Ohlédnutí za jarem u mužů


27. 8. 2012 - Václav Havránek - Všechno začalo 7. 1. na čtvrtfinále ČP v Plzni, kde jsme opět skončili na třetím nepostupovém místě. Tam kluci podávali výkony, na které jsem u nich zvyklý, tedy velmi slušné až na jedno malé zaváhání.

Potom přišel turnaj v Přešticích, který byl vážně jen přípravou na ligu a výsledky tudíž nebyly tak důležité, jako hra samotná. Ta ukazovala na mírné zlepšení o proti podzimu.

Ovšem co bylo velkým zlepšení, tréninky na venkovním hřišti. Najednou byla účast téměř stoprocentní. A bylo to hned znát na herním projevu celého týmu.

Sice jsme první utkání jara v Podlázkách prohráli o branku, ale výkon družstva byl slibný. Další týden jsme si celkem bez potíží poradili s Raspenavou, aby pak přišel znovu smolný den v Ejpovicích, opět prohra o branku. Následovala dvě vítězná klání a následně utkání s lídrem z Čakovic. Po velmi vyrovnaném utkání, kdy se soupeř musel bát o výsledek, jsme přeci jen podlehli. Konec jsme ovšem měli výborný a pěti vítěznými zápasy jsme uzavřeli sezonu, kterou můžeme opět nazvat velmi úspěšnou, na třetí pozici druholigové tabulky.

Takže za poslední tři roky dvě třetí a jedno čtvrté místo. V žádném případě si nemyslím, že je to špatné, ale jsem si stoprocentně jistý, že tento tým má rozhodně na víc. Bude ovšem muset zabrat v přípravě i na hřišti samotném. Je totiž nad slunce jasné, že pokud chceme dokázat víc, musíme i víc obětovat a to je již jen v hlavách všech aktérů.

Proto chci všem klukům popřát, aby již na podzim dali ze sebe to nejlepší co umí a na jaře to potvrdili. Bude to velmi těžká sezona, ale Žatec si už první ligu zaslouží.

Zpět na předchozí stránku