ANKETA: Největší událost podzimní části II. ligy mužů


3. 11. 2009 - Petr Votava - Boje o mistrovské body ve druhé lize mužů ustaly a tak bude dostatek času k bilancování této části soutěže. Jedním z bodů tohoto bilancování tak je i naše anketa ve které můžete určit, co považujete za největší událost právě uplynulé podzimní části druhé ligy mužů A ročníku 2009/2010.

Žatec na vedoucí pozici
Zdá se být téměř neuvěřitelné, že celek, který měl v minulém ročníku sestoupit a do letošní sezony se kvalifikoval jen díky odstoupivšímu Litvínovu, vede druholigový peloton. Žatečtí mladíci potvrzovali svoji stoupající výkonnost již v jarní části loňské sezony, toto však čekal málokdo. Mezi největší zbraně tohoto týmu okolo trenéra Havránka, byly skvělé výkony brankáře Horníka a konsolidace obranné hry, která co se týče obdržených branek vyskytuje mezi špičkou druhé ligy. Na stejném konci se vyskytují i střelci, kdy kompletní první útok si vystřílel pozice v nejlepší desítce střelců.

Mostecká šestizápasová šňůra výher
Vstup do soutěže baníkovcům připomínal spíše noční můru z Elm Street a Freddy Kruger by mohl být na mostecký tým opravdu hrdý. Most se tak v mnohých očích sám pasoval do jasného outsidera soutěže. Pak však přišlo zlomové derby se Žatcem, ve kterém získali baníkovci druhou výhru a ta jakoby nastartovala zaseknutý motor. Baník Most tak drží málo vídanou šňůru šesti výher v řadě, kterou může na jaře ještě prodloužit.

Bodový zisk nováčků
Nováčci soutěže vždy patří za "otloukánky", toto však příliš neplatí pro letošní ročník. Zejména Podlázky a Záluží se tomuto dogma vyhýbají velkým obloukem. Podlázky ze začátku spíše připomínali remízového krále, pak však svůj talent rozvinuli naplno a zaslouženě se tak vyhřívají se třinácti body na páté příčce. To Záluží se na šestou pozici vyšvihlo hlavně díky zvládnutému závěru podzimní části. O moc pozadu nezůstává i Raspenava, která si s osmi získanými body zatím drží druholigové ambice i do dalšího ročníku.

Zaostávající výkonnost exligového Stupna
Dalším dogmatem bývá, že sestupivší družstvo z první ligy tradičně zaujímá přední pozice druhé ligy a snaží se o rychlý návrat zpět mezi elitu. Pokud však Sokol Stupno, ve kterém došlo k velké obměně hráčů, bude pokračovat ve stávajících výkonech, bude i na konci tohoto ročníku truchlit nad sestupem do nižší soutěže. Není to pak tak dávno, kdy stupenští v nejvyšší soutěži obsazovali spíše přední pozice.

Domácí neporazitelnost Záluží
Sokol Záluží se jako nováček může pyšnit i jedním prvenstvím a to, že jako jediný celek soutěže na domácí půdě zatím nepoznal co je to ztratit body. Z pěti domácích utkání tak může počítat pět výher. Na nováčka opravdu excelentní výkon. Západočeši tak za sebou nechávají s jednou remízou i silný Tymákov, či rovněž bez prohry, ale s třemi remízami, hrající na domácí půdě Podlázky, rovněž nováček.

Stoupající divácké návštěvy
Za sice menší, ale rozhodně potěšující událost se dá považovat i stoupající divácké návštěvy. Se sporty jako jsou fotbal či lední hokej se národní házená rozhodně nemůže srovnávat, ale i tak na našem malém rybníčku můžeme vidět pokrok. Průměrná návštěva je v letošním ročníku něco přes 81 diváka, v loňském ročníku to bylo přes 75 diváků na utkání. K tahounům v této disciplíně patří zejména Žatec, ke kterému se připojili nováčci ze Záluží a Raspenavy. Všechny tyto celky mají přes sto diváků na zápas, Nezvěstice a Podlázky jsou pak jen těsně pod touto hranicí. V minulém ročníku překonali stohlavou hranici pouze Žatec a Nezvěstice.

Excesy řevnického brankáře Milana Zeleného
Na závěr poněkud z veselejšího soudku. Ti kteří sledují dění v této soutěži jistě neunikly počiny řevnického brankáře Milana Zeleného, který se pomalu stává "celebritou". Prvním počinem byl odchod z průběhu utkání prvního kola Řevnice vs. Žatec, kdy za domácího strážce svatyně musel zaskočit zraněný obránce Leinweber. Milan Zelený svým odchodem dával najevo jak moc se zlobí na své spoluhráče. Druhý počin nenechal na sebe dlouho čekat a přišel hned ve druhém kole v Mostě, kde tento zkušený matador dával poněkud osobitě najevo opět svoji nevoli, tentokráte vůči rozhodčímu. Třetí počin pak přišel v utkání se Zálužím a dnes již legendární liškou. Více zde.


Výsledek ankety

Zpět na předchozí stránku