Pozvánka na ligu - ozvánka na ligu - Božkov a Podlázky


3. 9. 2009 - Petr Votava - Premiérově se v letošním ročníku ligových soutěží představí naše týmy na domácím hřišti a shodou okolností s nováčky soutěže. Ženy vyzvou západočeský Božkov, muži se utkají s Podlázkami ze středních Čech.

TJ Božkov, druhý tým z kvalifikace o první ligu, je pro všechny velkou neznámou. Tu však přeci jen trochu odhalilo utkání s Přešticemi v prvním kole, když přeštický tým dokázal na pískovém hřišti nováčka porazit 15:10. V neděli tak půjde o souboj dvou celků, kteří stále čekají na své první body v letošním ročníku. A pro Božkov by to byly vůbec první body v první lize celkem.

Žatci se vstup do soutěže v Modřanech vůbec nepovedl a bude se před svými fanoušky pokoušet o nápravu a podle papírových předpokladů by nemělo být snadnějšího soupeře. Ale míč je kulatý a po před zápasových předpokladech se může jen zaprášit.

V sestavě bude chybět jen dlouhodobě zraněná Bilohuščinová. Návrat tak hlásí obránkyně Pourová, která úvodní utkání vynechala kvůli pracovním povinnostem. Zápas začíná v tradičním čase 10:00 na hřišti za Sokolovnou a řídit jej bude pan Jaroslav Holý.

Důležité utkání co se týče boje o záchranu čeká celek mužů, kteří se utkají s nováčkem z Podlázek. Podlázky hlásí návrat do druhé ligy po třech letech a v úvodním utkání se jim podařilo v derby uhrát bod se zachránivším se Bakovem. O čistokrevného nováčka, ale zas tak nejde, jelikož několik borců nastupovalo v minulé sezoně právě v barvách jejich prvního letošního soupeře - Bakova.

Žatečtí mladíci se tak budou snažit potvrdit na domácím hřišti dva, nakonec těžce, získané body z Řevnic a vzhledem k předsezónním prognózám nepůjde o nic nemožného. Je však všeobecně známo, že nováčkovské týmy nejvíce kousají právě v úvodu sezony.

Trenérům Havránkovi s Hamouzem by se měla hlásit kompletní sestava, která se představila v minulém utkání. Otazník však stále visí nad obráncem Pavlem Nociarem, který se nešťastně zranil a týmu se již nemusí vyplatit vstoupit do utkání jen se třemi obránci na soupisce. Zápas začíná v 11:30 a řídit jej bude také pan Jaroslav Holý.


Šíbalová (vlevo) brání s Vlčkovou modřanskou útočnici

Zpět na předchozí stránku