12:14 (7:7) TJ Sokol Kyšice
17:6 (12:2) Draken Brno
19:9 (10:7) TJ Miroslav
14:12 (7:8) SK Studénka

! STARŠÍ ŽAČKY NA POHÁRU VYBOJOVALY 2. MÍSTO ! Dne 17.6-19. 6. 2016 jsme se zúčastnili Poháru České republiky v jihomoravské Miroslavi. Turnaj probíhal za účasti západočeského týmu Kyšic a Tymákova, který nastupoval jako náhradník za východočeské mužstvo, severomoravské Studénky, jihomoravské Miroslavi, za středočeskou oblast nastoupil náhradník jihomoravské oblasti Draken Brno a nakonec za severočeskou oblast Žatec. První den jsme měli nalosovány soupeře ze západočeské oblasti. Nejprve dopoledne TJ SOKOL TYMÁKOV, který má ve svých řadách mladé a šikovné děvčata. Nás tým byl na ně dobře připravený a také to tak vypadalo na hřišti, kde jsme dominovali jak v obraně, tak v útoku a v bráně jsme měli bezchybnou brankářku. První poločas jsme vyhráli celkem lehce 11:3. Do druhého poločasu jsme vystřídali obranu a dál pokračovali v nastaveném tempu a dokráčeli jsme si pro první výhru 18:6. Druhý zápas po obědě nás čekal nejsilnější soupeř TJ SOKOL KYŠICE, který má perfektní útok a obranu. Od samého začátku to byla opatrná hra a čekalo se na zaváhání soupeře, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou až do poločasového stavu 7:7. Druhý poločas začal pro nás dobře, protože jsme odskočili až na 10:7, ale neudrželi vedení a tak dvě minuty před koncem utkání jsme vyrovnali na 12:12. Po další akci Kyšic jsme dostali gól na 12:13 a šli jsme do útoku s tím, že dohrajeme utkání v útočné třetině a pokusíme se vyrovnat. To se nám bohužel nepodařilo a po chybné střele jsme po rychlém protiútoku dostali gól na 12:14 a zápas skončil. V tomto zápase dominovali všechny řady včetně brankářky, která chytla i tresný hod. Děvčata do zápasu dala všechno, co umí a taky to bylo znát, se Seifertovou jsme museli do nemocnice (naštěstí jen těžce pohmožděná ruka a loket) a Sovová (zablokované záda). Druhý den nás dopoledne čekal soupeř z jihomoravské oblasti DRAKEN BRNO, který je hodně mladý a převážně složen z mladších žaček. Trenéři měli plné ruce práce dát hráčky po prvním dni dohromady po zdravotní stránce, protože se ještě ráno připojila brankářka Hubená a útočnice Minaříková Lenka se žaludečními potížemi, ale vše jsme s přispěním místní zdravotnice zvládli. V zápase bylo i vidět že nejsme úplně fit, ale brněnská děvčata zaostávali ve všech směrech za našimi děvčaty a tak poločas skončil 12:2. Do druhého poločasu jsme dali přednost hráčkám z lavičky, které zahráli také velice dobře a tak zápas skončil 17:6. Druhý zápas nás čekal další zástupce jihomoravské oblasti domácí MIROSLAV, a protože vývoj ostatních zápasů byl velice zajímavý tak pokud bychom tento zápas vyhráli tak bychom měli jisté 2. místo. Toho si byl vědom i soupeř a proto utkání bylo velice vyhecované na obou stranách. První poločas byl hodně vyrovnaný a bojovný na obou stranách a skončil 10:7 pro nás. Do druhého poločasu jsme zvolili jinou taktiku v obraně a trio Tučáková,Vernerová a Kolářová se pustili do soupeřek takovým způsobem, že jim nedovolili od 10 minuty druhého poločasu skórovat a naopak naše skóre rostlo až do úctyhodných 19:9!! V zápase nás neskutečným způsobem podržela v brance Jiřka Hubená, která pochytala snad úplně vše včetně dalšího trestného hodu. Po zápase vypukla v našich řadách veliká radost z 2. místa. Je to obrovský úspěch pro tento tým a trenéry. Třetí den nás čekal poslední zástupce a to severomoravská STUDÉNKA, složená z mladých, ale šikovných děvčat. Do tohoto zápasu už nenastoupila Tučáková ,protože si v sobotu nešťastně rozřízla ruku. A tak jsme smíchali obranu z děvčat z lavičky a začali jsme špatně a proto poločas skončil 6:7 pro Studénku. O přestávce jsme si vysvětlili zbytečné chyby v prvním poločase a zlepšili jsme střelbu a pohyb po hřišti a celkově zápas skončil 14:12 pro Žatec. Celkově jsme se umístili na druhém místě za vítěznými Kyšicemi a třetí Miroslaví.V individuálních soutěžích se umístila Jiřina Hubená na prvním místě jako nejlepší brankářka turnaje ,kde jí dali všichni trenéři na první místo a ještě vyhrála nejúžitečnější hráčku mužstva.Dále se umístila Karolína Sovová na druhém místě ve střelkyních (40 gólů) a byla vyhlášená jako třetí nejlepší útočnice turnaje.Veronika Seifertová skončila ve střelkyních na šestém místě s 24 góly. Ještě jednou všem moooocccc děkuji a přeji děvčatům, které odchází do dorostenek další takové úspěchy a děvčatům které budou v další sezóně pokračovat za starší žačky minimálně taky takový úspěch. Dále děkuji své kolegyni Elišce Seemanové za trpělivost a Karlovi a Karlovi Sovovým :-)za velikou pomoc při poháru.
- Igor Tučák

Pořadí: 1. Kyšice, 2. Žatec, 3. Miroslav, 4. Tymákov, 5. Studénka, 6. Brno
Sestava a branky: Hubená Jiřina - Vernerová Michaela 1, Kolářová Kristýna, Tučáková Tereza, Minaříková Natálie 2, Horníková Magdalena, Hubená Lucie, Havlová Eliška - Sovová Karolína 40, Veronika Seifertová 24, Dyrynková Nikola 4 , Minaříková Lenka 9. Trenér: Seemanová Eliška, Vedoucí mužstva: Tučák Igor

[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelkyně] [rozpis utkání] [halový přebor] [přátelské turnaje] [český pohár 2017] [archiv]