Mistrovství Starších žákyň 2019 ve Vracově 14. 6. - 16. 6. 2019

17:18 (8:9) TJ Sokol Osek n/Bečvou
17:14 (7:6) TJ Sokol Bakov n/J.
3:15 (3:8) TJ Sokol Vracov

! STARŠÍ ŽAČKY NA MČR OBSADILY 5. MÍSTO !

Dne 14.6-16. 6. 2019 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky po dlouhých 16 letech, co Žatec vyhrál severočeský oblastní přebor v jihomoravském Vracově. Turnaj probíhal za účasti západočeského mistra oblasti týmu Přeštic, východočeského mužstva Krčína, severomoravského Oseka n/B, jihomoravského Vracova, za středočeskou oblast Bakov n/J. a nakonec za severočeskou oblast Žatec.

První den jsme měli nalosovány děvčata z TJ SOKOLA KRČÍN, který má ve svých řadách mladé šikovné děvčata. Byl to velice důležitý zápas, ohledně budoucího postavení v tabulce. Sehráli jsme vyrovnaný poločas (10:10) a střídali se ve vedení ,kde nám bohužel ke konci utkání nevyšla střelba a soupeř utekl na rozdíl dvou branek a prohráli jsme 18:20. Druhý zápas po obědě nás čekal soupeř ze severomoravské oblasti TJ SOKOL OSEK n/B. S tímto soupeřem jsme se už setkali a tak jsme věděli o jejich síle. To se nám potvrdilo a nám se nepodařilo v útoku se prosadit proti dobře hrající obraně a tak skóre bylo velmi vyrovnané, poločas (8:9) až do konce utkání a nakonec jsme prohráli 17:18. Prohra velice mrzela.

Druhý den nás dopoledne čekal soupeř ze středočeské oblasti TJ SOKOL BAKOV N/J, který se teprve formuje a byl fyzicky i herně nejslabší. V tomto zápase zahrála dobře obrana a zachytala brankářka a útok nekazil střelbu a tak jsme poločas vyhráli (7:6) a celkově 17:14. Další zápas nás odpoledne v 45°C vedru čekal domácí tým TJ VRACOV, který hrál velice dobrou házenou podpořenou vynikající brankářkou. V prvním poločase jsme drželi ještě krok (3:8), ale potom nám zkolabovaly obě naše nejlepší útočnice a musel jsem vystřídat celý útok a soupeř nám uštědřil vysokou porážku 3:15.

Třetí den nás čekal poslední zástupce a to západočeské TJ PŘEŠTICE. Další vynikající tým s výbornou obranou a ještě lepším útokem. Už nic nemohlo změnit to, že skončíme na celkovém 5. místě a tak jsme chtěli důstojně dohrát mistrovství. I proto si v tomto zápase zahráli všichni z lavičky včetně náhradní brankářky. Naše brankářka Svobodová v tomto zápase předvedla výborné zákroky a zachránili nás od většího debaklu, poločas (6:12) a celkově prohra (12:25).

Holkám mooooc gratuluji a děkuji za předvedené výkony, které byli opravdu neskutečné v těchto podmínkách (45 °C a více), děvčatům které odchází do dorostenek přeji jen ty nejlepší výsledky a ostatním děvčatům přeji další takové úspěchy v nadcházejících sezónách. Jako třetí nejlepší brankářka byla po zásluze vyhodnocena Svobodová Tereza a zvláštní cenu od trenérů mužstva dostala za své výkony na mistrovství také Tereza Svobodová. Jsme na vás s trenérkou Jiřinou Hubenou pyšní a tímto jí také moc děkuji za pomoc. Dále bych chtěl poděkovat všem zúčastněným rodičům za perfektní podporu děvčat a za obrovskou pomoc na mistrovství.
- Igor Tučák

Pořadí: 1. Vracov, 2. Přeštice, 3. Krčín, 4. Osek n/B, 5. Žatec, 6. Bakov n/J
Sestava a branky: Svobodová Tereza a Kalousková Eliška - Obránkyně - Veronika Hášová, Natálie Bařtipánová,Kristýna Štrosová,Adéla Poustecká - Útočnice - Minaříková Natálie © (34 gólů), Daniela Hamalová (32), Natálie Štaffenová , Dedinská Nikola, Tumpachová Lucie a Holá Zlata Trenérka: Hubená Jiřina Vedoucí mužstva: Tučák Igor

6. TJ Sokol Bakov n/J. 5 0 0 5 58 : 98 0

[home] [sestava] [výsledky] [tabulka a střelkyně] [rozpis utkání] [halový přebor] [přátelské turnaje] [Mistrovství ČR 2019] [archiv]