Zhodnocení týmů v roce 2008 - muži B a dorostenci


13. 1. 2009 - Josef Popelka

Muži "B"

Družstvo bylo opět přihlášeno do podzimní části sezóny OP 2008/2009 na základě úspěšného zachování druholigové příslušnosti "A" týmu. Družstvo bylo tentokrát přihlášeno do soutěže především proto, aby chlapci v dorosteneckém věku měli další možnost výkonnostního růstu. Jedná se totiž převážně o kolektiv s velice mladými hráči a v mužské věkové kategorii vlastně bez jakýchkoliv zkušeností.

Vstup do sezóny se vydařil více než úspěšně, když zvítězil v prvním mistrovském utkání OP s Kláštercem n.O., ale je nutno podotknout, že ještě s hráči, kteří se stali následně platnou součástí "A" týmu.

Družstvo předvádělo téměř po celou část podzimu až na poslední zápas v Raspenavě s družstvem Raspenava "B" jen průměrné výkony, ale je třeba vidět, že za tým nastupovali již pravidelně i hráči, kteří byli ještě v minulé sezóně staršími žáky.

Kolektiv je tak po podzimní části na 5. místě se 3 body a jedním utkáním k dobru (s Hejnicemi).

Oporou družstva byli na postu brankářů L. Mixtaj a M. Horník, na obraně pak M. Popelka, Vlastimil Fiala, Václav Rampas, Jaromír Hokr a M. Želinský. V útoku hráli P. Votava, Michal Janák, Filip Gunár, vypomohl Jaroslav Bukovský a Josef Popelka st. a v úvodu sezóny P. Sýkora, P. Nociar a J. Hradiský.

Bohužel byla u mužstva též veliká marodka, když se vůbec na hřišti neobjevil Jakub Fungáč, Viktor Kubáň a František Mocek.

Pro družstvo hlavním cílem ale je získávat zkušenosti při hře s vyspělými týmy mužstké kategorie a zejména u hráčů v dorosteneckém věku je pak využít na M ČR ve své věkové kategorii.

Trenérem družstva byl Ing. Josef Popelka, od jarní části pak přebírá tým Ladislav Mixtaj ve spolupráci s Tomášem Votavou.Dorostenci "A"

Ohlédneme-li se za jarní částí sezóny 2007-2008, pak je možno vyjádřit jako již po několik let zpět jen spokojenost.

Chlapci po výborných výsledcích v mistrovských utkáních OP skončili na 1. místě přeboru Sevč. oblasti (podeváté v řadě) a vybojovali si tak právo účasti na M ČR, které se konalo na domácím hřišti v Žatci.

Družstvo si ještě předtím v zimní části vybojovalo též postup na halové mistrovství ČR, které se hrálo v Mostě. Již na tomto turnaji se projevila dobrá herní úroveň našeho celku ve srovnání s ostatními týmy v republice, se kterými jsme mohli potenciálně počítat i na červnovém M ČR.

Chlapci podali na tomto halovém turnaji optimální výkon ve všech řadách, v útočné činnosti nebyla hra sice tak uvolněná a kombinačně byla i upracovanější, ale přesto až na poslední zápas s TJ Sokol Dobruška téměř bezchybná. Vyplnilo se tak opět předsevzetí vybojovat umístění mezi třemi nejlepšími týmy republiky.

Družstvo vybojovalo stříbrný stupínek, když nedokázalo porazit jen tým z Dobrušky. Nejlepším brankářem celého halového mistrovství byl vyhlášen Š. Horník.

Na letní M ČR jsme šli s podobným cílem, ale věděli jsme, že máme za soupeře dalších 5 vcelku vyrovnaných týmů, když špičku tvořily týmy z Podlázek, Dobrušky a Přeštic.

Je nutno podotknout, že jsme nakonec měli ve všech utkáních skutečně více než vyrovnané soupeře, ale bod za remízu s Podlázkami jsme ztratili svými chybami v závěru utkání a naopak bod s Dobruškou jsme zase naopak v hektickém závěru utkání bojovností všech hráčů získali.

Týmový duch nakonec vyburcoval všechny k vydání všech svých sil a poprvé v historii oddílu získalo družstvo dorostenců letní titul Mistrů ČR.

Zisk zlatých medailí tak byl vynikající odměnou hráčům, kteří v této kategorii končili, a to pro Jakuba Hradiského a Štěpána Horníka. Na titulu se podíleli ale i další výborní hráči. Mikuláš Horník, František Mocek, Jaromír Hokr, Pavel Hodina, Martin Popelka, Miroslav Želinský, Josef Šmíd, Pavel Sýkora, Filip Gunár, Pavek Nociar a Michal Janák. Trenérem družstva byl Josef Popelka, asistentem byl Tomáš Sýkora a vedoucím družstva Jaroslav Bukovský.

Nová sezóna byla zahájena opět velice úspěšně, když kolektiv vede dle očekávání tabulku a je na nejlepší cestě za dalším oblastním titulem.

Pokud budou k zápasům chlapci přistupovat zodpovědně, neměl by jim postup na mistrovství ČR ani letos uniknout. K úspěšnému vystoupení na této vrcholné akci však bude zapotřebí před jarní částí soutěže přistoupit zodpovědně i k tréninkům, protože jen tak je možno udržet vysokou výkonnost a srovnávat se s celky z dalších oblastí republiky.

Družstvo nastupuje v této základní sestavě: M. Horník, J. Hokr, M. Pavlas, P. Hodina, M. Popelka, P. Nociar, F. Gunár, M. Janák a M. Želinský. Připraven je F. Mocek a P. Sýkora, který hraje přednostně za druholigový tým mužů.

Celému družstvu náleží pochvala za dosavadní výsledky.

Trenérem družstva je Ing. Josef Popelka.


Mistři ČR 2008 - dorostenci

Zpět na předchozí stránku