10:20 (6:9) TJ Stará Ves n. O.
18:16 (7:8) Spoje Praha
11:16 (6:9) TJ Ostopovice
5:12 (4:9) TJ Plzeň Újezd

Žatečtí starší žáci si po zisku prvenství v OP sevč. oblasti vybojovali právo startu na M ČR, které odehráli na domácí půdě na hřišti za Sokolovnou. Kluci nastoupili do bojů o mistrovský titul bez dvou hráčů, kteří jsou ve stavu marodů. Tak jako ve finále ZHP vypomáhali dva mladší žáci, Jan Fiala a Dominik Mach. A soupeři byli naprosto stejní, jako ve finále ZHP. Takže fyzické dispozice našich soupeřů nám byly známy, přesto kluci bojovali a soupeřů se nebáli, ačkoliv byli ze všech týmů nejmenší i nejmladší.
V prvním zápasu jsme hráli proti Krčínu, jednomu z velkých aspirantů na titul, kluci od samého začátku utkání zaspali v proměňování střeleckých šancí a doháněli neustále gólové manko, ale po poločasu 8:12 nedotáhli.Celkově tak podlehli Krčínu 12:22, který nikoho nenechal na pochybách, že bude bojovat o příčky nejvyšší.
Ve druhém utkání nás čekal nám už dobře známý soupeř a to Stará Ves, další velmi silný a fyzicky vyspělý tým. Výsledek byl nepříznivý 10:20, po poločasu 6:9.
V třetím zápasu jsme odehráli výsledkově své nejleší utkání na MČR, když jsme nastoupili proti týmu ze Spojů Praha.V tomto utkání se konečně prosadili tradiční střelci týmu, zejména Petr Wolf. Utkání přesto nezačalo dobře, po polovině 1.půle byl stav nepříznivý 4:8, ale po prostřídání útočníků začali kluci náskok soupeře stahovat a poločas skončil za stavu 7:8 v náš neprospěch.
Druhý poločas nabídl velmi zajímavé drama, které za velké podpory domácích příznivců, rodičů a i některých soupeřů, dokázali kluci přetavit ve své vítězství 18:16. Nutno dodat, že taková nádherná atmosféra v hledišti se nevidí většinou ani na zápasech dospělých domácích ligových týmů.
S Ostopovicemi v dalším zápasu ale kluci předvedli opět velmi bojovný, leč výsledkově nedostačující výkon a podlehli po poločasu 6:9 nakonec 11:16.V tomto utkání soupeř dokonale využil výšku a hmotnost svých obránců, kteří hráli velmi tvrdě, dost často za hranicí faulů, leč tato hra jim procházela téměř beztrestně.
Do posledního nedělního zápasu kluci nastoupili už proti mistru ČR, Plzni-Újezdu, který i přes snahu našich hráčů dokráčel k dalšímu vítězství 5:12, po poločasu 4:9 a patřičně tak mohl slavit další z řady úspěchů.
Konečné umístění na MČR tak bylo následující: 1. Plzeň Újezd, 2. Krčín, 3. Stará Ves, 4.Ostopovice, 5. Žatec a 6. Spoje Praha.
Závěrem se sluší a patří klukům poděkovat za bojovnost a snahu, kterou eliminovali fyzickou i herní vyspělost jejich soupeřů. Dále patří velký dík všem pořadatelům a podílejícím se na zdárném uskutečnění MČR, pak také všem příznivcům, kteří podporovali kluky velmi hlasitě a dávali jim tak pocítit nádhernou atmosféru vypjatých zápasů, které nehrají jen tak každý den.To jsou ty pravé zkušenosti, které jim určitě v následujících letech pomůžou v jejich sportovní kariéře. Ještě jednou díky všem.
- Vlastimil Fiala

Sestava a branky: Janich David - Masopust Lukáš, Loula Jan, Engliš Viktor, Jurkovič Daniel, Mach Dominik – Večeřík Artur 11, Lukeš František 15, Wolf Petr 19, Gebert Dominik 4, Fiala Jan 7. Trenér Žatce: Josef Popelka, vedoucí družstva: Vlastimil Fiala

[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelci] [rozpis utkání] [zimní halový přebor] [přátelské turnaje] [pohár čr] [archiv]