Pozvánka na I. ligu - SK Chomutov NH


Velice těžkého soupeře přinese los první ligy žen žateckému týmu na nadcházející víkend. Na severu Čech se totiž odehraje derby dvou odvěkých rivalů: Žatce a Chomutova. Žatecký tým tak čeká cesta za velice těžkým soupeřem, který v posledních letech v nejvyšší soutěži jasně kraluje.

Dříve souboje těchto rivalů patřili k ozdobám nejvyšší ženské soutěže, ten letošní však bude o něčem jiném, jelikož Žatec nebojuje o samotnou špičku ale o holé přežití v první lize. Musí proto bojovat o každý možný bod i když teď to bude mít v Chomutově hodně těžké.

Chomutov však tuto sezonu již tak nekraluje jak tomu bylo v minulých sezonách, kdy soutěží projížděl jak pověstný nůž máslem. Družstvo je po 16ti odehraných kolech "až" na druhém místě za vedoucí Dobruškou se ztrátou čtyř bodů, což u tohoto týmu není zrovna běžné.

Právě s Dobruškou se soupeř žateckých házenkářek utkal v minulém dvoukole, kdy na domácím hřišti vybojoval bod za remízu 21:21. Byla to tak první bodová ztráta v jarní části soutěže. Chomutov oba své prohrané zápasy odehrál na hřištích soupeře - v Dobrušce a v Rokytnici.

Chomutovskou hru zdobí výtečná útočná hra, což se také projevuje v počtu vstřelených branek, kde spolu s Dobruškou celému ligovému pelotonu jasně kraluje. V útoku totiž řádí nejlepší házenkářka posledních let Radka Češková společně s Helenou Benešovou. Horší to však je s obrannou částí hry chomutovského družstva. Zde patří Chomutovu předposlední příčka, horší je už jen Žatec.

Ve vzájemném podzimním zápase na hřišti v Žatci slavilo vítězství chomutovské družstvo v poměru 20:14 po poločase 10:8, kdy po celý průběh utkání mělo otěže zápasu jasně ve svých rukách. Jarní odveta se odehraje v neděli na hřišti v Cihlářské od 11:00 hodin a řídit jej bude pan rozhodčí Zdráhal.


Jarka Bobková čelí trestnému hodu klášterecké útočnice

Zpět na předchozí stránku