Šest titulů oblastního přeborníka


20. 7. 2007 - Petr Votava - Šedesáté výročí klubu národní házené TJ Šroubárna Žatec se také neslo v duchu nejúspěšnější. Během sezony 2006/07 se totiž podařilo týmům tohoto oddílu vybojovat hned šest titulů přeborníka oblasti, což se nikdy v historii klubu ještě nepovedlo.

Vůbec poprvé titul přeborníka oblasti v šedesátileté historii dokázali vybojovat muži, kteří si tak po dlouhých letech opět zahrají druhou ligu. Své "poprvé" si také odbyla rezerva žen, která rovněž ve své oblasti zvítězila a získala tak možnost účasti v kvalifikaci o první ligu. V té žatecké družstvo uspělo a dál tak bude moci působit v první lize žen, ačkoliv v tomto ročníku obsadil Žatec A sestupovou příčku. Je to také poprvé, co v Žatci budou působit hned dva ligové celky najednou - muži ve druhé a ženy v první lize.

Další tituly přišly od mladežnických týmů, kde se přeborníky oblasti stali mladší žačky, mladší žáci, starší žáci a dorostenci. Všechny tyto celky pak měli právo startovat na Mistrovství ČR ve své kategorii. Nejúspěšnější potom byli starší žáci, kteří na přeboru republiky, které pořádal náš oddíl, vybojovali stříbrné medaile, ačkoliv do poslední chvíle dokonce bojovali o titul. Úspěšné byly i mladší žačky v Žeravicích, které vybojovaly bronzové medaile.

Trochu zklamáním bylo vystoupení dorostenců ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, kteří s pouhými třemi remízami obsadili předposlední příčku, ačkoliv do turnaje vstupovali jako jedni z favoritů, díky získanému titulu Halového mistra ČR z jara tohoto roku. Pátou příčku obsadili i mladší žáci v Brně.

A ani jednotlivci našeho oddílu nezůstavali pozadu. Lenka Wüstová si v první lize žen, díky 125ti brankám, vystřílela nominaci jako náhradnice do reprezentačního výběru Čech. Pavel Sýkora si pro změnu vystřílel nejlepšího střelce Mistrovství ČR dorostenců s 54 brankami. Štefan Ondo z mladších žáků byl vyhlášen nejlepším obráncem Mistrovství ČR v Brně a Michal Táncoš, na stejném podniku, druhým nejlepším útočníkem. Jana Janečková z mladších žaček pak ovládla anketu o nejlepší útočnici na mistrovství v Žeravicích.

Petr Votava

Družstvo mladších žaček ma Mistrovství ČR v Žeravicích


Zpět na předchozí stránku