Mikulášský turnaj - Ejpovice 14. 12. 2013

výs soupeř
19:9 (7:3) Spoje Praha
24:3 (10:1) TJ Štěnovice
22:23 (11:14) TJ Sokol Tymákov

Žatečtí starší žáci dnes sehráli přátelský halový turnaj v Ejpovicích. V prvním zápasu jsme se utkali se starým známým soupeřem z letního MČR, kterým byly Spoje Praha v téměř nezměněné sestavě. Tentokráte od začátku utkání nebylo pochyb o jeho vítězi, a po poločasu 7:3 ho kluci dovedli do vítězného konce 19:9. V tomto utkání se představili ve vyšší kategorii také dva hráči z mladších žáků - v brance Matěj Fros a v útoku Jan Hořejší a oba svoji příležitost využili dobře.
Ve druhém utkání turnaje jsme hráli se Štěnovicemi, které teprve před nedávnem zahájili svoji činnost v kategorii starších žáků. To také bylo na hřišti patrno a tak v téměř celém utkání byl v brance Matěj Fros a v útoku dostali více prostoru hráči tzv.druhého útoku. Po poločasu 10:1 se celkové skóre zastavilo na číslici 24:3.
V posledním střetnutí turnaje nás čekalo hodně silné družstvo Tymákova, které disponuje fyzicky i herně velmi dobře vybavenými útočníky, což dokumentují jejich výsledky s družstvem Spojů 35:8 a Štěnovicemi 41:2. Naši hráči do utkání v turnaji nastupovali po trénincích, které jsou stále zaměřeny na nabírání fyzické kondice a míč tedy drželi v ruce až na chvilku při středečním tréninku. Pokud jsme chtěli uspět, museli se kluci vyvarovat chyb. To se ale v první půli ne tak docela dařilo, útok soupeře toho využil dokonale a po polovině první půle vedl již o sedm branek 7:14, ale do konce poločasu se náš útok i obrana trochu více prosadila, a tak po první půli vedl soupeř o tři branky 11:14. Ve druhé půli ale došlo na naší straně ke střídání na postu halva, obrana začala hrát podstatně lépe a útok se dokázal také prosadit. Náskok soupeře se nám povedlo vymazat, za stavu 21:21 ale soupeř odskočil o branku a měl tak výhodu na své straně, klukům se povedlo podruhé vyrovnat, ale po uplynutí hrací doby měl soupeř k dispozici trestný hod, čehož využil a tak nakonec kluci prohráli 22:23. Trenéři ovšem byli spokojeni, protože s takovým soupeřem nehrají každý den a kluci utkání doslova odmakali, jak měli a ověřili si, že hrát se dá s každým, byť soupeřovi útočníci naháněli strach už jen svým vzrůstem. Kluci tedy skončili druzí za Tymákovem se ziskem 4 bodů a skóre 65:35, třetí byly Spoje Praha a čtvrté Štěnovice.V hodnocení nejlepších hráčů zaujal hodnotící komisi trenérů a vedoucích družstev Lukáš Masopust, který byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje, mezi brankáři se objevili oba naši zástupci - třetí Franta Lukeš, druhý dokonce Matěj Fros (ještě mladší žák) a mezi nejlepšími útočníky byli hodnoceni společně na třetím místě Artur Večeřík s také ještě mladším žákem Janem Hořejším.
Kluci tedy předvedli svým soupeřům, že hrát umějí a nedají nic zadarmo. Za celý uplynulý rok jim trenéři děkují, v oblasti nepoznali přemožitele - dokonce neztratili ani bod. Doufáme, že se také následující rok budou prezentovat úspěšnými výsledky nejen v oblasti.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky: Lukeš František, Fros Matěj – Masopust Lukáš, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel – Wolf Petr 21, Večeřík Artur 15, Fiala Jan 11, Gebert Dominik 7, Janich Dominik 8, Hořejší Jan 3. Trenér Žatce: Ing.Josef Popelka , vedoucí družstva: Vlastimil Fiala

15. 4. 2012 Šroubárna Žatec 11:14 Výběr SvČ oblasti (3:4)

Žatec obsadil v turnaji 2. místo.
Sestava a branky: Suttner – Taraba, Launer, M. Pavlas 1, M. Mála, V. Pavlas – Bartoň 20, Marhold 12, Mikula 2. Trenér: Ing. Josef Popelka.

Přátelský turnaj - Most 31. 1. 2009

výs soupeř
14:7 KNH Chomutov
21:3 SKH Louka
15:15 SK Baník Most NH

Sestava a branky: Suttner – M. Pavlas, Taraba, Launer, M. Mála – Bartoň 17, Marhold 12, T. Popelka 14, Mikula 7. Trenér: Ing. Josef Popelka.

3. 6. 2007 Šroubárna Žatec 24:23 Výběr Středočeské oblasti (11:9)

6:4 Sokol Blovice

Družstvo ztratilo na turnaji pouze jeden bod a celý turnaj tak vyhrálo.
Sestava a branky: M.Horník - M.Pavlas, M.Popelka, Launer - Šmíd 31, Gunár 11, Benda 3, Janák 6. Trenér: Ing. J.Popelka.

10:1 Spoje Praha 3:3

A-tým na turnaji nepoznal hořkost porážky a zcela zaslouženě zvítězil, hned za ním obsadilo druhé místo "béčko". Pro družstvo to tak byla dobrá příprava pro nadcházející Halové mistrovství ČR v Náchodě.
Sestava a branky A: Š. Horník - Ulke, Mocek, Hokr - P. Sýkora 16, Hradiský 14, Tomek 11
Sestava a branky B:Želivský - Šeps 1, M. Němec, Hodina - Cholt 5, Foltýn 17, Procházka 3 Trenéři Růžičková, Poštolka.

Turnaj staršího žactva - Spoje Praha 15. 2. 2004

výs soupeř
19:1 Spoje Praha
11:13 MS Brno
8:8 Spartak Modřany A
24:1 Spartak Modřany B

V dobře obsazeném turnaji Spojů Praha s družstvy Čech i Moravy podávali žatečtí chlapci velmi bojovné výkony a obsadili velmi pěkné druhé místo.
Konečné pořadí: 1. MS Brno, 2. Žatec, 3. Modřany A, 4. Spoje Praha, 5. Modřany B
Sestava a branky: Hokr - Suchý, Ulke, Mocek, Halgaš - P. Sýkora 24, Hradiský 20, Tomek 17, Procházka 1. Trenérka P. Růžičková

14. roč. Jarní turnaj žáků - Žatec 22. 3. 2003

výs soupeř
20:1 Žatec B (ml. žáci)
19:2 KNH Chomutov B (ml. žáci)

Družstvo na slabě obsazeném turnaji nemělo rovnocenného soupeře a s přehledem proti celkům mladších žáků zvítězilo.
Sestava a branky: Hokr - Bečvář, P. Nociar 2, Němec - P. Sýkora 12, Foltýn 9, J. Šmíd 1, Cholt 12. Tr- Ing. Josef Popelka.

14. 4. 2002 Šroubárna Žatec 19:16 Výběr Severních Čech (13:7)

KNH Chomutov 2:17 17:22 XXXX 19:39 0 3.

Na tomto turnaji si hráči vyměnili posty a obránci hráli v útoku a naopak. Dle výsledků je vidět jasnou převahu žateckého celku. V žádném případě se nejednalo o podceňování soupeře.
Sestava a branky: Douda - Antol 1, Bayer 5, D. Nociar - Fungáč 16, T. Sýkora 13, Hladký 5. Trenéři Ing. Josef Popelka a Peter Antol.

Halový turnaj - Ejpovice 15. 12. 2001

výs soupeř
17:15 TJ Sokol Ejpovice
19:12 Sokol Osek
19:2 Sokol Stupno
20:15 TJ Sokol Záluží

Celkem bez problémů zvítězilo žatecké družstvo na turnaji v Ejpovicích. Za pozornost stojí střelecká produktivita obránce Zavaďáka :-) Zpestřením turnaje byla utkání družstev i ve florbale, kde naši obsadily 3. místo.
Sestava a branky: Douda - Janda, Suchý, Hladký, Zavaďák 8 - T. Sýkora 5, Bayer 6, Antol 25, Nociar 19 tr - Ing. Popelka a Antol st.

5. Spartak Modřany
O prvenství se rozhodovalo mezi družstvy TJ Spoje Praha a “áčky” Čakovic a Žatce, která svedly vyrovnané zápasy. Žatečtí chlapci hráli dobře v obraně, útok bojoval o každý míč a dobře kombinoval, ale nedařilo se mu proměňovat všechny šance.

5. ŠROUBÁRNA ŽATEC C
Sestava Žatec A: br- Křivánek obr- Šrajbr 7, Zavaďák 4, Rychtařík 1 út- Šůs 19, Antol 16, Daneil Nociar 13
Sestava Žatec B: br- Douda obr- Fungáč, P. Šíbal, Piterka út- Sýkora 12, Bayer 8, Jiří Dušek 23
Sestava Žatec C(ml. žáci): br- Landa obr- Matoušek, Voděra, Josef Šmíd, Holodňák, Želinský, Martin Popelka út- Hokr, Pavel Sýkora 2, Tomek 4, Bohm tr- Ing. Josef Popelka a Peter Antol st.
I tento turnaj poznamenala nepřízeň počasí. Turnaj konfrontoval žatecký A tým s hrou týmů z jiných oblastí k nabrání zkušeností na Mistrovství republiky konané koncem června.

[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelci] [rozpis utkání] [zimní halový přebor] [přátelské turnaje] [pohár čr] [archiv]