Pozvánka na ligu - Chomutov


9. 10. 2008 - Petr Votava - Do ligových bojů tento víkend zasáhnout pouze ženy, které se představí v Chomutově. Muži mají volno a sbírají síly na souboj se Všenicemi.

Pro ženy půjde o opravdovou zkoušku ohněm jejich formy, jelikož se utkají s několikanásobným mistrem a v tomto roce ještě neporaženým Chomutovem. Chomutov dosavadním ročníkem prochází opravdu bez zaváhání. Ve většině svých zápasů jasně dominoval a vyhrával výraznějším rozdílem. Největší potíže tak tomuto, zatím suverénnímu, celku vytvořil hned v úvodním kole mistrovský Tymákov, který na svém hřišti podlehl o jednu branku. A to i přesto, že v utkání vedl až o pět gólů.

Tradičně pak Chomutov potrápily i Modřany, ale tentokráte k výsledkovému překvapení na úkor favorita nedošlo. Celek Chomutova se tak může chlubit v tabulce již 16ti body, bez ztráty jediné kytičky. A i co se týče ostatních dovedností, tak severočešky patří ke špičce. O brankové příděly se zejména starají zkušené útočnice a reprezentantky Benešová s Čihařovou, podporované další reprezentantkou Myslíkovou. Chomutovu tak patří třetí příčka co se týče vstřelených branek.

Obrana pak v počtu inkasovaných branek se řadí na druhou příčku ligového pelotonu. Zde je výraznou postavou brankařka a kapitánka Hana zavadilová. V minulém dvoukole si na domácí půdě soupeř žateckých hráček nedělal naprosto žádné problémy a s přehledem přestřílel jak Rokytnici (27:18) tak o záchranu bojující Studénku (21:10).

V posledních zápasech se daří i Žatci, který stoupá tabulkou vzhůru a již tři zápasy v řadě nepoznal nic jiného než výhru. Čeká jej tak první větší zkouška v tomto "výherním" období. V minulém dvouutkání si s přehledem poradil se Studénkou (19:14) a ustřílel celek Rokytnice (25:22). A právě střelecké hody se dají čekat v tomto severočeském derby, které hostí Chomutov od 11:00 pod vedením pana rozhodčího Václavka.

V minulém ročníku se oba soupeři setkali dvakrát, nejprve o branku zvítězil na domácí půdě Chomutov, v odvětě však byly lepší žatecké hráčky a zvítězily o 4 branky. Předpokládaná sestava Žatce: brankařky Broučková a Bobková (Čítková), obrana se pak bude muset obejít bez zraněné Samkové, která je po operaci. K dispozici tak jsou Vlčková, Havlová, L. Schneiderová a Šíbalová. Do útoku pak Plecitá, Bilohuščinová, Wüstová, Suková, Černá, Čítková a Týřová. Čítková je rovněž variantou do branky, to pro případ, že by Bobková ještě nebyla plně připravena.


Kateřina Pourová při zápase s Modřany

Zpět na předchozí stránku