Pozvánka na ligu - Chomutov a Most


24. 9. 2009 - Petr Votava - Ve znamení oblastních derby se ponesou obě utkání našich ligových celků na domácím hřišti. Ženy nejdříve vyzvou vicemistra z Chomutova aby pak uvolnily místo k tradiční řeži mezi muži Žatce a Mostu.

Chomutovský válec se tuto sezonu jen pomalu rozjíždí, ale z posledních výsledků lze poznat, že chomutovské hráčky se dostávají do pohody z loňské sezony, kdy v základní části nepoznaly hořkost porážky. Stávající sezona se prozatím nese v pětkovém duchu: po pěti kolech tak soupeřkám žateckých házenkářek patří "až" páté místo s pěti body. Nutno podotknout, že Chomutov má za sebou již utkání s favority soutěže Dobruškou a Tymákovem.

Žatecké ženy v posledním utkání nezklamaly, přesto to na zatím suverénní Přeštice nestačilo a západočeškám podlehly 17:19. Drží se tak ve čtyřbodovém pelotonu pěti prvoligových týmů. Přesto by rády svoji, zatím ne moc bohatou, bodovou sbírku rozšířily. Bilanci mají sice s Chomutovem zápornou, ale většina soubojů těchto celků je velice vyrovnaná a nechybí mu potřebný náboj derby.

Již tradiční otazníky visí nad sestavou. Nastupovat se z osobních důvodů zřekla útočnice Čítková a ani Wüstová stále není zdravotně v pořádku. Na seznam ztrát navíc zřejmě ještě přibude i obránkyně Pourová. Utkání začíná v tradiční čas v 10:00 a řídit jej bude pan rozhodčí Liška.

Divácky velice atraktivní podívanou slibuje derby v druhé lize mužů, kde žatečtí mladíci přizvou na své hřiště v boji o mistrovské body Baník Most. Žatečtí prožívají nejlepší vstup do ligového ročníku a budou obhajovat, že průběžná druhá příčka jim náleží právem. To mostečtí házenkáři příliš důvodů k radosti nemají. S pouhými dvěma body jim patří poslední příčka.

Oba celky si tak přesně po roce, kdy se na žateckém hřišti odehrála velice emotivní bitva, vyměnili role. Před rokem to byl právě Most, který si užíval skvělý vstup do soutěže a žatečtí měli na svém kontě bodů jako zasloužilý dřevorubec prstů na pravé ruce. Všechny papírové předpoklady se však jak známo v derby mažou a ani jeden z celků nelze považovat za jednoznačného favorita.

Žatečtí se snad již také na dobro vypořádali se svojí marodkou a trenérovi Havránkovi se tak bude hlásit kompletní kádr. Stejný problém řešili i mostečtí a i u nich to vypadá, že vyjedou bojovat o ligové body v plné síle.

V druhé lize se toto severočeskému klání odehrálo již čtyřikrát a třikrát z něho vyšli vítězně žatečtí hráči. Pouze jednou byli úspěšnější jejich protihráči z Baníku a bylo to právě před rokem na žatecké půdě. Žatec tak má jedinečnou příležitost toto zaváhání na domácím hřišti odčinit. Pokoušet se o to budou od 11:30 za rozhodování pana rozhodčího Lišky.


Tomáš Sýkora v utkání proti Podlázkám
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku