Útočníci: J. Bartoň 4, Seifert 2, J. Popelka st. 3, Gunár 8, Sadowski

7. 6. 2014 Baník Most NH B 18:18 Šroubárna Žatec B (8:11)
Útočníci: V. Pavlas 7, Seifert 8, T. Sýkora 3, Mála, Sadowski

1. 6. 2014 Šroubárna Žatec B 21:20 KNH Litvínov (9:10)
Obránci: Fungáč, Fiala, Tučák, V. Pavlas, Juran
Útočníci: J. Popelka st., Bukovský 2, Gunár 6, Seifert 1, Bartoň 9, Vaněk 3, Mašek
Rozhodčí: Smák
Za hezkého nedělního počasí se na domácím hřišti odehrálo další utkání OP mužů. Na naše poměry se ke konci soutěže sešla poměrně početná sestava hráčů. Vypomohli také "mladíci" ze staré gardy, kteří stále mohou pomoci svými zkušenostmi usměrnit zejména mladé hráče, kteří ještě stále získávají zkušenosti přímo na hřišti. Začátek první půle byl ze strany domácích útočníků poněkud rozpačitý a chvilku se střelecky a herně "hledali", to už ale soupeř vedl o tři branky. Ke konci první půle se však útok chytil a začal z náskoku soupeře pomalu ukrajovat a skóre se zastavilo na poločasových 9:10 pro Litvínov. Na začátku druhé poloviny jsme pokračovali také ve změně obranného systému a povedlo se skóre převážit na naší stranu. V závěru utkání jsme vedli o dvě branky, ale soupeř nic nevzdával a 18 sekund před koncem dokázal srovnat na 20:20. Po rychle rozehraném útoku došlo k sérii litvínovských faulů a tak byl odpískán současně s koncem hrací doby trest z poměrně velké vzdálenosti 9-ti metrů od branky. Exekutorem byl F. Gunár, který ale trestný hod zvládl skvěle a prostřelil brankáře hostů. Tak jsme konečně úspěšně zvládli závěr zápasu a zaslouženě porazili Litvínov 21:20. Utkání řídil p. M. Smák, který udělil jednu žlutou kartu domácímu J. Fungáčovi za hrubost. Pokud by se taková sestava scházela častěji, je možné, že výsledky mužů B by byly daleko lepší, snad se povede kádr trochu stabilizovat a zlepšit naše výsledky. Národní házené zdar!.
- Vlastimil Fiala

25. 5. 2014 Šroubárna Žatec B 17:17 Jiskra Raspenava (9:8)
Obránci: Fungáč, Nýdrle, M. Popelka
Útočníci: V. Pavlas 6, Seifert 7, Sadowski 1, Mašek 3
Rozhodčí: Klas

25. 5. 2014 Šroubárna Žatec B 20:21 Jiskra Raspenava (9:9)
Obránci: Fungáč, Nýdrle, Mixtaj, M. Popelka
Útočníci: V. Pavlas 6, Gunár 7, Seifert 7, Sadowski, Mašek

18. 5. 2014 Šroubárna Žatec B 10:12 SK NH Klášterec n. O. (7:7)
Brankáři: Da. Janich, Tichý
Obránci: Fungáč, Fína, V. Pavlas, M. Popelka
Útočníci: Seifert 2, Gunár 7, Antol ml. 1, Sadowski, Mašek

11. 5. 2014 Šroubárna Žatec B 13:14 Baník Most NH (6:4)
Obránci: Habr, V. Pavlas, Fína, Loula, Juran, Suttner
Útočníci: Seifert 3, Bartoň 4, Gunár 4, Antol ml. 2, Sadowski
Rozhodčí: Kučera

4. 5. 2014 KNH Litvínov 20:14 Šroubárna Žatec B (12:7)
Brankáři: Da. Janich, J. Tichý
Obránci: Fungáč, Habr, V. Pavlas, Loula, Juran, Suttner
Útočníci: Seifert 3, J. Bartoň 4, Gunár 4, T. Sýkora 3, Sadowski
Trenéři: Antol st., Tučák, Nýdrle

27. 4. 2014 SKNH Klášterec n. O. 21:13 Šroubárna Žatec B (8:6)
Obránci: Suttner, Habr, Juran, Nýdrle
Útočníci: Antol 2, Bartoň 6, Sadowski, Seifert 4, T. Popelka 1
Rozhodčí:

20. 4. 2014 Šroubárna Žatec B 19:22 KNH Chomutov (8:12)

17. Vlastimil Fiala 4 1 0,25

27. 10. 2013 Šroubárna Žatec B 15:21 KNH Chomutov (4:10)
Sestava: br - Andrt
obr - Loula, Fína, Habr, V. Pavlas, Juran
út - Mála 1, Seifert 2, Karas 1, Blumert 3, Antol 5
tr - Antol st., ved - Nýdrle
Rozhodčí: Popelka

26. 10. 2013 Šroubárna Žatec B 15:20 Baník Most NH B (9:7)
út - Mála 7, Seifert 3, T. Sýkora 4
ved - Nýdrle
Rozhodčí: Malý

20. 10. 2013 KNHCH Litvínov 20:14 Šroubárna Žatec B (11:9)
Sestava: br - Tichý, Da. Janich
obr - Loula, Drobný, Fína, Fiala 1
út - Habr 4, V. Pavlas 7, M. Mála 2

V nedělní dopoledni jsme sehráli další zápas OP mužů na hřišti v Litvínově. Už samotná sestava nedávala moc nadějí na dobrý výsledek, když v útoku byl jeden jediný útočník Martin Mála, který je navíc zdravotně indisponován... Ostaní jsou vlastně obránci, kteří jsou navíc věkem dorostenci. V samotném zápasu ale předváděl čarovné kousky v naší bráně nestárnoucí Pepa Tichý, který mnohokráte vyváděl z míry svými zákroky domácí útok s druholigovými zkušenostmi. Ke konci prvního poločasu šel na místo beka M. Mála a do útoku poprvé v životě v soutěžním utkání naskočil "mladík" V. Fiala. Ten se také hned svojí první střelou zapsal mezi střelce. Poločas tedy skončil pro naše barvy poměrně dobře, prohrávali jsme "pouze" 9:11. Ve druhé půli ale už sil ubývalo a domácí začali svůj brankový náskok zvyšovat. Konečné skóre hlásil dnes poměrně nepřesný rozhodčí V. Jezbera 14:20 pro Litvínov. Vzhledem k sestavě, která v tomto zápasu nastoupila je tento výsledek pro naše barvy poměrně slušný, i přesto, že jsme prohráli, nedali jsme body zadarmo, každý odmakal zápas dle svých možností a tak to má být vždy.
- Vlasta Fiala

13. 10. 2013 Jiskra Raspenava B 12:12 Šroubárna Žatec B (6:6)
Sestava: br - Tichý, Janich
obr - Tučák, Habr, Fína
obr - V. Pavlas, Loula, Drobný
út - T. Sýkora 8, J. Popelka st. 1, Seifert 2, Blumert 1, M. Mála

V odpoledním utkání přivítalo oba týmu krásné slunečné počasí a nic tak nebránilo pěknému házenkářskému zážitku. Tentokrát jsme to byli my, kdo se ujal vedení, ale bohužel vždy jen o 1 branku. Náš útočný projev se sice změnil k lepšímu a technické chyby již nepřicházely v takové míře, bohužel většina našich střel skončila buď na blocích Vojty Jirounka, nebo si s nimi poradili domácí brankáři Kuba Pávek, případně Víťa Albrecht. Výborný výkon předvedl v tomto zápase však i žatecký brankář J. Tichý, který mazal domácí střelce a držel, společně s obranou, šanci na první body nad vodou. Poločas skončil 6:6.
První útok ve 2. poločase jsme ke vstřelení branky nevyužili a domácí se následně dostali do vedení 7:6, které jsme ihned z protiútoku smazali. Další vývoj 8:7 a vzápětí opět srovnáno. Potom domácí odskočili na dvoubrankové rozdíly 10:8, 11:9 a 12:10 zhruba v 55. minutě. Koncovku zápasu vzal na sebe T. Sýkora, který nejprve proměnil pokutový hod na 12:11 a v posledních vteřinách zápasu z trestného hodu vyrovnal na 12:12. Rozhodčí p. Miroslav Smák z Chomutova, který dle mého osobního názoru podal v tomto utkání průměrný výkon, poté ihned zápas ukončil a tak žatečtí mohli slavit první body v této sezoně za spravedlivou remízu 12:12, které na hřišti doslova vybojovaly (dosavadní 2 body jsou za kontumaci zápasu s Litvínovem).
- Tomáš Sýkora

13. 10. 2013 Jiskra Raspenava B 18:14 Šroubárna Žatec B (9:7)
út - T. Sýkora 6, J. Popelka st. 3, Seifert 3, Blumert 2, M. Mála
Další pokus uhrát na hřišti první body v probíhající sezoně zavedl žateckou rezervu až daleko na sever, do Raspenavy, kde nás očekávala rezerva místní Jiskry.
Dopolední počasí nebylo příliš vlídné a tak na mokrém povrchu začaly v prvním dnešním měření sil oba celky opatrně. Domácí se ujali vedení 2:0, které jsme však brzy dokázali smazat. Potom následovala vyrovnaná pasáž hry, která přinesla z naší strany nespočet technických chyb, kdy se útok tentokrát ve složení J. Popelka, R. Blumert, T. Sýkora a G. Seifert snažil přijít na to, jak přehrát domácí obranu, ve které vynikal zejména Jindra Felcman. V koncovce první půle však našich chyb v útočné hře zkušení a sehraní domácí přeci jen využili k vytvoření dvoubrankového náskoku 9:7.
Do druhé půle jsme si předsevzali zlepšit útočnou hru a co nejrychleji zápas opět srovnat. Stal se však pravý opak. Další výpadek znamenal odskočení domácích na 4 - 5 brankový rozdíl, což se při naší nemohoucnosti vstřelit branku zdálo rozhodující. V posledních 10 minutách jsme konečně začali trošku hrát a snížili na 16:13 s možností dalšího útoku. V této chvíli jsme se jedinkrát v celém utkání museli zlobit na jinak velmi dobře pískajícího rozhodčího p. Víta Jezberu z Mostu, který nezapískal evidentní faul a místo šance na snížení jsme dostali v 55. minutě zřejmě rozhodující branku na 17:13. Ve zbylém čase se oba týmu trefily ještě jednou a žatečtí tak odešli po 60. minutách poražení 14:18.
Strůjcem domácího úspěchu byl především Olda Kober, který vyhrál většinu střeleckých soubojů s brankářem J. Tichým, když vsítil 9 branek. Za Žatec se 6 x trefil T. Sýkora, 3 x J. Popelka a G. Seifert a 2 branky přidal R. Blumert (ČK5). Jako pátý útočník byl připraven indisponovaný M. Mála, který do hry nezasáhl.

6. 10. 2013 Šroubárna Žatec B 19:22 SK NH Klášterec n. O. (8:12)
Sestava: br - Tichý, Suttner
obr - V. Pavlas, Habr, Fína, Fiala
út - Seifert 1, Antol 5, P. Sýkora 8, P. Horník 5
V neděli jsme sehráli další zápas OP mužů, tentokráte jsme na domácí půdě hostili Klášterec nad Ohří. V odvetě předešlého utkání v Klášterci, tentokráte za hezkého počasí jsme od začátku utkání tahali za kratší konec. Přesto, že nám v útoku vypomohli P. Sýkora s P. Horníkem z "A" týmu mužů, jsme na začátku utkání prohrávali již 0:4 a tak jsme pouze stále dotahovali náskok soupeře. Poločasové skóre bylo hlášeno z úst rozhodčího utkání pana Smáka a to 8:12 ve prospěch Klášterce.
Do druhé půle jsme nastoupili s cílem pokusit se utkání zdramatizovat, ale na začátku druhé půle nám soupeř utekl až na rozdíl šesti branek a nedal nám šanci ani na jakékoliv myšlenky na bodový zisk. Ke konci zápasu už došlo pouze ke kosmetické úpravě výsledku a utkání tak zcela zaslouženě vyhrál Klášterec 19:22. Stále se nám nedaří v útoku střelecky tak, abychom mohli zápasy vyhrávat. Snad se to podaří už příští neděli, i když nás čekají dva těžké zápasy v Raspenavě.

