Pohár Starších žákyň 2018 v Oseku n/ Bečvou

21:13 (10:8) TJ Spartak Modřany
4:10 (1:4) TJ Sokol Vracov
19:14 (11:7) TJ Sokol Dobruška

! STARŠÍ ŽAČKY NA POHÁRU VYBOJOVALY 3. MÍSTO !

Dne 15.6-18. 6. 2018 jsme se zúčastnili Poháru České republiky v severomoravském Oseku n/ Bečvou. Turnaj probíhal za účasti západočeského týmu Tymákova, východočeského mužstva Dobrušky, severomoravské Chropyně, jihomoravského Vracova, za středočeskou oblast Spartak Modřany a nakonec za severočeskou oblast Žatec. Za domácí pořadatelé nastoupil Osek n/ Bečvou.
První den jsme měli nalosovány domácí děvčata z pořadatelského TJ SOKOLA OSEK n/BEČVOU , který má ve svých řadách mladé ale bohužel ještě nezkušené děvčata. Nás tým byl na ně dobře připravený a také to tak vypadalo na hřišti, kde jsme dominovali jak v obraně, tak v útoku a v bráně jsme měli bezchybnou brankářku. První poločas jsme vyhráli celkem lehce 10:2. Do druhého poločasu jsme trochu zaspali a nechali soupeře zkorigovat výsledek, ale i tak jsme si připsali první výhru 18:11. Druhý zápas po obědě nás čekal soupeř ze středočeské oblasti TJ SPARTAK MODŘANY, který moc dobře známe z různých turnajů. Od samého začátku to byla opatrná hra a čekalo na chyby soupeře a tak poločas skončil 10:8. Do druhého poločasu jsme vlétli a snažili se odskočit soupeři což se nám velice dobře dařilo také díky Lence Minaříkové , která nastřílela v tomto zápase 13 branek a zápas skončil našim vítězstvím 21:13.
Druhý den nás dopoledne čekal soupeř z jihomoravské oblasti TJ VRACOV, který je složen z rychlých útočnic a výborné brankářky. Děvčatům první poločas nevycházelo vůbec nic, kazili přihrávky a střely pokryla brankářka a tak jsme prohráli první poločas 1:4. Nebylo ještě nic ztraceno, ale bohužel se nám při jednom zákroku zranila brankářka (podezření na zlomený palec). Tento zápas ještě dochytala, ale i tak jsme prohráli nad dobře hrajícím Vracovem 4:10. Po zápase jsme museli do nemocnice, kde se nakonec podezření na zlomeninu nepotvrdilo a tak jsme museli palec pořádně zatejpovat . Další zápas nás čekala východočeská TJ SOKOL DOBRUŠKA, která do téhle doby nezískala ani bod. Zápas velice opatrný na obou stranách pro nás nakonec šťastnějším koncem ,když jsme vyhráli 19:14. Další zápas nás čekal nejtěžší soupeř ze západočeské oblasti TJ SOKOL TYMÁKOV, který má vynikající mužstvo což dokázali i s námi v prvním poločase, kdy nám rozebrali obranu a celkem lehce vyhráli 2:9. Ve druhém poločase se nám už začalo dařit střelecky ,ale na dobře hrající soupeřky to nestačilo a tak jsme prohráli 9:16.
Třetí den nás čekal poslední zástupce a to severomoravská TJ SOKOL CHROPYNĚ. A v tomto zápase šlo už o všechno, a tak jsme nesměli prohrát, abychom získali 3. místo. Děvčata byla správně nažhavená na tento zápas a nechtěli dát nic zadarmo a tak to vypadalo i na hřišti kde se bojovalo o každý míč. Tabule o poločas ukazovala skóre 4:5. O přestávce jsme si vysvětlili zbytečné chyby v prvním poločase s tím že zlepšíme střelbu a pohyb po hřišti ,to se nám dařilo do posledních minut kdy jsme vedli o jednu branku a na víc jsme měli výhodu trestného hodu a trenéři si vzali oddechový čas. Trestný hod jsme nedali a z následujícího protiútoku jsme dostali gól, ale protože chyběli už jen vteřinky do konce utkání tak jsme uhráli zaslouženou remízu 8:8 .
Celkově jsme se umístili na třetím místě . Vítězi byl Tymákov a druhý byl Vracov. V individuálních soutěžích se umístila Lenka Minaříková jako nejlepší útočnice poháru. Dále jí utekla o dva góly nejlepší střelkyně , kde vyhrála Kozáková z Tymákova (49 gólů) .Jako nejužitečnější hráčku vyhodnotili trenéři Alenu Fickovou . Holkám mooooc gratuluji a děkuji za předvedené výkony, které byli opravdu neskutečné, děvčatům které odchází do dorostenek přeji jen ty nejlepší výsledky a ostatním děvčatům přeji další takové úspěchy v nadcházejících sezónách. Jsme na vás s trenérkou Eliškou Seemanovou pyšní a tímto jí také moc děkuji. Dále bych chtěl poděkovat Mírovi a Renatě Hamalovým za obrovskou pomoc na poháru.
- Igor Tučák

Pořadí: 1. Tymákov, 2. Vracov, 3. Žatec, 4. Chropyně, 5. Modřany, 6. Dobruška, 7. Osek n/Bečvou
Sestava a branky: Svobodová Tereza - Obránkyně - Alena Ficková, Veronika Hášová, Natálie Bařtipánová, Zuzana Vaňková, Kristýna Štrosová, Adéla Míková a Adéla Poustecká - Útočnice - Minaříková Natálie © (20 gólů),Minaříková Lenka (47), Daniela Hamalová (12) a Natálie Štaffenová Trenér: Seemanová Eliška, Vedoucí mužstva: Tučák Igor
7. TJ Sokol Osek n/ Bečvou 6 0 0 6 56 : 97 0

[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelkyně] [rozpis utkání] [halový přebor] [přátelské turnaje] [český pohár 2018] [archiv]