Hodnocení 27. ročníku Memoriálu Moniky Šubrtové

10. 11. 2017 - Tučák Igor - Dne 10. listopadu 2018 se v Žatci v hale Střední zemědělské školy uskutečnil již 27. Ročník Memoriálu Moniky Šubrtové v národní házené v kategorii dorostenky. Účast byla jako v předešlých ročnících kvalitní, turnaje se mimo domácí tým TJ Žatec zúčastnili i týmy TJ Sokol Vracov, Draken Brno, TJ Spartak Modřany, TJ Sokol Bakov n. Jizerou, KNH Litvínov, TJ Sokol Březno u Mladé Boleslavi a TJ Sokol Kyšice. Jednotlivé týmy byly rozděleny do dvou skupin. Po odehrání základních skupin, se odehrálo utkání o 7.místo mezi týmy TJ Spartak Modřany a TJ Sokol Kyšice, kdy vítězem se stalo družstvo Kyšic. V utkání o 5. Místo se utkaly týmy TJ Sokol Vracov a TJ Sokol Březno u Ml. Boleslavi, kdy zvítězil tým Vracova. Do závěrečné finálové skupiny se po velmi dobrých výkonech probojovali týmy TJ Sokol Bakov n. J., Drakenu Brno, KNH Litvínov a domácí TJ Žatec. Ve zdařilých utkáních, kdy všechny týmy předvedli své umění, svoji bojovnost a naučené dovednosti, nakonec slavil a vítězství z turnaje si odnesl tým TJ Sokol Bakov n. Jizerou, druhé místo patřilo Drakenu Brno, třetí místo obsadil domácí tým TJ Žatec a čtvrtý skončil tým KNH Litvínov. Co uvést závěrem. Předvedená hra jednotlivých týmů měla velmi dobrou úroveň, přístup všech hráček k utkáním, nasazení, chování hráček na hřišti i mimo hřiště, bylo vzdání pocty Monice Śubrtové, na jejíž počest se memoriál hraje. Vítěze kategorií nejlepší útočnice (vítězka Kristýna Šimicová z TJ Sokol Březno u Ml. Boleslavi), nejlepší obránkyně (vítězka Anežka Víchová z Drakenu Brno), nejlepší brankářka (vítězka Jiřina Hubená z TJ Žatec), nejlepší střelkyně (vítězka Aneta Čopanová z Drakenu Brno) a nejlepší hráčka turnaje (vítězka Michaela Vernerová z TJ Žatec), díky patří i pořadatelům, kteří se podíleli na přípravě, chodu celého memoriálu. Žatec – Bakov 7 : 8 Žatec – Modřany 10 : 5 Žatec – Vracov 7 : 4 Výborně si vedla i ve finálové skupině . Žatec – Draken Brno 8 : 10 Žatec – KNH Litvínov 7 : 3 Naše družstvo nastoupilo v sestavě: J. Hubená, M. Vernerová, V.Hášová, L.Hubená, A.Ficková, N.Dyrynková, V. Seifertová (18), L. Minaříková (18) a N. Minaříková (7). Trenérkami týmu jsou Ž. Popelková a R. Kubešová
Oddíl národní házené děkuje touto cestou ještě jednou všem sponzorům, ale také rodině Šubrtových za významnou pomoc při uskutečnění tohoto ročníku.
Turnaj řídili p. Bukovský, Mála Martin a Seifert Gustav ze Žatce.
Turnaj se hrál systémem každý s každým ve dvou základních skupinách s dvěma postupujícími do bojů o 1. a 3. místo. Hrací doba byla 1x20 minut.

Výsledková část, skupina A: Modřany - Bakov 2:12, Modřany - Žatec 5:10, Modřany - Vracov 5:10, Bakov - Žatec 8:7, Bakov - Vracov 7:5, Žatec - Vracov 7:4

Skupina A
místo družstvo bilance skore body
1. Sokol Bakov n/J. 3-0-0 27:14 6
2. TJ Žatec 2-0-1 24:17 4
3. Sokol Vracov 1-0-2 19:19 2
4. TJ Spartak Modřany 0-0-3 12:32 0

Výsledková část, Skupina B: Litvínov - Březno 7:3, Litvínov - Kyšice 6:4, Litvínov - Brno 3:6, Kyšice - Brno 5:9, Kyšice - Březno 6:9, Březno - Brno 6:14

8. TJ Spartak Modřany

Turnaj byl zajímavou a dobrou akcí na závěr podzimní části sezóny v hale SZEŠ Žatec.