Roční souhrn 2006 - dorostenci


Ohlédneme-li se za jarní částí sezóny 2005-2006, pak je možno vyjádřit jen spokojenost..
Chlapci po výborných výsledcích v mistrovských utkáních OP skončili na 1. místě přeboru Sevč. oblasti a vybojovali si tak právo účasti na M ČR v Čakovicích.
Družstvo si ještě předtím v zimní části vybojovalo též postup na halové mistrovství ČR, které se hrálo v Litvínově.
Již na tomto turnaji se projevila bohužel slabší úroveň celků ze Severočeské oblasti ve srovnání s ostatními celky v republice, se kterými jsme se měli potenciálně utkat i na červnovém M ČR.
Chlapci nepodali na tomto halovém turnaji optimální výkon především v útočné činnosti a nevyplnilo se tak jejich předsevzetí vybojovat slušné umístění. Důvodem nebyla nízká bojovnost či malá snaha, ale chyběla nám vyhranost se silnějšími soupeři a zkušenosti z vyrovnaných zápasů. Příjemným zjištěním byl jen stabilní výkon brankáře Š. Horníka.
Družstvo získalo 2 body a skončilo nakonec na 5. místě.
Na letní M ČR jsme odjížděli s vědomím, že nemáme co ztratit, jen můžeme překvapit. Je nutno podotknout, že jsme nakonec byli ve většině utkání skutečně více než vyrovnanými soupeři, ale ztratili jsme sami body svými chybami, které opět pramenily zejména z nezkušenosti a zbrklosti. Takto jsme mohli záskat místo remízi vítězství s Čakovicemi a při troše štěstí bychom nemuseli prohrát s Dobruškou. Překvapivě jsme porazili Přeštice, takže jsme v posledním utkání s MS Brno hráli nakonec o bronzovou medaili. Prohra nás nakonec odsunula na poslední místo, ale zisk tří bodů byl zcela určitě nad očekávání dobrý výsledek.
Z družstva po sezoně odešli do družstva mužů Jakub Fungáč, Martin Piterka a Tomáš Sýkora. V průběhu sezóny ještě skončil Jiří Dušek.
Nová sezóna byla zahájena opět velice úspěšně, když kolektiv vede překvapivě tabulku a je na nejlepší cestě za dalším titulem.
Družstvo utrpělo pouze jedinou porážku s Jiskrou Hejnice, ale v jarní části budeme s tímto soupeřem hrát obě utkání v domácím prostředí.
Pokud budou k zápasům chlapci přistupovat zodpovědně, neměl by jim postup na mistrovství ČR také uniknout. K úspěšnému vystoupení na této vrcholné akci však bude zapotřebí před jarní částí soutěže přistoupit zodpovědně i k tréninkům, protože jen tak je možno udržet vysokou výkonnost.
Družstvo nastupuje v této základní sestavě: Š. Horník, J. Hokr, J. Hradiský, P. Sýkora, A. Tomek, P. Foltýn a dále P. Hodina, F. Mocek, J. Šmíd a M. Popelka a M. Želinský. V několika západech pak vypomohli M. Horník a P. Horník. Po skončení podzimní části se vrátil do družstva i P. Nociar.
Celému družstvu náleží pochvala za dosavadní výsledky.
Trenérem družstva je Ing. Josef Popelka.

Obránce František Mocek

Zpět na předchozí stránku