Pozvánka na ligu - SK Chomutov NH a TJ Litohlavy


17. 4. 2008 - Petr Votava - Ženy A mají svoji premiéru v jarní části první ligy již za sebou a tentokráte přivítají na svém hřišti celek Chomutova. Oproti tomu muži teprve svoji soutěž zahájí a to na horké půdě v Litohlavech.

Několikanásobného úřadujícího mistra ČR snad ani není třeba představovat. Přesto Chomutov tuto sezónu nepůsobí tak suverénně jak jsme tomu byli navyklí z minulých sezon. Po podzimní části celek obsadil "až" třetí příčku což je u tohoto týmu opravdu nezvyklé. V dosavadním průběhu Chomutov ztratil body na půdě Dobrušky a Přeštic a na domácím hřišti se suverénem letošního ročníku Tymákovem. A ani v ostatních utkáních sve soupeře Chomutov "nepřejížděl" jako v minulosti.

Zejména spoustu práce mu ve druhém kole připravily právě žatecké hráčky, které nakonec podlehly až díky velmi šťastné střele v závěru utkání. Žatečanky si v průběhu tohoto utkání vytvořily na horké půdě Chomutova až tříbrankový náskok a v zápase jasně dominovaly. Chomutov pak však přeci jen díky velmi tvrdé hře dokázal strhnout vedení na svou stranu a dovést utkání do vítězného konce v poměru 16:15.

Chomutov obměnil trenérskou dvojici, kterou teď tvoří pánové Kočí a Malý. A hned se také potvrdilo pořekadlo, že nové koště dobře mete, v tomto případě spíše košťata :-), když tým před 14ti dny dokázal zvítězit v Českém Poháru a v minulém týdnu porazit na své půdě Modřany 23:13 v úvodním utkání jarní části první ligy žen.

Ke změnám nedělního soupeře došlo i v kádru, kdy aktivní činnost přerušila obránkyně Kirchnerová a stále chybí velká opora týmu Češková. Chomutov by tak měl nastoupit v sestavě: brankařky Zavadilová a Kůrková, obránkyně Vlková, Mimrová, Košatová a Hlubiňáková a v útoku pak zkušená Benešová s Kostkovou, Čihařovou, Možiešikovou, posilou z Klášterce Myslíkovou a Markovou. Žatec žádné změny v sestavě nehlásí a tak by v neděli v 10 hodin měl nastoupit v sestavě: brankařky Bobková a Broučková, obránkyně Samková, Vlčková, Pourová a Lucie Schneiderová. V útoku pak kapitánka Plecitá, Wüstová, Bilohuščinová a Doskočilová. Utkání bude řídit pan Zdráhal.

To muži budou mít vstup do soutěže o něco složitější, jelikož zajíždějí na půdu, v tabulce třetích, Litohlav. Žatec tak bude čelit nájezdům a hlavně oplatě Litohlavských za podzimní výhru, kde na domácím hřišti porazili západočeský celek 16:15. Navíc Litohlavy doma příliš body nerozdávají. Zatím na svém hřišti odehráli v této sezoně 6 utkání, v nichž pětkrát vyšli jako vítězové a jednou odešli se soupeřem smírně (NH Řevnice).

Žatecké družstvo hlásí v sestavě pár změn. Po zranění se vrací Bilohuščin, naopak pro zranění zřejmně vypadne brankář a hrající vedoucí družstva Havránek a mladý útočník Pavel Sýkora. Toho by měl nahradit jeho bratr Tomáš Sýkora a jako brankářská dvojka by měl být připraven dorostenec Štěpán Horník.

Co se týče soupeře, tak se žatečtí musí připravit na říznou obranu a velice kvalitní útok, což dokazuje hlavně první místo Radka Tycara ve střelecké tabulce se 105 vstřelenými brankami. Zdatně mu pak v útoku sekunduje Pavel Šnajdr, který vstřelil branek 75 a je na sedmé příčce. O tvrdé obraně pak svědčí počet obdržených karet, kde zrovna v posledním vzájemném měření jich rozhodčí vytáhl 7, z toho dvě červené a jednu žlutou pro obránce Litohlav Karla Nekuta.

Svěřenci Jardy Bukovského by pak měli v neděli v 10:45 zahájit utkání ve složení: brankáři Tichý a Havránek (Horník), obránci Bilohuščin, Plaček, Beldík a Lučan, a v útoku pak Nociar, Antol, Bayer, Tomčík, Hradiský a ¨ T. Sýkora. Utkání bude řídit pan Rys.


Lenka Wüstová proti Tymákovské obraně

Zpět na předchozí stránku