15:21 (7:11) Draken Brno
20:15 (10:10) TJ Stará Ves n/Ondř.
15:10 (8:5) TJ Lázně Bělohrad

! STARŠÍ ŽAČKY NA POHÁRU VYBOJOVALY 3. MÍSTO !

Dne 16.6-18. 6. 2017 jsme se zúčastnili Poháru České republiky v severomoravské Staré Vsi. Turnaj probíhal za účasti západočeského týmu Tymákova, východočeského mužstva Lázně Bělohrad, severomoravské Staré Vsi, jihomoravského Drakenu Brno, za středočeskou oblast V.Březno a nakonec za severočeskou oblast Žatec.
První den jsme měli nalosovány soupeře z moravské oblasti. Nejprve dopoledne DRAKEN BRNO, který má ve svých řadách mladé a šikovné děvčata. Náš tým bohužel zaspal v úvodu utkání a tak jsme rychle prohrávali a nedařilo se ani našim útočnicím vstřelit branku a uklidnit se, navíc nám stáli v cestě dobře postavené tyčky brněnské brankářky a tak jsme prohráli poločas 7:11.Ve druhém poločasu jsme pokračovali v zahazování šancí a dále jsme odstřelovali tyčky a tak jsme celkově prohráli až dost krutě 15:21. Druhý zápas po obědě nás čekal domácí tým STARÉ VSI povzbuzený ranní výhrou. Od samého začátku to byla opatrná hra a čekalo se na zaváhání soupeře, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou až do poločasového stavu 10:10. Druhý poločas začal pro nás dobře, protože jsme odskočili až na 13:10, a udrželi vedení až do konce utkání a mohli jsme slavit první výhru na poháru 15:10.
Druhý den nás dopoledne čekal soupeř z východočeské oblasti LÁZNĚ BĚLOHRAD, který je hodně mladý a převážně složen z mladších žaček. Celý zápas byl v naší režii a po počase 8:5 jsme vyhráli 15:10 .Naše brankářka chytila i šestimetrový hod soupeřky. Druhý zápas nás čekal další zástupce středočeské oblasti BŘEZNO, a protože vývoj ostatních zápasů byl velice zajímavý tak pokud bychom tento zápas vyhráli tak bychom měli jisté 3. místo. Toho si byl vědom i soupeř a proto utkání bylo velice vyhecované na obou stranách. První poločas byl hodně vyrovnaný a bojovný na obou stranách a skončil 9:8 pro nás. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zápas dovést do vítězného konce. A to se táké povedlo a zvítězili jsme těsně 16:15. Tento výsledek nám zaručoval 3. místo na turnaji, ale mohli jsme ho ještě vylepšit v neděli v zápase s Tymákovem za předpokladu ,že vyhrajeme o 6 branek.
Třetí den nás čekal poslední zástupce a to doposud neporažený západočeský TYMÁKOV, složený z mladých, ale šikovných děvčat. Do tohoto zápasu nastupovala děvčata nabuzená jak se patří ,protože jsme vlítli do zápasu a za chvíli jsme vyhrávali 5:1 ,a dále se nám dařilo střílet branky ,ale soupeř se ke konci poločasu oklepal a skorigoval utkání na poločasových 12:10. Druhý poločas probíhal stejným způsobem,ale samozřejmě soupeř si byl vědom také o co mu jde a tak přidal a tak zápas nakonec skončil naším vítězstvím 21:19 .Dle mého názoru a diváků to byl nejlepší zápas celého poháru a děvčatům děkuji za předvedenou hru ,která byla na hranici našich možností. Takže v minitabulce mezi Tymákovem, Brnem a Žatcem jsme nakonec skončili na krásném 3. místě . Blahopřeji všem děvčatům k předvedeným výkonům , byli jste skvělý!!!!
V individuálních soutěžích se umístila Lenka Minaříková na prvním místě jako nejlepší střelkyně turnaje s 43 brankami, na druhém místě s 37 brankami se umístila Veronika Seifertová a 17. místě Natálie Minaříková se 7 brankami . Dále na druhém místě v obránkyních skončila Tereza Tučáková a trenéři jí ještě zařadili jako nejúžitečnější hráčku mužstva. Dále se umístila Lenka Minaříková na druhém místě v útočnicích a Veronika Seifertová byla jako třetí nejlepší útočnice turnaje. Ještě jednou všem moooocccc děkuji a přeji děvčatům, které odchází do dorostenek další takové úspěchy a děvčatům které budou v další sezóně pokračovat za starší žačky minimálně taky takový úspěch. Dále děkuji své kolegyni Elišce Seemanové za trpělivost a rodičům Hamalovým ,Havlovým, Hášovým a dalším co nám fandili za velikou pomoc při poháru.
- Igor Tučák

Pořadí: 1. Tymákov, 2. Brno, 3. Žatec, 4. Březno, 5. Stará Ves, 6. Lázně Bělohrad
Sestava a branky: Svobodová Tereza - Tučáková Tereza, Hášová Veronika, Vaňková Zuzana, Horníková Majda, Postředníková Kristýna - Minaříková Natálie (7), Havlová Eliška , Veronika Seifertová (37), Minaříková Lenka (43), Hamalová Daniela . Trenér: Seemanová Eliška, Vedoucí mužstva: Tučák Igor
6. TJ Lázně Bělohrad 5 0 0 5 25 : 74 0

[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelkyně] [rozpis utkání] [halový přebor] [přátelské turnaje] [český pohár 2017] [archiv]