Pozvánka na ligu - Chomutov a Most


13. 5. 2010 - Petr Votava - Následující víkend se ponese v duchu oblastních derby, ženy totiž zajíždějí na půdu několikanásobného mistra z Chomutova a muže čeká vystoupení se svým největším sokem – v Mostě.

Ženy nedělním utkáním tak zakončí trojici utkání ve kterých jim byly za soupeře týmy ze špičky prvoligové tabulky. Po Dobrušce a Přešticích se budou snažit bodovat proti druhému Chomutovu. Ten v jarní části z pěti utkání zaznamenal čtyři výhry a pouze jednou prohrál a to na domácí půdě s Dobruškou.

Chomutovskou hru vždy zdobí skvělý útok, což potvrzuje i druhá pozice co se týče vstřelených branek v nejvyšší soutěži. Žateckou obranu tak čeká opět další zatěžkávací zkouška a pokus eliminovat čtvrtou nejlepší střelkyni soutěže Helenu Benešovou. Pomoci k tomu by měla i navrátivší se Lucie Schneiderová, která chyběla v utkání s Přešticemi kvůli karetním trestům.

Vzájemná utkání vychází lépe pro Chomutov, který poslední tři střetnutí vyhrál. Poslední vítězství Žatce se datuje až do jarní části sezony 2007/2008. Ačkoliv bilance jasně hovoří pro Chomutov, průběhy utkání jednoznačné nejsou a o vítězi se rozhoduje až v závěrečných minutách. Utkání začíná v 10:30 a řídit jej bude pan Zdráhal.

Derby s velkým „D„ čeká tuto neděli lídra a třetí celek druholigové tabulky. Střetnou se totiž dva nesmiřitelné celky, jejiž souboje patří k nejvypjatějším, co vůbec můžou ligové souboje nabídnout. A bylo zvykem, že vzájemná utkání měla vždy nádech boje o udržení, ale kdeže loňské sněhy jsou. Oba celky daly na tyto časy zapomenout a konečně úročí ligové zkušenosti.

Oba celky totiž předvádí svoji vrcholnou formu a dokladem budiž jejiž stávající výsledky. A přitom Most měl vstup do tohoto ročníku doslova tragický, kdy v prvních čtyřech kolech poznal pouze jednu výhru. Pak však došlo k utkání v Žatci, kde se Baníku podařilo plně bojovat a od té doby se mostečtí vezou na vítězné vlně. V následujících deseti utkáních totiž Most plných devět vyhrál, což ho katapultovalo na průběžnou třetí pozici.

Obdobně na tom však jsou i žatečtí mladíci, kteří od osudného utkání s Mostem nepoznali hořkost porážky a soutěží zatím procházejí jako pověstný nůž revertovaným zakoncentrovaným mléčným tukem. Zajímavým faktem je, že z dosavadních pěti vzájemných „setkání“ ve druhé lize hned čtyřikrát odešel vítězně hostující celek a pokaždé s rozdílem jediné branky. Jen jednou dokázal domácí celek zvítězit na domácí půdě a to Žatec v jeho premiérové sezoně. Vzájemná bilance tak hovoří pro žatecké družstvo v poměru 3:2.

Rovněž dojde k souboji ostrostřelců, na mostecké straně reprezentovaném Pavlem Gombárem a na žatecké straně pak Danielem Nociarem s Pavlem Sýkorou a mohutně podporujícím Jakubem Hradiským. Dá se tak očekávat branková úroda a bude jen na žateckých obráncích jak si poradí s bráněním Gombára, který většinu svých přesných střel zaznamenává z trestných hodů. Zápas slibuje mnoho emocí a sledovat ho můžete na mosteckém hřišti od 10:30 pod vedením pana rozhodčího Slavíka, který již jedno z těchto utkání rozhodcoval.


Pavel Sýkora se prosazuje proti obránci z Bakova

Zpět na předchozí stránku