Čakovice v neděli doma vyhrát musí, my vyhrát chceme


8. 5. 2014 - Tomáš Sýkora - Velká zkouška čeká žatecké házenkáře v rámci 16. kola 2. ligy sk. A, kdy zajíždí na horkou půdu do Prahy, kde se utkají s místním klubem TJ Avia Čakovice. Dlouhá léta prvoligový klub loni spadl podruhé z posledních tří let z nejvyšší soutěže a v letošní sezoně se opět snaží o návrat mezi elitu.

Čakovice jsou aktuálně v tabulce na 3. místě se ziskem 21 bodů ztrácí pouze bod na stupeň nejvyšší. Žatci patří po výhře z minulého týdne 4. místo se ziskem 18 bodů. Papírovým favoritem jsou zcela jistě domácí, žatečtí však neprodají svou kůži lacino. Čakovice se od začátku sezony učí hrát bez reprezentanta Čech L. Zimmermanna, který přestoupil do prvoligového Tymákova a také člena širšího kádru reprezentace Čech, brankáře J. Houfka, který se přestěhoval na západ Čech a nyní obléká dres prvoligových Nýřan. Úplně nahradit tyto hráče určitě nelze, přizpůsobit hru svým možnostem však již pražané dokázali, pravidelně sbírají body a stále se perou o postup.

Střelecký prapor domácího týmu převzali Z. Dafčík (63 branek po podzimu a 7. místo mezi střelci), J. Čechovský (35 branek, 24. místo) a L. Duchek (30 branek, 31. místo). Čakovický útok patří mezi nejhorší, po podzimu byl se 162 brankami druhý nejhorší. Důvodem, proč jsou Čakovice stále ve hře o postup, je bezesporu výborná obrana, s pouhými 143 inkasovanými brankami v 11 podzimních kláních s přehledem nejlepší ve 2. lize. Mezi pilíře obrany Pražanů patří další reprezentant Čech L. Janeba a pak také oba brankáři L. Molnár a L. Uřídil, kteří se výborně doplňují. Čeká se tak velký souboj žateckého útoku s čakovickou obranou.

Statistiky vzájemných zápasů jsou nakloněny Pražanům. Ve druholigových kláních se obě družstva utkala pouze 3 x a vždy vítězně pro Čakovice. Skóre ze vzájemných zápase je z pohledu Žatce pasivní 42:56. Jediný zápas o dva druholigové body se v Praze odehrál na podzim 2011 a žatečtí podlehli jednoznačně 22:15 (11:7). V tomto ligovém ročníku pak žatečtí doma podlehli 9:13 (4:8).

Trenér žateckého týmu k utkání uvedl: "Čakovice jsou pro nás velkou výzvou. V důležitém zápase se nám je podařilo porazit jen jednou a to před dvěma lety v Českém poháru na domácí půdě. Je to velmi zkušený tým s opravdu výbornou a nepříjemnou obranou. Věřím však, že máme tým, který se s nimi může měřit a uděláme všechno proto, abychom v zápase uspěli. V tomto utkání neplánujeme nic zkoušet, šanci se předvést dostanou klíčoví hráči, kteří budou tým táhnout v příští sezoně. Pro potřeby "B" týmu necháváme doma i dorostence, kteří by v tomto utkání stejně nedostali mnoho příležitostí."

Utkání začíná na hřišti v Praze - Čakovicích v neděli 11. května od 12:00 hodin. Rozhodčím utkání bude P. Šimánek z Nového Města nad Metují.


Družstvo mužů na jaře 2014
Fotografie: Tomáš Sýkora

Zpět na předchozí stránku