Zhodnocení týmů v roce 2008 - stará garda a dorostenci B


23. 1. 2009 - Josef Popelka

Stará garda "Mladíci"

Do roku 2008 vstupovalo družstvo klasicky s cílem odehrát pouze turnajová utkání, protože soutěž starých gard v oblasti vyhlášena opětovně nebyla a ukázat v republice, že v Žatci se dá předvádět hezká národní házená i v pokročilejším věku. Zlepšila se účast na těchto turnajích z pohledu počtu aktivních hráčů až na poslední vystoupení ve Staré Vsi n.O.. Jednalo se účast na turnajích v Čakovicích, v Žatci a ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

V žádném z těchto turnajů jsme nedosáhli na příčky nejvyšší, ale podařilo se udržet kolektiv pohromadě a svojí účastí jsme vytvořili podmínky pro příjezd našich soupeřů na turnaj do Žatce v roce 2009. Sestava byla ve složení: V. Havránek, J. Zilvar, J. Tichý, J. Čechlovský, M. Hamous, P. Antol, J. Bukovský, R. Mravec, J. Popelka, S. Maťátko, F. Maňák, P. Strnad, P. Karas a J. Bříza. Poděkování za podporu náleží firmě PM Sport Žatec a Greisiger group Žatec. Trenérem družstva byl František Maňák.Dorostenci "B"

Družstvo bylo přihlášeno do podzimní části sezóny 2007/2008 na základě malého počtu přihlášených družstev v Severočeské oblasti do soutěže a soutěž v červnu 2008 řádně dohrálo. Družstvo vstupovalo do soutěže s cílem získávat více herních zkušeností, protože se jednalo v podstatě o kolektiv starších žáků, který byl doplněn pouze o tři dorostence svým věkem. Tomáše Pelce, Mikuláše Horníka a Josefa Šmída. Kolektiv nakonec ještě v posledním utkání s Mostem bojoval o postup do finále Poháru ČR. Bohužel se mu nepodařilo tým z Mostu ještě jednou porazit a tak skončil na 3. místě. Jak již ale bylo naznačeno, toto poslední místo není měřítkem pro hodnocení.

Oporou družstva byl na postu brankáře M. Horník, na obraně pak J. Taraba, M. Launer, M. Pavlas. Dále se na tomto postu střídali též J. Mikula a J. Srp. V útoku pak hráli F. Gunár, M. Janák, J. Marhold, P. Horník, M. Tancoš a V. Vaněk. Družstvo se výkonostně zlepšilo, což využilo právě na Mistrovství ČR v kategorii starších žáků a i na Mistrovství ČR v dorostenecké kategorii. Do nové sezóny 2008/2009 již družstvo do soutěže přihlášeno nebylo. Trenérem družstva byl Ing. Josef Popelka.


Mladíci - 2007

Zpět na předchozí stránku