29. 9. 2013 Baník Most NH B 28:17 Šroubárna Žatec B (12:9)
obr - Habr, Fína, V. Pavlas, Juran
obr - Juran, Drobný, Mixtaj
út - Seifert 5, P. Sýkora 10, Beldík 2

22. 9. 2013 Šroubárna Žatec B 19:20 KNHCH Litvínov (9:8)
Sestava: br - Andrt, Da. Janich
obr - Habr, Fína, V. Pavlas
obr - Bukovský, Fiala
út - Seifert 1, Janák 5, J. Popelka st. 8
út - Bayer 2, Antol 2, Bartoň 1
DÚ STÚ utkání č. 11 a 202 Žatec - Litvínov muži a dorost kontumuje ve prospěch družstva Žatce 10:0. Dle soutěžního řádu čl. 60b a 60e. Uděluje pokutu KNH Litvínov za vyhlášení kontumačního výsledku sehrané utkání dle propozic Severočeské oblasti za každé utkání ve výši 300,- Kč.

15. 9. 2013 SKNH Klášterec n. O. 16:14 Šroubárna Žatec B (10:6)
Sestava: br - Andrt, Suttner
obr - V. Pavlas, Habr, Fína, V. Fiala
út - Seifert 8, Bayer 5, Karas 1
tr - Antol st., as - Zilvar, ved - Nýdrle

V nedělní deštivém dopoledni jsme sehráli další zápas OP mužů na asfaltovém povrchu v Klášterci nad Ohří. Počasí vůbec nepřálo národní házené a mokrý, klouzavý terén na hřišti dělal poměrně problémy oběma útokům. Bohužel problémy se sestavou B-týmu nekončí a tak v žateckém útoku musel naskočit i Petr Karas ze staré gardy a také Ondra Bayer, který tak hrál soutěžní zápas po dvou letech. Takže další z řady sestav v kombinaci staré gardy s dorostenci a již nehrajícími hráči. Po prohrané první půli 10:6 se ale Žatečáci nevzdali a prohráli celkově o dvě branky 16:14. Nutno podotknout že zaslouženě a že utkání proběhlo poměrně slušně s ohledem na kluzký terén, bez zbytečných zákeřných faulů, za řízení rozhodčího p. V. Jezbery. Výkon žateckých tak byl v obraně v čele s brankáři slušný a v útoku s ohledem na jeho nesehranost také, chybělo pouze lepší proměňování střel. Snad už ale bude lépe a nějací další útočníci.

8. 9. 2013 KNH Chomutov 24:18 Šroubárna Žatec B (15:10)
obr - V. Pavlas, Habr, Fína, Nýdrle, V. Fiala
út - Seifert 8, Antol ml. 5, Gunár 5
Rozhodčí:

Jak už to bývá v času "Dočesné" a stále probíhajících chmelových brigád, dává se do kupy sestava pro utkání mužů "B" v OP horko, těžko dohromady. Těžší to bylo ještě o to, že "A" tým mužů hrál své utkání II. ligy skoro ve stejný čas ve Všenicích, a tak sestava byla složena částečně z dorostenců a částečně ze staré gardy. K tomu do útoku byl povolán dorostenec Gusta Seifert a Peter Antol ml. společně s Filipem Gunárem, kteří v podstatě již nehrají.
Čekal nás soupeř z nejtěžších, který se netají postupem do II. ligy a tím tedy celkovým vítězstvím v OP, a to celek domácího Chomutova. Na "horké" chomutovské půdě ale takto "slepený" tým žateckých národních házenkářu nebyl až zase takovým otloukánkem, jak by si někdo představoval, zvlášť proto, že neměl možnost střídání v útoku.
Domácím vyšel excelentně úvod prvního poločasu, kdy "na co šáhl, to tam spadlo", včetně mnoha šťastných odrazů od tyčky do branky. Není divu, když se první útok domácích představil v plné parádě v čele s L. Karlovským, J. Příhodou a L. Kučerou. V okamžiku, kdy tito borci přepustili své místo kolegům, byla hra více méně vyrovnaná. To už ale domácí vyhráli poločas 15:10. Ve druhém poločasu ale útok domácích nebyl až zase tak moc úspěšný, když se po poločasu schylovalo k debaklu ateckých řad, a tak utkání nakonec zaslouženě skončilo výhrou domácího týmu "pouze" 24:18.
Žatečáci v takové sestavě předvedli bojovný výkon, zejména kompletní dorostenecká obrana v celé druhé půli zaslouží pochvalu. Také brankář, věkem "mladík" Pepa Tichý předváděl ve druhé půli velmi pěkné zákroky - jako za mlada.

[home] [sestava a] [sestava b] [výsledky a] [výsledky b] [tabulka a] [tabulka b] [rozpis utkání] [přátelské turnaje] [český pohár] [archiv]