobrušce a pak již jen povinně zvítězit ve Vracově. Od té doby na vítězství na hřišti soupeře čeká a žatecké ženy se v neděli od 10:00 budou snažit toto čekání prodloužit.

Předpokládaná sestava Žatce by pro oba víkendové zápasy měla být stejná jako v předchozích utkáních. Zajímavostí pak je návrat obránkyně a exreprezentantky Havlové. Žatec by měl nastoupit tedy v tomto složení: brankařky Bobková a Broučková, na obraně Samková, Pourová, Vlčková, Lucie Schneiderová a již zmiňovaná Havlová. V útoku pak tradičně Bilohuščinová s Wüstovou, které budou podporovat Doskočilová, kapitánka Plecitá a Bartoňová. Utkání bude řídit pan Šimice.

Souboj na ostří nože čeká v neděli odpoledne družstvo mužů proti Mostu. Oba týmy mají záchranářské starosti a tak půjde oběma celkům opravdu o hodně. Po podzimu k sestupu odsouzený Most má se záchranářskými prácemi již letité zkušenosti a tak již v prvním jarním kole začal svoji stíhácí jízdu, když doma doslova znemožnil v té době vedoucí Řevnice. A bude jistě chtít pokračovat i na žatecké půdě, kde chce odčinit domácí prohru z podzimní části soutěže.

Ale ani žatečtí rozhodně svůj boj nevzdávají a důkazem toho byl získaný bod na horké půdě exprvoligových Litohlav, kde dokonce sahali i po vítězství. Již se stává malou tradicí, že průběh 2. A ligy bývá velice vyrovnaný, nikoho tudíž nepřekvapí, že rozdíl mezi čtvrtými Všenicemi a desátým Žatcem jsou pouhé čtyři body. Každý získáný bod je pro každé družstvo velice cenný. A Žatec by si vítězstvím v tomto derby jistě o mnoho polepšil.

Most bude tradičně sázet na své útočné eso v podobě Gombára a velmi nepříjemnou a tvrdou obranu. Důkazem toho je, že Most patří k nejtrestanějším týmům v celé lize. Žatecká obrana si pak ještě bude muset pohlídat rychlonohého Kneře, který dokázal zamotat hlavu nejedné obraně.

Sestava Žatce by se oproti minulému utkání neměla změnit, stále chybí zranění Havránek a P. Sýkora. Předpokladáná sestava by tak měla být: brankáři Tichý a Š. Horník. Na obraně Bilohuščin, Lučan, Plaček a Beldík. V útoku s kapitánem Nociarem, Tomčíkem, Hradiským, Bayerem a Antolem. To vše pod vedením trenéra Bukovského.


Jaroslav Lučan brání litohlavského útočníka

Zpět na předchozí stránku