Pozvánka na ligu - Bakov a Spoje


25. 9. 2008 - Petr Votava - Oba žatecké celky se tento víkend představí na hřištích soupeřů a oba ve středních Čechách. Nejprve dopoledne muži změří své síly s Bakovem a odpoledne se pak ženy utkají s celkem z hlavního města se Spoji Praha.

Bakov nad Jizerou patří k jedněm ze tří nováčků, se kterými se žatecké družstvo v této sezoně utká. O žádné vystrašené družstvo rozhodně nejde, když bakovští v pěti odehraných kolech dokázali vybojovat 4 body. V úvodním kole se tomuto družstvu podařilo vybrat Litvínov a ve dvoukole remizovat s celky Rožmitálu a silných Nezvěstic. A ani ve Všenicích nedal svou kůži zadarmo, kdy podlehl o jedinou branku 15:16. Jediný herní výpadek toto družstvo tak potkal ve středočeském derby s Řevnicemi (14:22).

O střeleckou produktivitu nedělního soupeře se stará většinou dvojice útočníků Kožíšek - Horyna, na kterou by si měla celá obrana v čele s brankářem Tichým dát největší pozor. A právě složení obrany je jeden z problémů, které dělají vrásky na čele trenéru Bukovskému. Bude tak hodně záležet jaký obranný recept na Bakov připraví. Zmátořit by se pak měli i žatečtí útočníci, kteří v dosavadních ligových utkáních nedokázali udržet střeleckou potenci po celou dobu utkání, což je stálo nemálo ligových bodů. Stále tak Žatec čeká na svou první výhru v tomto ročníku.

Sestava Žatce by neměla doznat oproti minulým utkáním velkých změn: stabilní brankářská dvojice Tichý a Štěpán Horník, v obraně pak Lučan, Beldík, Šrajbr a nová akvizice Hamouz. V útoku pak D. Nociar, Antol, P. Sýkora, Hradiský, Bayer a T. Sýkora. To vše pod vedením trenéra Bukovského a vedoucího Havránka. Utkání začíná v 10:00 a řídit jej bude rozhodčí Jan Málek.

Spoje Praha, soupeř žateckých žen, zažívá konečně radostný vstup do soutěže. V úvodních třech kolech tento tým nepoznal hořkost porážky, kdy se jim podařilo zvítězit v Přešticích a na domácí půdě přestřílet silně defenzivní celky Modřan a Studénky. Až ve čtvrtém kole tento celek narazil na zatím suveréní celek z Rokytnice, který v dosud neztratil ani bod. V posledním odehraném kole pak Spoje utržily drtivou porážku v Chomutově.

V tomto roce se oba celky utkají poprvé, protože jarní zápas minulého ročníku těchto družstev byl předehrán již na podzim. A v obou podzimních utkáních bylo úspěšnější žatecké družstvo. Přesto v posledních letech jde mezi těmito soupeři o velice rovnocenné boje, kde rozhoduje každá maličkost.

Žatecký tým bude poprvé v letošní sezoně kompletní a trenérka Suková tak bude po delší době řešit, pro trenéra příjemný problém, koho nasadit, než koho nepostavit. Může vybírat z těchto hráček: v brance Broučková s Bobkovou, v obraně Samková, Vlčková, Pourová, L. Schneiderová a Havlová. A z útočnic Wüstová, Plecitá, Bilohuščinová, Suková, Černá, Čítková a Týřová. Utkání začíná v 16:00 a řídit jej bude pan Leugner.


Monika Čítková se snaží prosadit přes přeštickou obránkyni

Zpět na předchozí stránku