Pozvánka na ligu - Božkov a Podlázky


23. 4. 2010 - Petr Votava - Po úvodním kole, kdy oba naše ligové celky bodovaly na domácí půdě, se pokusí toto zopakovat i na hřištích soupeřů, shodou okolností dvou nováčků. Ženy zajíždějí do části Plzně, milovníkům různých likérů zaslíbené, Božkova a muži vyjedou do Podlázek.

Božkov jako každý jiný nováček v poslední ch letech plní roli otloukánka a outsidera soutěže. Po dvanácti odehraných kolech se tak s pouhými dvěma body krčí na posledním místě. A na optimismu nepřidá i na výsledek prvního jarního kola, kdy si božkovské hráčky odvezly z Přeštic potupnou porážku 3:16.

Žatecké družstvo tak má dobrou šanci vynahradit si ztrátu jednoho bodu z utkání s Modřanami na domácí půdě. Nutno však podotknout, že Božkov je na domácím písku o mnoho nebezpečnější než na hřištích soupeřů a tak náš prvoligový výběr nečeká vůbec nic lehkého. V podzimní měření obou celků si Žatec došel pro celkem jednoznačné vítězství 19:11 a rád by na tento úspěch navázal. A velí mu to i povinnost, pokud si chce udržet kontakt s horní polovinou tabulky.

Žatecká sestava by se oproti minulému utkání neměla měnit a tak do branky bude připravena Kateřina Hornová, do obrany Šíbalová, Vlčková, Lucie Schneiderová a Tereza Kopecká. V útoku se pak bude sázet na první útok v podobě Plecité, Wüstové a Bilohuščinové. Ty budou podporovat Bartoňová, Čítková a Solčaniová. To vše pod taktovkou trenéra Popelky, asistentky Kubešové a vedoucí družstva Kuželové. Utkání začíná v neděli v tradiních 10:00 a řídit jej bude pan Zdráhal.

Dobrý vstup do soutěže pojedou muži potvrdit na půdu nováčka z Podlázek, který pokračuje v naplňování role černého koně této sezony. Podlázečtí v úvodním kole vyhráli v derby nad Bakovem a drží se tak s 15ti body na skvělém pátém místě. I muže proto nečeká nic jednoduché (tak jako vždy).

A Podlázky mají navíc žateckým mladíkům co vracet, v podzimní utkání těchto dvou soupeřů totiž od domácích ostrostřelců utržili pořádný příděl branek (26:16). Do karet jim navíc hraje skutečnost, že na domácím hřišti ještě nepoznali v tomto ročníku hořkost porážky. Žatečtí naopak budou obhajovat svoji nejlepší bilanci z celé soutěže v utkáních venku. Před Žatcem tak stojí další výzva, kterou mohou v této přelomové sezoně překonat.

Trenéru Havránkovi by měla být k dispozici opět kompletní sestava, otázka jen visí na zraněným obráncem Hokrem. V brance tak bude připraven Štěpán Horník a krýt záda mu bude sám trenér. Obrana v tradičním složení Lučan, Beldík a P. Nociar. Útok pak Daniel Nociar, Pavel Sýkora a Jakub Hradiský. Ve druhém sledu Peter Antol, Tomáš Sýkora a Ondřej Bayer (Michal Janák). Utkání začíná ve 10:30 a řídit jej bude pan Kugler.


Kapitán Daniel Nociar se probíjí přes řevnickou obranu
Fotografie: František Mocek

Zpět na předchozí stránku