Otevřený dopis předsedovi SNH


3. 8. 2008 - Petr Votava - Dne 7. července 2008 jsem poslal k rukám předsedy Svazu Národní Házené pana Mgr. Jana Václavka otevřený dopis (nebo spíše email), ke kterému byli rovněž připojení všichni členové Výkonného Výboru Svazu Národní Házené (dále jen VV SNH, členové: Josef Popelka, Jiří Cedidlo, Vojtěch Čihař, V. Kobera, Aleš Liška, Vlasta Rosková, Otto Schmidt a Ctirad Štěpánek). V tomto emailu, který si můžete prohlédnou níže (v kurzívě), jsem se dotazoval na stanoviska předsedy VV SNH. Do dnešního dne jsem se odpovědi nedočkal...

Dále jen připomínám, že tímto emailem vystupuju pouze za sebe, jako soukromá osoba, nikoli za můj mateřský oddíl národní házené TJ Šroubárna Žatec. K zvěřejnění tohoto emailu pak využívám webové stránky abych o výsledku obeznámil celou širokou obec okolo národní házené a dal tak podnět jak k diskuzi tak ke krokům, vedoucí k rozvoji národní házené v ČR.

Vážený pane předsedo,

jakožto národní házenkář a člen oddílu národní házené TJ Šroubárna Žatec se aktivně zajímám o dění v národní házené. Chtěl jsem se proto informovat, zda-li Výkonný Výbor SNH (dále jen VV) zaujal stanovisko vůči rozhodnutí oddílu SK NH Klášterec nad Ohří, odmítnout účast v I. lize žen, z důvodů, které jsou popsány v oficiálním prohlášení na webových stránkách tohoto oddílu (http://nhklasterec.wz.cz).

Domnívám se, že důvody uvedené v tomto oficiálním prohlášení nemohou být VV nepovšimnuty, jelikož se jedná, alespoň tedy pro mě, o zcela závažná obvinění (soutěž ovlivněná a zmanipulovaná rozhodčími, nefér hry v zákulisním prostředí apod.).

Rád bych tedy dozvěděl, jak bude VV reagovat, případně reagovalo a zda z toho vyvodí (vyvodilo) patřičné kroky či důsledky.

Dále bych se rád dozvěděl o postavení VV k rozhodnutí oddílu SK Žeravice k přesunutí veškerých jeho týmů do jiného sportu (házené) a zda-li VV podnikl nějakou aktivitu, udržet tento slavný házenkářský oddíl i nadále v národně házenkářské obci. (Více na http://www.sk-zeravice.cz/art/sdeleni-hnuti-narodni-hazene).

A poslední dotaz, se týká Článku III., stanov Svazu Národní Házené: Domníváte se, že současná činnost Svazu zabezpečuje komplexni rozvoj národní házené?

Dále bych Vás, pane předsedo, chtěl upozornit, že považuji tento email za otevřený a jakožto správce webových stránek oddílu TJ Šroubárna Žatec (nhzatec.wz.cz) ho, s případnou vaší odpovědí, zveřejním.

S pozdravem,
Petr Votava

Zpět na předchozí stránku