Pozvánka na ligu - SK Chomutov NH a SK Baník Most NH


29. 8. 2007 - Petr Votava - Po těžkém ale úspěšném úvodním kole, kdy Žatec na své půdě porazil bronzový tým z minulé sezony Sokol Tymákov, ho čeká soupeř ještě těžší, ne-li nejtěžší - loňský mistr z Chomutova. Chomutov rovněž vstoupil do sezony výhrou i když poněkud utrápenou. Jak již se stává tradicí, příští soupeř Žatce měl opět obrovské problémy s Modřany.

V brance Modřan chomutovské střelkyně opět hodně potrápila Dušková a důvodem i bylo, že chomutovský tým postrádá svoji největší oporu, několikanásobnou házenkářku roku, útočnici Češkovou. Tuto ztrátu Chomutov však vyřešil angažováním klášterecké útočnice Myslíkové. Průběh utkání s Modřany byl velice vyrovnaný, ale přesto po většinu utkání držel Chomutov vedení na své straně. Pouze na krátkou chvíli se ve druhém poločase ujaly vedení Modřany.

Zopakovat senzační vítězství z jara se však pražankám nepodařilo a Chomutov zvítězil na jejich půdě 13:11 po poločase 5:4. Poslední souboj Žatce a Chomutova se rovněž odehrál na chomutovském hřišti a nesl se ve znamení brankové "přestřelky". Chomutov proti oslabenému Žatci zvítězil až po boji 29:25 a i podobné brankové hody se dají opět očekávat. Utkání začíná na chomutovském hřišti v neděli od 11:00 hodin a řídit jej bude pan rozhodčí Bittner.

Po úspěšné premiéře v druhé lize proti silným Litohlavům, čeká tým mužů severočeské derby. Tuto neděli se totiž od 10:30 představí v Mostě. Most měl rovněž úspěšný vstup do soutěže, když se mu podařilo vybojovat velice cenný bod z Řevnic. Řevnice v posledních letech patří k absolutní špičce druhé ligy a ligové body jen tak nerozdávají.

Družstvo Mostu figuruje v druholigovém pelotonu od sezony 2003/04 a zatím pokaždé mělo záchranářské problémy, jednou skončilo na devátém místě a poté třikrát za sebou na místě osmém. V loňské sezoně byl Most již dokonce odepsán na jasného sestupujícího, ale pomocí malého "zázraku" na úkor Litvínova přeci jen soutěž udržel.

Hlavní oporou Mostu je střelec Gombár, který táhne spolu s Kneřem a Venclíčkem celý mostecký útok. Zajímavostí je, že Most patří k nejvíce trestaným družstvům v soutěži, zvláště mladý Salajka je v tomto "oboru" špička. Most těží hlavně z domácího prostředí, kde získává drtivou většinu svých bodů, pro Žatec to tak rozhodně nebude lehký souboj. Přesto se jedná o derby a to většinou nemá favorita, navíc oba soupeři se velice dobře znají a oba ví co očekávat. Utkání bude řídit pan Hejl.


Tým žen děkuje svým fanouškům po vítězném utkání nad Tymákovem

Zpět na předchozí stránku