Pozvánka na I. ligu - Sokol Dobruška a Sokol Krčín


Tak teď už jde žateckým ženám o všechno. Tento víkend je totiž čeká závěrečné dvoukolo na půdě soupeřů. A výběr soupeřů je opět pestrý - dosavadní lídr tabulky a horký favorit na mistrovský titul Sokol Dobruška a dravé mládí v podobě Sokola Krčín.

Žatec po minulém kole, kdy podlehl na domácím hřišti Tymákovu, klesl na jedenáctou, sestupovou příčku a bude muset nutně bodovat, aby mohl pomýšlet na záchranu v nejvyšší soutěži. I to mu však nemusí stačit, bude muset také spoléhat na klopýtnutí jeho soupeřů, zejména Studénky, která se před Žatec dostala po výhře nad Hlinskem.

Prvním z víkendových soupeřů bude Dobruška, která až do minulého dvoukola procházela ligovou soutěží s naprostým přehledem a jasně vévodila ligovému pelotonu. Pak jakoby se ale tento dobře promazaný stroj zatrhl a zaznamenal dvě porážky v řadě (v Tymákově a v Přešticích). Žatecké ženy tak mají šanci proti tomuto těžkému soupeři bodovat. Toto umocňuje i fakt, že na podzim se svým soupeřem Žatec odehrál více než vyrovnané utkání, které ztratil až v závěru a podlehl 25:26.

Hra Dobrušky značí naprosto excelentní útok, kde září stroj na branky - Petra Laštovičková, která se během pouhých 19 utkání dokázala jako jediná přehoupnout již přes hranici dvouset vstřelených branek. Zdatně jí pak sekundují Veronika Červinská a Jana Králíčková. Obrana Žatce, která, podle inkasovaných branek, patří k nejhorším v soutěži se tak má na co těšit.

Co se týče obrany, tak Dobrušce s 304 brankami patří šestá příčka. Domácí tým sází hodně na domácí hřiště, kde opět jako jediný nepoznal hořkost ztráty bodu a ve všech svých devíti utkáních zvítězi. Utkání které začíná v 16:00 pod vedení pana Rozhodčího Šajtara nebude pro Žatec rozhodně lehké.

To k nedělnímu utkání družstvo vzhlíží s určitými nadějemi, jelikož jej čeká družstvo Krčína, které je po dvaceti odehraných utkáních na sedmé příčce a bude tak odolávat svým konkurentům v boji o playoff. Sokol Krčín je typické družstvo ligového středu - průměrný útok + průměrná obrana = průměrné postavení v tabulce (7. místo s 16ti body)

Krčín zatím nezažívá příliš radostné jaro, z osmi utkání bodoval jen ve dvou utkáních, když doma porazil Rokytnici a urval bod v Modřanech. Zbytek jsou jen samé prohry. Tyto neradostné výkony jsou zapříčiněny také velkou marodkou, která družstvo Krčína decimuje. Ve vzájemném utkání na podzim se radoval východočeský tým, kterému se náramně vyvedl vstup do utkání, kde si rychle vytvořil pětibrankové vedení, které udržoval až do konce utkání a zvítězil 19:15.

K největším útočným hrozbám v řadách Krčína patří Monika Marková a Věra Zimlová, které dohromady nastřílely přes 150 branek, tudíž více než polovinu branek svého týmu. Veřme však, že se žatecká obrana zkonsoliduje a největší hrozby soupeře eliminuje. Utkání začíná v neděli na hřišti Krčína od 9:30 opět pod vedením pana Šajtara.

Tým Žatce také tímto děkuje všem svým fanouškům, kteří je během této nepříliš vydařené sezony doprovázeli a podporavali a věří, že se budou setkávat nadále i v příštích sezonách.


Pourová se Samkovou brání tymákovskou útočnici Bendovou

Zpět na předchozí stránku